New Posts New Posts RSS Feed - Pocetnik...trebam pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetnik...trebam pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Fudbaler View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fudbaler Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetnik...trebam pomoc
    Posted: 20 Kolovoz 2011 at 19:21
Pocetnik sam trebam pomoc...treniram fudbal zeleo bih da krenem u teretanu na nabijem malo masu a isto tako da se ne usporim...ne znam kakav bi trening u teretani radio...visok sam š84cm tezak 78 kg....
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2011 at 21:11
Usporiti se je malo los izraz jer to nekak i nije moguce samo tako  ,no uglavnom treninge si koncipiraj da radis full body treninge sa osnovnim liftovima (cucanj, dl, bp, zgibovi, push press , te bi bilo jako dobro da naucis tehnike nabacaja i trzaja koji ti mogu puno pomoci u poboljsanju sposobnosti , najvise u explozivnoj snazi, cime bi dobio izmedju ostalog i brzi pocetni start u trku idt.....)

Edited by The Phoenix
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2011 at 09:36
Iskreno, nisam baš siguran koliko je pocetniku potreban trening eksplozivnosti...pogotovo nabacaj i trzaj. Mnogi zapostavljaju osnovni trening snage s kojim ce paralelno još dugo vremena dizati eksplozivnost. Ako baš mora pod svaku cijenu ukljuciti pliometriju u svoju rutinu neka to budu kratki sprintevi i slicno...manja je mogucnost ozlijede.
Želi li u trening ukljuciti nabacaj i trzaj, dok nauci dovoljno sigurnu tehniku moglo bi proci dosta vremena pa neka bude strpljiv i razuman s težinama dok tehniku ne usvoji.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2011 at 11:38
Slazem se Saša s primjedbom.Nije mu potreban takav trening explozivnosti kao pocetniku.Davao sam generalne smjernice prema kojima bi u procesu treninga i ucenja trebao ici, pa ocito nisam bio dovoljno precizan u tome pa je krivo shvaceno.
Zato sam napisao da kao krene sa full body treninzima, velikim, opsnovnim vjezbama , tu sam mislio iskljucivo na trening snage i ucenju vjezbanja i da nauci s vremenom dizacke tehnike kao dobrom ulaganju za kasnije.
Definitivno se slazem da je trening snage baza za ovakav trening explozivnosti bez ikakve dvojbe.
Tak d ami je post bio samo kao smjernica kuda bi trebao ici tokom procesa vjezbanja i cemu težit, a na njemu je da se dalje pozabavi proucavanjem i ucenjem toga ili da nađe nekoga u klubu ili negdje tko ce ga voditi k tome i da mu svakako treba kak veliš puno strpljenja dok ne dođe do te razine, jer i sam trening snage ce zahtjevati isto relativno duži proces ucenja dok ne dođe do razine gdje ce te vježbe zaista imati onaj željeni transformacijski ucinak, a da smanji mogucnost ozljede, a di su tek onda ove naprednije vježbe.Iako ako zeli nesto vise, neka tezi tome i neka ih kad savlada osnovne vjezbe pocene uciti s nekim tko zna jer je proces ucenja i usavrsavanja dosta dug, pa cim prije krene tim bolje, bez obzira sto ih nece odmah primjenjivati u treningu......pod ucenje i izvodjenje do savrsene forme mislim bez opterecenja , samo stapom ili samo sa šipkom sve dok savršeno pokret nebude išao.
Uglavnom, s obzirom da se radi o totalnom pocetniku trebao sam  vjerovano detaljnije objasniti pojedine dijelove, slazem se


Edited by The Phoenix
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2011 at 17:39
Smile ma razumijemo se mi. Bitno je samo da fudbaler razumije nas bez nekih vecih upitnika iznad glave. U svakom slucaju za pocetnika je najbitnije skupiti što više korisnog iskustva i znanja sa što manje posljedica u obliku ozlijeda.

cini se nevjerovatno ali procitao sam u nekom clanku da ljudi u prosjeku povecavaju rizik od narušavanja svog zdravlja kad treniraju. Pri tom je autor mislio na povecavanje rizika od ozlijede uslijed lošeg nacina treniranja iako je jedan od glavnih motivatora za aktivniji život upravo poboljšanje opceg fizickog stanja i zdravlja...C&#šš1;nfused


Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2011 at 21:47
Da, znao sam naletit na nekaj tak vezano za sport, mislim da je neki lik poznati izjavio da mu je tajna dugovjecnosti da ne puši, ne pije i ne bavi se sportomLOL. mozda nejde tocno tak, al otprilike mislim da je sport ukljucen u to, ali to se isto sigurno odnosi na profi sport ili tak nekaj.

S druge strane sigurno bi nezamislivo veci postotak bio  bolesnih i ljudi narusenog zdravlja kada se nebi treniralo, tako da s tog stajalista sport i tjelovjezba uvijek.
U finskoj mislim npr. zdravstveni sustav funkcionira tako da si nekako primoran vjezbati, imaju lokalne kvartovske dvorane izgradjene od strane drzave, placene trenere koji treniraju sa starijom populacijom, autobuse organizirane da odredjene dane besplatno skupljaju penzice i odvode na vjezbanje. Vjezbanje nije obavezno, ali ako ne odlazis zdravstveno osiguranje placas za odredjeni iznos vise , vjerovatno osjetno više. Mislim da je studija donijela zakljucak da ce im nakon svog tog ulozenog novca sve se visestruko vratiti ustedama u zdravstvu i da im na š euro ulozen u sportski program stede š0 eura u zdravstvu
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2011 at 23:53
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


U finskoj mislim npr. zdravstveni sustav funkcionira tako da si nekako primoran vjezbati, imaju lokalne kvartovske dvorane izgradjene od strane drzave, placene trenere koji treniraju sa starijom populacijom, autobuse organizirane da odredjene dane besplatno skupljaju penzice i odvode na vjezbanje. Vjezbanje nije obavezno, ali ako ne odlazis zdravstveno osiguranje placas za odredjeni iznos vise , vjerovatno osjetno više. Mislim da je studija donijela zakljucak da ce im nakon svog tog ulozenog novca sve se visestruko vratiti ustedama u zdravstvu i da im na š euro ulozen u sportski program stede š0 eura u zdravstvu

Ovo je ODLIcNA stvar! Wink Da je bar tako kod nas :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.