New Posts New Posts RSS Feed - Zdravi život
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdravi život

 Post Reply Post Reply
Author
Danteon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Danteon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdravi život
    Posted: 16 Kolovoz 2011 at 13:46
Pozdrav svima!
Ovo je moj prvi post pa evo da se predstavim. Imam š8 godina, visok sam š86 cm ( po zadnjem mjerenju morat cu se opet ici mjeriti) i tezak trenutno 90 kg.
Imao sam problema sa viskom kg - prije mjesec i pol sam imao š02 kg na ovu visinu i jednostavno sam rekao da to vise ne moze ovako. Dosta sam citao po ovom forumu i odlucio sam promjeniti svoj nacin zivota! Trenutno sam na praznicima ( sad krecem na fax ) pa sam si nasao posao preko praznika. Poceo sam se pravilnije i zdravije hraniti ( izbacio sam sve sokove, slatkise, cokolade ) iz svoje prehrane. Za jedan i pol mjesec sam izgubio oko š2 kg - znam da to nije dobro tako naglo ali mislim da je to voda...? Sad sam se odlucio registrirati i upitati vas za savjete. Trenutno dosta radim pa ne stignem ici u teretanu ali za neka 3 tjedna cu poceti i teretanu. Na poslu se jako puno krecem pa mi ke to kao kardio trening. Dosta sam citao o tome sto i kada jesti ali sam jos pocetnik pa bih volio da me savjetujete i isprevite pogreske ( koliko sam shvatio dorucak je najbitniji i tad treba jesti UH + P i sto se vise dan odmice smanjivati UH i dodavati dobre masti )

Primjer mog jednog dana:

Dorucak - pahuljice od cijelog zrna bez dodataka secera + whey ( znam da da su zobene najbolje ali jednostavno ih ne mogu jesti same - ako imate kaki dobar recept za zobene slobodno napisite)

Međuobrok - 2 banane, jabuka i banana ili neko voce

Rucak - vecinom je to neka piletina i povrce ali nekad i ne mogu birati posto radim pa moram pojesti sta dobijemo ( radim u restoranu pa to budu sendvici ali ne od bijelog kruha vec od domaceg integralnog, crnog ili slicno sa povrcem i nekim mesom)

Međuobrok - jogurt i bademi ili neko voce

Vecera - tuna iz konzerve i salata, jaja ili nesto slicno ( opet znam da bi posni sir trebao biti super varijanta ali isto ga ne mogu jesti pa ako imate koji recept isto ga slobodno napisite)

Eto to bi bilo to. Imam jaku i cvrstu zelju da nastavim sa zdravom i pravilnom prehranom uz vjezbu. Cvrsto sam odlucio i ne zelim biti jedan od onih sto zele smrsaviti 20 kg u mjesec dana i onda kasnije natrag na junk food. Nadam se da ce te mi pomoci svojim savjetima kako to ostvariti - slobodno pisite sto izmjeniti u prehrani, kako vjezbati i sve ostale dobre savjete!


Edited by Danteon
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2011 at 18:16
Ej pozz! Pa ja ti preporucujem da vise "kopaš" po ovom sajtu, jer otprilike imaš odgovore na sva svoja pitanja...Sve što ti kažem, opet ne mogu strpati sve naše dvoumice i razmjene iskustava koje imamo na ovom sajtu..Jedino cu ti reci da smo svi u slicnoj situaciji i skupa se lakse borimo i tu smo jedni za druge da se u svakom momentu medjusobno podsjetimo na to koliko vrijedi ulagati u zdraviji i kvalitetniji zivot..

Imaš i dosta iskusnih ljudi i profesionalaca ovdje, koji ce te zasigurno odvesti na pravi put i, ako to budeš zaista želio, ostvariceš uz njihovu pomoc i uz pomoc svih nas "ucenika" sve što zacrtaš.. Dakle, optimizam, borba, želja i istrajnost...

Dalje, jelovnik ti je ok. Ja recimo za dorucak jedem razeni kruh i posni..Zobene nesto ne volim, ali uvijek mozes pronaci kombinaciju koja ti najbolje odgovara.Najbitnije je da si zadovoljan i da jedeš što voliš (zdravo ), pa si odaberi od naših kombinacija s foruma...

Imaš i temu "Moj tjedni jelovnik" di su ti sve moguce kombinacije!

Dakle, sretno, i nadam se da ce tvoje iduce javljanje biti još dozu optimisticnije i zadovoljnije rezultatima!

Pozz!

Edited by SMAJLICA
Back to Top
Danteon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Danteon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2011 at 01:00
Zanima me dali bi bilo dobro da mozda ubacim HIIT trening posto trenutno ne mogu u teretanu samo koliko dugo, koji intervali i koliko puta tjedno?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2011 at 13:52
Ne znam, HIIT je odlicna stvar za ubrzavnaje metablizma i povecanu potrošnju kcal, ali š.80m i 90 kg na tu visinu, nisam siguran koliko bi bilo pametno ubacivati bilo koji oblik trcanja... Možeš pokušati, pa vidjeti hoce li biti problema s koljenima ili nekim drugim zglobovima, š0-20 min, ne više od 3x tjedno, npr. š0s šprint - 30 sec hodanje i tako u krug. 
Back to Top
Danteon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Danteon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2011 at 16:07
Ma imam š86 mozda sad i vise cm visine i 90 kg tako da i nije bas toliko puno. Probat cu pa cu vidjeti kako kazes hoce li biti problema!
Back to Top
Danteon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Danteon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2011 at 02:47
Evo da se javim malo. Za sad ide sve super! osjecam se puno bolje te izgledam puno bolje bez svih tih kilograma viska. HIIT jos nisam probavao zato sto se stvarno jakoooo puno krecem na poslu a nekad znam raditi i dosta dugo - ali si mogu planirati prehranu pa je to odlicno! E sad citam da je odlicno piti riblje ulje (mislim da to imaju i kapsule???) pa sta mislite dali je to dobra ideja. Od dodataka sada trenutno koristim samo Whey. Sad cu si uzeti neke vitamine i posebno vitamin c. Sto bi bilo dobro piti za zastitu zglobova - nije da imam sad problema ali cisto preventivno. Jel mozda riblje dobro i za zastitu zglobova?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.