New Posts New Posts RSS Feed - Par nejasnoca u vezi masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Par nejasnoca u vezi masti

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
klendt View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klendt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 04:05
Pa, sad imam još i više materijala za citanje nego prije. :-) Trenutno mi ne pada ništa novo na pamet (vjerojatno zbog information overflow-a, pa dok ja sve to posložim). Ali ne boj se, sigurno cu ja nac neku rupu negdje (znaš ti mene :-)) i usporedit neke tvrdnje koje kontradiktiraju jedna drugoj, ali ce se na kraju ispostavit da je tipfeler bio u pitanju. :-D Dotad, have a good one!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 11:35
a mogu li ja tebe prijatelju pitat, zašto tražiš rupe i kontradikcije?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 11:35
o svašta ... Gymka... svaka ti cast na volji....Tongue
Back to Top
klendt View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klendt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 05:02
Errr, pa zar nije ocito da sam sve ove cetiri stranice zapravo zakrpavao rupe u svom znanju i rješavao puste kontradikcije koje su mi se nakupile tijekom vremena? Pa to sam vec nekoliko puta ranije istaknuo. Nije stvar u tome da ih nasilu tražim nego to da je neminovno da se one jave ako covjek sluša savjete od više ljudi koji imaju razlicite stavove i potom kada se toliko razlicitih kontradiktornih stvari nakupi, covjeku jednostavno više ništa nije jasno i ne zna odakle bi krenuo. Mislim, svi smo mi eksperti u nekom polju, a neznalice u necem drugom i ja držim da je to normalno. Po tome kljucu, dok budem ponovo citao sve vec ovdje napisano nevoljko predvidjam da ce iskrsnuti neke druge, dosada mi nerazjašnjene stvari, koje ce me zbuniti i nastojat cu naci odgovor na njih. Mislim, koja bi bila funkcija i svrha foruma ako bi svi bili eksperti u svemu? I tko bi htio biti clan bilo kojeg foruma ako uvijek iza svakog postavljenog pitanja iskoci netko tko kaže da je to pitanje besmisleno? Pa, valjda onaj tko ga je postavio zna zašto ga je postavio i ima svoje razloge, osobito ako je uporan u traženju odgovora. Ja se uvijek vodim po maksimi da pitam ako mi nešto nije jasno i da se ne sramim neznanja. Nisam ja kriv što sam imao nesrecu da mi se stvori ovakav kupus u vezi stvari koje su nekim drugim ljudima ili sasvim kristalno jasne ili se oni uopce nemaju volje zamarati oko takvih sitnica.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 10:32
Hehehe ma u redu je klendt, samo ti pitaj, netko ce vec uskocit Wink Ionako, kome se neda odgovarat niti ne mora tako da svatko ima izbor hoce li se upuštati u nešto ili ne...ja se samo nadam da smo vecinu nedoumica rješili pa da nije bilo sve uzalud i da si vec uvrstio neke dobre masti u svoj jelovnik Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 12:31
da me nebi krivo razumija, ona ti je doslovno SVE napisala šta se tice masnoca, znaci od a do ž. da sam ja ima priliku dobit tako tocne odgovore ranije dok sam tek krenija sa teretanom i mjenjanjem prehrane itd., ja bi skaka od srice. a viruj mi da sam i ja pita puno više pitanja od tebe i za masnoce, i za proteine, ugljikohidrate, treniranje, itd., a tolikim pitanjima nebi bilo potrebe da mi je neko ovako dao legitimne odgovore ko šta ih je ona tebi dala. eto, da nebi ti mislija da te ja napadam ili nešto, nije niko rodjen da sve zna, i nije sramota pitat. ali ja neznam šta još bi je moga pitat jer ti je doslovno sve rekla vec.
Back to Top
klendt View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klendt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 04:07
Ma, po ovome što vidim sve kužim, ali pesimist u meni, eto, voli rec svoje. :-) Ali stvarno je naša Gymka obavila lavovski posao ovdje i dobro mi pokazala šta je šta. :-) Stojte dobro, ekipa!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 10:40
Da, Zoki bi ju mogao i nagraditi malo, stvarno se najviše trudi;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 13:15
Bez brige, cijeni Zoki taj trud Hug Wink 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 20:06
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Cak i sa cikliranjem se mast gubi posebno i mišici se grade posebno. 

Iako osobno ne volim ništa tvrditi 100%,  po svemu do sad tjelo ne može korisiti energiju dobivenu sagorijevanjem vlastitih masti direkt za izgradnju mišica.



Ugradnja aminokiselina u proteine misica ovisi ponajvise o inzulinu. Masti ne podizu inzulin jako kao UH, negdje su u sredini... Inzulin je najvazniji anabolni hormon u tijelu (!), bez njega nema rasta misica, moze se covjek krkat proteinima koliko hoce, ako ih nema sta ugraditi u misicno tkivo.
To su neka opsta pravila biohemije, al od jedne do druge individue to toliko varira da se jednostavno
ne moze generalizovati...Zavisi od genetike, hormona, spola, misicne mase, vrste,intenziteta treninga, istreniranosti, tipa metabolizma, ma stotinu faktora...
Lijep pozdrav

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.