New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana na moru/odmoru
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana na moru/odmoru

 Post Reply Post Reply
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana na moru/odmoru
    Posted: 04 Kolovoz 2011 at 14:20
Kakva vam je disciplina tijekom godišnjeg odmora/praznika u hotelu/apartmanu/vlastitoj kuci na moru/vikendici kad niste doma i niste možda u mogucnosti nakupovati i skladištiti svega i svacega od zdrave hrane?

Na moru smo uglavnom na zraku-kupanje, suncanje,šetnje ...vrucina je i nikom se ne da kuhati a nemaju svi para ko blata pa da si mogu svaki dan priuštiti skupe restorane...kako se snalazite u takvim uvjetima, pazite li još više ili dosta manje da sve bude odlicno uštimano kad je rijec o prehrani?
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2011 at 19:10
Da, more je gori dio godine (gledajuci prehranu..) i tu si vjerojatno svatko dopusti malo junka jer nam sve namirnice nisu nadohvat ruke.
No, opet se možeš osigurati i sve uzeti od doma te osigurati kvalitetnu zalihu za cijeli odmor.

Priznam da tijekom godišnjeg odmora, na plaži i sl., zna pasti koji nezdravi sendvic .. Bilo bi idealno kada bi mogli nositi posni na plažu.. Big smile

Za veceru i dr. obroke dolaze onda zdrave namirnice, no mislim da ti nezdravi međuobroci malo ugroze ravnotežu zdravo / nezdravo tijekom odmora. 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2011 at 20:42
Ja iskreno na moru pustim sve kocnice i apsolutno ne vodim racuna o zdravom/nezdravom(okej, lazem, i tu se trudim nekad pribeci nekim zdravijim aletrnativama ali znatno manje nego u gradu)..Prosto mi nije nikakva frka, ionako na moru ne radis nista osim plivanja i pesacenja, ako je problem u kalorijskom suficitu - lako moze da se resi :D

A i nekako na to more gledam kao na odmor, pa daj onda i od toga da se odmorim, jer da, cela prica oko zdrave ishrane cesto zna da mi bude zamorna koliko god mi prijala...Pa eto, tih š0 dana mi je bio bas gust sto se tice gresenja u ishrani :D
Back to Top
Lady_Y View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2010
Location: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady_Y Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2011 at 21:39
Sad je ljeto... brlja se... taman što se oporavimo, evo nam vec Božic, pa Nova godina.... zatim Uskrs... i opet sve ispocetka.... a da ne pricamo o onome što uleti između (rođendani, izlasci i slicno).
Pa ti budi karakter
Ali naravno, sve su to samo izgovori
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2011 at 22:21
hehe, potpuno se slažem s vama, padne ljeti i solidan broj sladoleda, ali kakvo bi to ljeto bilo bez sladoleda
da, definitivno nije baš skroz jednostavno guštat na plaži i pazit na kvalitetu obroka koje ceš pojesti, ali nije ni neizvedivo da fokus ipak bude na zdravijim varijantama.
Ajde, kod mene što se tice glavnih obroka svakako na meniju bude dobar izbor jer mi je caca iz Dalmacije pa on redovito sve baca na gradele, kad je riba onda je samo najfriža i najbolja riba, uz to puuuuuno blitve s maslinovim na lešo...a kad je meso, moji deru po krmenadlima, vratini i kobasicama, a ja rezerviram jedno misto na roštilju za svoje pilece bijelo meso i tikvice I uza sve to nađe se puno pomidora, cimulica (mali kupusici) a tu i tamo kakva lagana povrtna juhica....i tako prođe rucak


Dorucak i vecera su u hladnim varijantama - integralni, pa cak i bijeli kruh, sirni namazi, šunka u ovitku (ne nužno pureca i pileca, ali i svinjski but je nemastan pa opet ok), opet pomidori...a najviše i najcešce posni i light jogurti.


E sad, međuobroci su "šaroliki", na brzaka pa ima svega, al ne možeš nikad ništa savršeno, a i šta kažete, na moru si fizicki aktivan od jutra do sutra a i jednostavno ne može covik sebe mrcvarit da baš pazi na svaki zalogaj, ima vrimena za to kad dođe kuci i cijelu godinu


Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2011 at 17:30
što se tice odmora, naravno da je prehrana gora nego u ostatku godine, tj. kad sam doma, ali je više-manje hrana zdrava, na plaži roknem sendvic s pilecim prsima (kupim u restoranu, da ne mislite da nosim od doma po tim vrucinama :D), tu i tamo koji sladoled i/ili palacinka, ali malo više budem u vodi i nije mi to toliki problem :)
Ai nismo profici (barem vecina od nas :D), tak da se možemo malo opustit na odmoru/praznicima ;)
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2011 at 23:16
ja ove godine ne brljam tj junkam zacudo. nisam uopce gladna i tjeram se imati redovnih 5 obroka i clean su, ne privlaci me sladoled niti je ikad ustvari, možda uzmem jedan kebab i jedan koktel...ili š od 2. i feel good:)
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 00:23
Mene su urnisale neke Grcke baklave, majko moja kako su dobre, morala sam da ih probam...mamile su me
Back to Top
josipr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote josipr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 10:42

meni je plaža blizu (4 min.) tako da ne nosim ništa na plažu, odem doma jesti. Malo manje jedem nego inace, 6 obroka, uglavnom tuna, posni, jaja, raženi i tjestenina. Ne junkam nikada, jer sam karakter, a niti me ne privlaci previše.


Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 23:52
Meni je plaža ipak malo dalje :D
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2011 at 14:39
Znaci, solidno kod svih. Ipak se covjek navuce na zdravi život

Ma meni je plaža 2 min od kuce ali isto popustim malo grc stroge discipline, plivanje baš iscrpi pogotovo kad sam sebe drillaš u izdržljivosti ka šta ja radim

Anyways, ode godišnji, back to the coalmine

Filozofija mi je takva da je prioritet bit cim više aktivan,a prehrana da je nekih 80-85% po špagi, ostatak ostaje za malo brljanja ali opet razumnog.


A bome, što Anastasia B kaže - s navikom pravilne prehrane tijekom cijele godine, bez obzira na ljetne ili božicne praznike jednostavno više nije takav gušt potamanit brdo junka



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.