New Posts New Posts RSS Feed - Analiza masnoce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Analiza masnoce

 Post Reply Post Reply
Author
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Analiza masnoce
    Posted: 03 Kolovoz 2011 at 02:48
Evo mene zanima jeli neko isao na ovo analiziranje masnoce ,i pod tim ne mislim na onu metodu di odes u dr.on ti ispise uputnicu za vadit krv pa je odes izvadit i sad dobijes vrijednosti kolesterola,triglicerida,HDL i LDL.Vec na mjerenje tj.analizu masnoce pomocu Kalipera?

evo vise tu : http://www.muska-posla.com/mjerenjemasnogtkivaka.htm

ok .ukratko me zanima sve .tu sam nasla samo postupak,ali ne i tablicu vrijednosti mjera.ako ko od vas ima kakva iskustva ili znanja veca od mene plizzzz podilite
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 10:10
Pa tablica sa mjerama i postotku masti s obzirom na te mjere ti je u tom clanku :)
Skroz lijevo ti je zboj svih vrijednosti izmjerenih koznih nabora , ostalo su vrijednosti , odnosno postotak masnog tkiva u odnosu na godine.
E sad, ima vise metoda i tablica za racunanje postotka tjelesne masti  i nije svaki kaliper isti, ovo kaj pise da s emoze kupiti u svakoj ljekarni je mozda tocno, ali to je daleko od preciznog mjerenja i rezultati vjerovatno odstupaju prilicno od mjerenja do mjerenja , a ako vježbam i izmjerim recimo š5% bf i nakon mjesec dana izmjerim opet š5 ili reacimo š4% , a zapravo imam šš% , ali dobio sam krivi rezultat zbog nepreciznosti kalipera, onda sam napravio samo sranje jer sam dobio lažna ocitanja koja mi govore da moj trening ili prehrana en valjaju i da moram mjenajt nešto , a zapravo istina je drugacija.
Tak da vjerovatno ovi plasticni kaliperi od par dolara su nepouzdani ,niti imaju konstantnu silu koja "štipa" (postoji opruga koja je kalibrirana na tocno određeni stisak, ako se to razmrda rezultati više nisu pozdni) . Pravi profesionalni kaliperi vjerovatno zato i koštaju 2000+ kuna.
Upravo radim na prucavanju tih stvari i planiram testirati preciznost i odstupanja jeftinih kalipera u odnosu na skuplje jer i mene zanima tocna razlika u preciznosti

Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2011 at 00:24
ja u gymu imam analizu masnoce pomocu kalipera i ka to kosta nekih 50kn,ali,ali,ali cemu kad kolege imaju kaliper i eto u tren se mogu izmirit.ma sad me sve to zanima i sve sam pocela u sebi istrazivat i na sebi istrazivat....hehehe spreman se postat rambo!sutra si vadim krv ono ka kolestertoli,zeljezo,glukoza(ma znam da je u redu),al mi svejedno triba za uporedit sve te masnoce i vidit ,pa da znam sta cu i kako dalje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.