New Posts New Posts RSS Feed - novi nacin definicije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

novi nacin definicije

 Post Reply Post Reply
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: novi nacin definicije
    Posted: 08 Srpanj 2011 at 06:42
da li ste razmisljali o definiciji tako da jedan dan odradite dva treninga (jedan ujutro drugi navecer) i to kao za masu i to dvije suprotne skupine misica koju prati prehrana kao za masu uz max suficit 600 kcal, a nakon toga dva danase radi cardio gdje bi se prehanom pokrivao bazalni, a sve ostalo bi bio deficit, a bez treninga utega.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 13:32
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

da li ste razmisljali o definiciji tako da jedan dan odradite dva treninga (jedan ujutro drugi navecer) i to kao za masu i to dvije suprotne skupine misica koju prati prehrana kao za masu uz max suficit 600 kcal, a nakon toga dva danase radi cardio gdje bi se prehanom pokrivao bazalni, a sve ostalo bi bio deficit, a bez treninga utega.


što tocno želiš postici s time? Ako se misliš rezati i dobivat mišicnu masu u istom periodu a da nisi hormonalno potpomognut, zaboravi. Samo ceš se vrtit u krug i tapkat na mjestu. Cikliraj UH da si stalno u deficitu, eventualno jedan dan u tjednu da si u nekom laganom suficitu ili ako imaš vremena radi g-flux, po meni najbolji nacin defkanja a da ti psiha ne pati ni malo, a mišice ceš zadržat maksimalno jer je unos hrane i UH dosta visok. Nema smisla izmišljati toplu vodu ;)
Rijeąeno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 13:37
ne, nikakvo dobivanje mase, nego sto bolje odrzavanje postojecih misica - u danima vjezbanja, pun si UH, a drugi i treci dan UH samo za dorucak, prije toga LI cardio 45 min da potrosis nesto UH od dana prije, ostatak dana drzis inzulin nisko (znaci, bez UH) i uz cardio imas uvijete za lipolizu. a bas zbog tog sto imas dan bogat UH mozes odraditi teske treninge uz minimalan katabolizam.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 13:47
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

ne, nikakvo dobivanje mase, nego sto bolje odrzavanje postojecih misica - u danima vjezbanja, pun si UH, a drugi i treci dan UH samo za dorucak, prije toga LI cardio 45 min da potrosis nesto UH od dana prije, ostatak dana drzis inzulin nisko (znaci, bez UH) i uz cardio imas uvijete za lipolizu. a bas zbog tog sto imas dan bogat UH mozes odraditi teske treninge uz minimalan katabolizam.


Svaki treci dan ceš trenirati s utezima, hm, nekako mi se ne cini kao najbolji nacin za zadržavanje mišica. A i ova prica o katabolizmu na defki je precijenjena stvar, mišici se teško dobivaju ali se i teško gube. Trebao bi se bojati katabolizma samo u slucaju da imaš š00kg i BF 7%, u svakom drugom slucaju gdje imaš neku normalnu kolicinu mišica i relativno visok bf (š2+%), nema šanse da kataboliraš ako ti kcal unos nije prenizak. Također, UH na defki nisu zlo i ne trebaš se bojati inzulina ako tempiraš uh oko aktivnosti i u onim uvjetima kad su UH stvarno potrebni (citaj, da ih ne jedeš baš navecer pred spavanje ili ako si cijeli dan neaktivan). Ako vec želiš zadržat maksimalno mišice na defki, odradi defku po principu g-fluxa, 4-5 puta tjedno teški treninzi u teretani, puno crobnih aktivnosti svakakvog tipa (li cardio, trcanje, košarka, nogac s ekipom, svejedno) i 3000+kcal i relativno veliki unos UH.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 13:52
Po meni je to isto nepotrebno i usporabanje rezultata skroz, malo suficit, malo deficit, mislim da tijelo nemre u toj fazi doc u baš onaj pravi fat burning mod......, miš. masu možeš ocuvat uz š heavy trening tjedno cak, ja preferiram 2, tj odradim 2 ako imam snage,volje i vremena za 2 heavy tjedno (ukoliko radim neki oblik fullbody-a naravno) jer sam paranoik LOL .S time da mi je ostatak treninga HIIT, i nekakvi nazovimo kruzni treninzi s utezima, klasicni kardio ne radim baš, ipak nemam vremena za treninge 2x dnevno a i teretana me izmori da poslje nebi ni hodaoLOL


Edited by The Phoenix
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 14:08
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Po meni je to isto nepotrebno i usporabanje rezultata skroz, malo suficit, malo deficit, mislim da tijelo nemre u toj fazi doc u baš onaj pravi fat burning mod......, miš. masu možeš ocuvat uz š heavy trening tjedno cak, ja preferiram 2, tj odradim 2 ako imam snage,volje i vremena za 2 heavy tjedno (ukoliko radim neki oblik fullbody-a naravno) jer sam paranoik LOL .S time da mi je ostatak treninga HIIT, i nekakvi nazovimo kruzni treninzi s utezima, klasicni kardio ne radim baš, ipak nemam vremena za treninge 2x dnevno a i teretana me izmori da poslje nebi ni hodaoLOL


Hehe, ja na defki isto volim sve osim ciljanog li cardia, trošenje vremena Big smile Prek vikenda nabacim basket šnaš, neki ping pong, trcanje s mp3om u ušima il tak nešto zanimljivije, ovaj li cardio samo u slucaju da idem pješke u lidl, al da bi 2 sata potrošio na ciljano lutanje po gradu il hodanje po traci, nema šanse...imam pametnijih stvari u životu ^^


Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 14:29
hvala na diskusiji. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.