New Posts New Posts RSS Feed - Reciklirano mlijeko
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Reciklirano mlijeko

 Post Reply Post Reply
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Reciklirano mlijeko
    Posted: 01 Srpanj 2011 at 15:11
Za sve one koji još piju (reciklirano), mlijeko ...

Mlijeko sa proteklim rokom šalju natrag proizvođacu, koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na š90 stepeni, te da ga vrati natrag na tržište. Prema zakonu, taj proces može, da se ponavlja pet puta.
Proizvođac je dužan objaviti koliko puta je ponovio ovaj proces i on ga obicno objavi ali na svoj nacin, znajuci da niko ne pita, dali je bilo kupljeno mlijeko prerađeno više puta.
Tajna je napisana na dnu kartonske kutije sa sitnim brojevima.
Pretpostavimo da je napisani broj š2345, nedostajuci broj oznacava koliko puta je bilo
mlijeko recirkulirano.
Recimo š2 45, broj 3 nedostaje - to znaci da je mlijeku 3 puta protekao rok i toliko puta je bilo ponovo prekuhano.
To nije sve, jer u paketu sa š2 tetrapaka, nekim kutijama nedostaju brojevi, a u drugima ne. Ipak to znaci da je cijela pošiljka tretirana jednako. Na taj se nacin, tvrtke dobro bogate i to tako što recikliraju pokvareno mlijeko i onih koji nose posljedice smo, naravno mi koji pijemo, ono što pijemo.
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 17:02
sva sreca pa sam potrošnju mlijeka svela na minimum, da ne kažem da ga ne pijem nikako. ovo nisam znala i hvala ti za info. užas!
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 18:12
Ne pijem mlijeko....Od mlijecnih samo jogurt i posni.... Ne iznenadjuje me vise nista po tom pitanju!! Uzas!! I onda se pitaju odakle sve te nove bolešcure izlaze?! Kaos!! Jedino sto svoje ukucane ne mogu ubijedit u to!! Kad pocnem pametarit o literaturi, samo skrecu temu! I onda govore, kao: "Neka su svi budale, a ja jedina pametna..." Jahhh, tezak je zivot nas "drugacijih"   

Edited by SMAJLICA
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2011 at 10:20
Ne izlaze otuda bolešcure!
Hrvatska nema mlijeka, pola se uvozi, pa se valjda i zato to radi...
A nema mlijeka, jer seljaci propadaju, vješaju se zbog takvog "biznisa"
Ovo Vam je plod, kapitalizma, buisnessa, demokracije...
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2011 at 15:33
To se slažem... Dok se jelo što prirodnije (i koristilo mlijeko i sir seljaka); i dok je vladala domaca kuhinja, pola ovih bolesti nije postojalo... Danas svakim danom nova, rigoroznija...

Edited by SMAJLICA
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2011 at 15:37
ja nigdje ne nađem te brojeve na mlijeku kojeg koristim C&#šš1;nfused
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2011 at 17:31
Mlijeko ja zakon za masu :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 14:44
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

ja nigdje ne nađem te brojeve na mlijeku kojeg koristim C&#šš1;nfused

Ni ja...
što se tice mlijeka, šibam litru dnevno i ne zanima me LOL
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 15:17
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

ja nigdje ne nađem te brojeve na mlijeku kojeg koristim C&#šš1;nfused

Ni ja...
što se tice mlijeka, šibam litru dnevno i ne zanima me LOL

mali ispravak, imam doma nekoliko onih zbregov mlijeka od 0.2L i slucajno jucer na dnu di su zaljepljeni rubovi naišao na neke brojeve:

š2345678 i ispod toga piše broj 4


Edited by ThornOfFaith
Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 19:04
sad cu ja ic pregledat sve tetrapake doma jos mi je tata prije bio direktor nabave i kvalitete mljeka,a mama inspektorica koja nadzire sve te gluposti vezano uz zivotinje i nitko mi nis nije reko!! bit ce frke sad
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2011 at 19:17
ok znaci sve znam i sve je ok tata kaze ovako: kad se mljeko jednom sterilizira na š30 njemu je rok trajanja iako pise 2mj cak do 4mj ali sve se vecinom proda u tih 2mj ako se kojim slucajem na paleti od 600kg razbije par paketa i pustaju paleta se vraca u mljekaru i onda se opet sterilizira obicno u roku od š0 dana nakon sta je to mljeko napustilo tvornicu.. ajmo dalje...veliki nabavljaci mogu napravit ugovor da ostatak mljeka koji ostane vrate u tvornicu ali to opet mora u laboratorij da bi se vidjelo dal je sve u redu ako nije i proso je rok trajanja mljekare bacaju mljeko jer im se ne isplati za 2000kn koje mogu zaradit sebi narusit reputaciju....etogac idem dalje pit mljeko
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2011 at 08:58
Thx bea...Wink
ma samo pit mlijeko... ja dnevno litar popijem kako god... mlijeko dooobro!
Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
Paprat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paprat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 12:14
Originally posted by bea bea wrote:

ok znaci sve znam i sve je ok tata kaze ovako: kad se mljeko jednom sterilizira na š30 njemu je rok trajanja iako pise 2mj cak do 4mj ali sve se vecinom proda u tih 2mj ako se kojim slucajem na paleti od 600kg razbije par paketa i pustaju paleta se vraca u mljekaru i onda se opet sterilizira obicno u roku od š0 dana nakon sta je to mljeko napustilo tvornicu.. ajmo dalje...veliki nabavljaci mogu napravit ugovor da ostatak mljeka koji ostane vrate u tvornicu ali to opet mora u laboratorij da bi se vidjelo dal je sve u redu ako nije i proso je rok trajanja mljekare bacaju mljeko jer im se ne isplati za 2000kn koje mogu zaradit sebi narusit reputaciju....etogac idem dalje pit mljeko


Zanimljivo...tata ti radi u mlijecnoj industrijI?
Meni je zena paincarila stim mlijekom, malo sam njuškao i naisao na ovo: http://manjgura.hr/krizno-komuniciranje/reciklirano-mlijeko-ne-drzi-vodu-iliti-suplji-hoax-za-plasenje-potrosaca/




Edited by Paprat
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.