New Posts New Posts RSS Feed - Uništavanje samoga sebe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uništavanje samoga sebe

 Post Reply Post Reply
Author
MissKatarina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissKatarina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uništavanje samoga sebe
    Posted: 29 Lipanj 2011 at 22:29
Kao što i naslov govori sam za sebe, uništavam samu sebe i u zadnje vrijeme postajem jako svijesna toga.Svoj gubitak kilograma sma pocela na veoma zdrav nacin.Znaci zadala sam si š500 kalorija dnevno- 5 obroka dnevno.Sve je išlo dobro. U nekim mjesec dana sam sa 65 kg došla na 6š.Vježbala sam svaki dan i osjecala se jako dobro.Od prije sam znala da imam one epizode kad se znam užasno prejedati pa sam se rađe zaslađivala sa vocem i takvim stvarima nego si dopustila keks ili nešto jednom tjendo jer sam  znala da se necu znati zaustaviti.Nakon mjesec dana za ruckom, uzela sam jedan kolac.Mislila sam si, valjda si to mogu dopustit.Zatim sam uzela još.I još jedan.I još jedan.Na kraju sam ih pojela 8!I to nisu bili baš mali kolaci.I onda sam si mislila, aide ako sam vec pogriješila idem do kraja.U sebe sam do kraja dana utrpala tolike kolicine hrane da je to užasno.Kutija keksa, cokolada, cips , puding ...Nije to da sam malo pogriješila.Stvarno sam puno pojela.I od tada je sve krenulo nizbrdo.Iduci dan sam stala na vagu i ona je pokazala dvije kile više.Mislila sam si zar je to uopce moguce.Iducih tjedan dana sam bila na dijeti i izgubila 4 kg.I onda opet za vikend sam se prenajela i vratila sve.To je bilo prije 3 mjeseca. To si radim vec tri mjeseca.Preko tjedna se izgladnjujem , a preko vikend jedva cekam da mama i tata odu , sakrijem se i pojedem stvarno ogromne ,ali ogromne kolicine hrane.U nedjelju u šš navecer mi se opet to dogodilo.Ovo sam pojela(š kutija domacica, cokolada,cips, kiki bomboni,2  pudinga od vanilije,vocni puding,2 sendvica sam si napravila i na kraju 2 zdjelice cokoladnih pahuljica).Jednostavno jedem dok mi ne bude zlo.Nisam predebla zato jer mi se te navale hrane dogode jednom-dva puta tjedno , a ostale dan  ne jedem ništa.Ali upropastila sam se skroz.Sada imam 68 kg na š67 cm.Sebi izgledam užasno.Još su sad ovi ljetni praznici, kad god me neko pozove van ja rađe ostanem doma i rasplacem se ili nešto.Samo mislim kako sam debela.Nikom još ovo nisam rekla i ne želim reci roditelijma je roni nece shvatit zašto si to radim.Postala sam svjesna što si radim i želim ovo izbjeci opet , ali jednostavno ne mogu.Kako da si ovo prestanem raditi?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2011 at 09:08
MissKatarina,

Jasno je da To što radiš nije samo sebi svrha. Iza toga se krije nešto dublje, neka druga emocionalna praznina ili potreba koju rješavaš na ovaj nacin. To jest, "misliš" da ju rješavaš na taj nacin.
Bilo bi dobro da preispitaš samu sebe, svoj život, svoju savjest.-malo prekopaš po svojoj unutrašnjosti, pa probaš pronaci što je to što te tocno, što te zaista muci a da se projicira kroz kompulzivno prejedanje.
Problemi s okolinom? Nezadovoljstvo životom kojeg živiš i potreba za promjenom? Ljubav? škola/posao? Nedostatak samopouzdanja? Ili nešto sasvim drugo?
Bilo bi dobro da razgovaraš s osobom od povjerenja-koja ti je vec prije znala udijeliti mudar savjet, utješiti te, na koju si vec ranije mogla racunati. Ili, ako ne postoji nitko tko bi te mogao s razumijevanjem saslušati-pokušaj se raspitati postoji li u blizini neki psiholog, ili neko psihološko savjetovalište za mlade-pretpostavljam da si u srednjoj školi kad spominješ ljetne praznike.
Prvi dio tvog posta jasno govori da si vec prije pokazala kako možeš imati kontrolu nad onim što ti se događa i samostalno odlucivati kako ceš postupiti, kako se mijenjati na bolje...Zapamti da uvijek postoji izbor, bez obzira u kako se teškoj situaciji nalazila, ali i to da za svaki problem postoji rješenje.
istina, dogodi se da stvari izmaknu kontroli, ali i to se može dovesti u red. To što si sama sebi priznala da imaš problem-prvi je korak do njegova rješenja. Svi imaju loših trenutaka u životu, neki manje ozbiljnih, neki cak takvih koji granice s katastrofom, ali stvar je u tome što ceš ti uciniti s tim. Hoceš li se prepustiti i biti žrtva nesretnih okolnosti ili ceš uzeti stvari u svoje ruke i trenirati vlastiti um dok ne ojaca do te mjere da s lakocom možeš prebroditi krize kojih ce uvijek povremeno biti.
Samo hrabro, vjeruj u sebe i budi odlucna, nitko ne može riješiti tvoj problem osim tebe.

Vježbaj umjerenost i pokušaj se posvetiti aktivnostima koje te vesele, koje kod tebe izazivaju dobar osjecaj-trening u kojem uživaš, dobar film, šetnja , dobra knjiga, druženje s prijateljima...ne zatvaraj se u sobu i ne bježi od ljudi, pouzdano znam da to ne pali. Ali gledaj da budeš u društvu ljudi koji te opskrbljuju pozitivnom energijom, koji te ne zamaraju. Dakle, baci se na potragu za svojom izgubljenom ravnotežom tako što ceš vec sada svoju pažnju usmjeriti na dobre stvari, dobre misli, dobre ljude i događaje .


You can do it!

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2011 at 11:26
Ono što bi možda moglo pomoci...Probaj doci do onog mjesta na koje te dovede ovakav postupak prije no što to opet napraviš, probaj proživjeti osjecaj zgroženosti, analiziraj ga da bi mogla staviti fokus na njega više nego na potrebu da to radiš. Nakon toga samo treba napraviti "prijelom kruga" tako da probudiš u sebi "bunt" protiv takvog osjecaja, inat da pobijediš potrebu, onaj trenutak u kojem zatvoriš frižider ne uzevši ništa, i to je vec put prema naprijed. To ce ujedno biti "mini pobjeda" i osjecat ceš se bolje, onda stavi fokus na taj osjecaj i to bi moglo motivirati nastavak inata. Dok se jednom ne oslobodiš potrebe. Kate ti je dobro rekla da napraviš uvid u sebe, to je najvažnije, ja sam evo priložila "prakticnu metodu", izlaz kad vec priđeš frižideru
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2011 at 23:12
Ako 6 dana pazimo sto jedemo i drzimo se tih nekih zadanih ogranicenja kalorijskog unosa, onda jedan dan trebamo nagraditi svoje tijelo. Taj dan jedemo sto zelimo,torte, sladolede, cevape u somunu, pizzu, cips...pa cak i pivo:) Sljedeci dan opet pocinje onaj 6-dnevni plan prehrane i ciljanih treninga naravno. Ja obozavam slatko i mogu pojesti 2 tepsije kakao snita sa glazurom i sladoledom sa strane. Gledao bi ih kako se peku u pecnici, kao sto Garfield promatra lazanje kako se pretvaraju u njegovu najdrazu drogu:) Kad stignu na stol, ja ih pogledam, kazem super izgledaju i pozelim ljudima dobar tek i smuckam si ptoteinski shake sa dekstrozom da zadovolji moju zelju tj. zelju mog mozga za secerima. Trening nije samo teretana, vec ja najbitiniji trening doma u kuhinji i u nasim glavama. Trenirati vlastiti mozak da mu neke stvari u prehrani vise ne trebaju je dugotrajna bitka iz koje uvijek izlazimo kao pobjednici. Nemoj drasticno sada poceti nego postepeno izbacuj namirnice koje znas da su stetne. Prvi mjesec seceri, drugi mjesec brzi ugljikohidrati...Hipoglikemija je jako zeznuto stanje tijela znam to jako dobro:)
Back to Top
MissKatarina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissKatarina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 00:46


Sutra cu postaviti i novu temu na transformacijama.Još sam nesigurna u to da se povjerim nekome, ali sve u svoje vrijeme.Nadam se da cu sama riješiti ovo.Jednostavno,Pokušavat cu se bazirati na puno obroka, ali u malim kolicinama hrane.Kod mene je najvjerojatnije najveci problem samokontrola i to cu od sada više pokušati razvijati.što se tice o traženju od cega je sve ovo pocelo.Bezuspješno.

Kate, hvala :)
AnastasiaB, hvala :)
Claric, hvala :)
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 01:09
Tu smo ne idemo nikuda:) samo pitaj i dobnit ces neki odgovor od bilo koga tko zna.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 08:58
Tako je. Interakcija i međusobna podrška je ovdje uvijek na snazi.

A gle, što se tice, traženja od cega je sve pocelo. Razumijem da nemamo svi isti sklop u glavi i da su neki više skloni analiziranju od drugih, ali mislim da ako ne znaš uzrok da ceš teško to skinuti s vrata. Naravno, treba vježbat samokontrolu i samodisciplinu-postavit si ciljeve i razradit metode kako ceš ih ostvariti.
Ali, svejedno, bilo bi dobro da malo vremena i pažnje posvetiš nekoj vrsti opuštanja i meditacije-makar to podrazumijevalo samo sjedenje u tišini ili laganu šetnju u prirodi - parku cak i kvartu - svakodnevno ili nekoliko puta tjedno po š5-ak minuta. Iz vlastitog iskustva ti mogu reci da je najvažnije od svega zapravo - postici unutarnji mir i ravnotežu u glavi.Kad se dovedeš u stanje smirenosti onda ti se um cisti i stvari postaju jasnije - bistre, transparentne.Lakše ceš si objasniti zašto ponavljaš neke neželjene obrasce ponašanja.

Zaboravljamo svi cesto da covjek nije samo tijelo nego i duh. Nešto što je izvan vidljivog, opipljivog i materijalnog. A duh isto kao i tijelo treba vježbati i njegovati-održavati zdravim i u ravnoteži.

Konkretno, pak, što se tice problema s prehranom - pokušaj pisati. Vodi dnevnik prehrane - što si taj dan pojela i sa strane napiši kako si se osjecala nakon tog obroka- da li si bila puna energije, ili si bila umorna, dobre volje ili nervozna i kad budeš citala i analizirala kako se hraniš i kakvu reakciju izazivaju ti obroci u tvom organizmu-doci ceš do tocnih zakljucaka gdje ne štima. A i na papiru ceš vidjeti koliki ti je zaista suficit. Pronađi zdrave alternative junk hrani - ideja imaš milijardu samo ovdje na fitness.com.hr, da ne govorim koliko još ima pametnih prijedloga i drugdje na internetu, ali ne povodi se molim te za nekakvim kvazidijetama iz ženskih casopisa, nego potraži stranice koje imaju kredibilitet i pitaj ljude koji su iskusni i strucni, pitaj ovdje na fitnessu što te zanima i ne nasjedaj na razne reklame.


Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 09:24
Ovo s dnevnikom je jako dobar savjet. Opcenito je dobro voditi dnevnik, opisivati dnevna stanja i događaje koji na tebe utjecu bilo dobro bilo loše. Pomogne puno u povezivanju sa samim sobom, s obzirom da automatizam cesto preuzme osobu i rezultira distancom od vlastite psihe, što nikako nije dobro
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 11:14
Anastasia ima pravo. Samoanaliza i jedan dublji zaron u samog sebe da se malo vidi sto tu tocno stoji na putu je rekao bih primaran ovdje.
Back to Top
MissKatarina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissKatarina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 13:14
Evo, pocela sam danas dnevnik :) To sam i prije neko vrijeme radila, i baš sam procitala i užasno je. Postavila sam temu na transformacijama i  pokušavam se sad držat jelovnika koji sam si zadala. A ako i pojedem nešto dodatno ne želim da to bude prenajedanje nego nešto malo.Poceti cu jednostavno raditi stvari koje volim i bolje cu se osjecati.Inace voli dosta vremena biti sama ali vecinom sam doma, ali sada cu to vrijeme pokušati provesti u šetnjama .Uskoro, nakon upisa idem na more i tamo cu se opustiti. Hvala :)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2011 at 23:35
Draga Katarina..
Rekla bih da prije svega moras poradit na svom stavu prema hrani...Ne gledaj ju pohlepno, a ni s mrznjom, nego ju gledaj tek kao nesto sto ti je potrebno da prezivis...Uzivaj u zdravoj hrani i pronadji sebe u svemu tome...Okreci kombinacije i izmisljaj ih sama...Opusti se...Uzivaj u hrani i zivotu...
Ne analiziraj previse...Narucala se kolaca, pa sto?! Nije to nista nenormalno! Svi smo imali takve momente! Ali,to je BILO, to je GOTOVO! Od ovog trenutka krece novi list, cist, bijel, koji ces ti ispisat onako kako ce tebe ucinit sretnom...
Najbitnije je da se opustis...Kazem ti, jer znam kako ti je, vjeruj mi...
Svi mi prolazimo kroz slicne psiholoske drame i ovdje smo svi da ih POBIJEDIMO!! Zato slusaj dobre ljude (ja sam amater za fitness, ali ima profesionalaca ovdje)...Ja ti mogu pisat s psiholoskog aspekta, jer mi je to ujedno jedna strana struke i zvanja...
Kad god treba, sta mogu pomoci, tu sam...Sto na vlastitom primjeru, a i kao prijatelj...Ja svoju borbu još uvijek vodim...Ali uzivam u zivotu, volim ljude, svaki novi dan...Uživam u sitnicama...Vjeruj mi, kad se oslobodiš te patnje (a znas i sama najbolji nacin), tvoj zivot ce biti mnogo jednostavniji i ljepši...
Iskreno ti želim da zapocneš s osmijehom, bez velikog opterecenja i da krenu s uspjehom dani...Ali, fokusiraj se i na ljude oko tebe...Ne budi opterecena time...To je samo usputna stvar u zivotu koja ce ti pomoc da se osjecas bolje...Tvoj zivot je mnogo vise od toga! Ti kao licnost si MNOOOOOGO vise od toga! Sve sto mozes uradit je ucinit si zivot jos jednostavnijim i ljepsim...Poljubi mamu, uzivaj u danu....Ujedno papaj zdravu hranu, kreci se i...ŽIVI, BEJBE!!
Big hug!!

Edited by SMAJLICA
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2011 at 12:17
Uz sve ovo što su svi napisali i s cim se slažem ja bi još dodala nešto...mislim da si si previše zabranila, možda prenaglo. 6 dana jedeš sve po propisu, a najrađe bi nešto drugo...dok ti se to sve ne skupi, glava poludi od silnih zabrana i onda kreneš...a kad kreneš vec je gotovo, jelda...š kolac isto je kao š0 kolaca, kutija keksa, cijela cokolada.. Smile Je li isto? Nije, ni približno...nemoj misliti da kad pojedeš nešto "zabranjeno" da je cijeli dan uništen - mislim da je to jedan od tvojih problema. Popustiš malo stisak i misliš da si sad cijeli dan uništila pa sad kud puklo da puklo, ionako je sve zasrano :) ...a nije tako.....daj si gušta š-2 dana tjedno da se pocastiš necim za cim žudiš svaki dan dok jedeš clean...uživaj u tome i u ostalim obrocima nastavi po starom. Možeš si recimo do popodne dopustiti da malo skreneš sa plana pa navecer pojedeš lagani obrok.....ili necim slatkim zamijeniš cijeli obrok, samo dodaš malo proteina, posni recimo uz to....ili pojacaš malo kretanje taj dan...samo nađi neku ravnotežu i bit ce sve ok Wink

što si više zabranjujemo, to je gore Smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2011 at 10:29
pa naravno da se unistavas kad si isla rigoroznim odricanjem srezat hranu.prvo i osnovno nemozes si ukinit slatko!jer i nasem organizmu je potrebno slatko.ja sam isto tako bila cinila i na kraju cukar kad mirila bija 2.9.moji svi su popizdili,pocelo mi je bit slabo.i otad imam ritual.svaki dan iza rucka pojedem neku vocku i iza nje 2 rebra cokolade !!i od tad je sve u redu.kad imam stvari pojedem i vise,al to me uopste ne zamara,i nista se ne debljam.znala sam zivit na 400kcal na dan,pa sam vidila i da to ne vaja,postepeno sam digla kalorije i opet je sve bilo u redu.kilograme koje sam izgubila u gymu,sad odrzavam,zna se desit da vaga pokaze škg.gore,al za dan je opet dole bez ikakve posebne dijete,smanjis si malo obrok tipa ako si jucer cili dan jea neko meso,danas ces unjet malo vise povrca.kad se vratim s puta ice se opet u gym al opet u drugom nivou sad ce se radit na misicima hehehe
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.