New Posts New Posts RSS Feed - Aloha!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Aloha!

 Post Reply Post Reply
Author
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Aloha!
    Posted: 12 Lipanj 2011 at 11:16
Evo i moje price. Ja sam Kiki, imam 2š godinu i trenutno radim kao dadilja, ali paralelno planiram upisati skolu za vizazista. Naime, prije par godina dosegla sam zabrinjavajucu brojku na vagi, a to je no. 49. na moju visinu od š69 cm to je kao bilo premalo i na rubu anoreksije, stoga uz strogu kontrolu moje majke dobila sam u roku dva mjeseca 20 kila. To niti ne bi bilo toliko lose, da ja nisam zbog naglog porasta tezine dobila hrpu celulita i sad umjesto da sve to rasporedilo, posto imam zatvor stolice, moj nadut trbuh izgleda kao da sam trudna, kunem se, par prijatelja i poznanika me upitalo upravo to pitanje. Cry

Dakle, moj cilj je skinuti suvisne kile i promijeniti prehranu na zdravo, te uvesti tjelovjezbu kao naviku. Malo skinuti u nogama, i dobiti plocice na trbuhu.

I nadam se da cu se lijepo uklopiti ovdje i da cu pronaci pomoc.

Pozdrav!
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 11:58
Dobrodošla! Wink
Baci se na citanje....
Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 12:47
Odmah! :D Ne samo citanje vec i prakticiranje ...
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 13:17
Pozdrav pinkylove, dobrodošla!

20 kg u 2 mjeseca? Vjerujem da ti je mama imala najbolje namjere ali eto kako ljudi u panici i iz neznanja naprave štetu, i sebi i drugome. Je li moralo biti baš toliko, nebi li samo pola od toga, š0 kg spasilo stvar, pa cak i manje?

Klasicna prica. Izgladnjelo tijelo samo je cekalo trenutak da naplati gladovanje. Naravno da si dobila hrpu celulita...mišice si izjela, a s njima i vezivno tkivo....a masne stanice samo su cekale da se napokon popune...i to duplo, troduplo....za rezervu jer ko zna kad ce opet doci suša....savršeno stanište za celulit, baš si ga lijepo uzgojila Smile A ti biš još da se sve lijepo rasporedilo..ma taman posla Big smile Nije bilo vremena za to, bila je frka pa se spremalo di se god stiglo, svaki trenutak je bio kritican (" hmmmm, zadržat cu i ovo za svaki slucaj, možda opet više ništa necu dobiti kao prije, možda je ovo zadnji zalogaj") Wink Smanjila si svoje energetske potrebe, svoj bazalni metabolizam, i kad si pocela jesti tijelo se nije moglo adekvatno nositi s tom kolicinom hrane, bilo mu je jednostavno previše za ono što je njemu bilo dovoljno za normalno funkcioniranje. Sav višak energije negdje je morao otici.

A šta sad, nema nazad, samo naprijed. Kako sada jedeš, treniraš li što? Kako si se uopce dovela do tih 49 kila? Naglo ili postepeno? Kako si tada jela, si tada nešto trenirala?


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 17:17
Do 49 kila sam dosla poprilicno naglo, najcesce sam pila samo vodu i nista ne jela, ili bih jela samo rucak i povracala. Nisam nista trenirala, ali sam cesto bila vani u setnji ili bilo sto sam da ne budem doma i ne gledam hranu. Sada jedem pretezno voce i povrce, ili integralnu rizu, jaje bez zutanjka, vocne jogurte. Herbalifeov shake (dorucak i vecera). Da znam, prosle navika nikako nisu dobre. Trenutno ne treniram nista, razmisljam uvesti rutinu vjezbanja na dvd Tracy Anderson (Dance Cardio), i kad skinem ensto kila posvetiti se baletu.
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 18:18
Necu previše filozofirat, samo cu rec da kada ovaj svijet nebi bio organiziran na nacin da samo služi održavanju sustava i štancanju malih robota  u svrhu toga, o ovakvim stvarima bi se djecicu ucilo u školi od malih nogu. što je metabolizam, kako funkcionira, kolike su nam energetske potrebe, kako cijelo tijelo funkcionira, što su kalorije, koji su makro i mikronutrijenti potrebni za normalno funkcioniranje....i još brdo i brdo toga što bi ljude malo probudilo i natjeralo ih da shvati da im cjelodnevno gladovanje ne donosi ništa dobro....valjda bi...kvragu i sve, ionako smo cesto gluhi i kad cujemo.

Zašto jaje bez žutanjka, šta fali cijelim jajima?
Gdje su bjelancevine?
Opet herbalife? Big smile

šta ako ti kažem da bi ti bilo pametnije ta 2 obroka sa herb. zamijenit sa obicnim krutim zdravim obrocima? Mogu li ikako bit uvjerljivija od onih koji su ti ga uvalili? Ma zapravo.....ja sam rekla, a ti vidi dal želiš cuti Wink

Tracy...ajde ajde, probaj s Tracy.....slicno kao i herbalife hehe....ma samo se kreci.... više bi ti neke vježbe snage koristile, vjerujem da si dosta mišicnu masu uništila dijetom...sam cardio ce te samo još više smekšat.

Balet? Nadam se samo da te to nece bacit nazad u nezdravo mršavljenje.....naravno, ne vežem balet iskljucivo za to al dešava se..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2011 at 19:47
Originally posted by pinkylove pinkylove wrote:

i kad skinem ensto kila posvetiti se baletu.



Balet?! Pa ti si moj covek! Je'l si se bavila time ranije ili razmisljas da krenes tek, rekreativno?

Dobrodosla, inace
Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 20:12
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Originally posted by pinkylove pinkylove wrote:

i kad skinem ensto kila posvetiti se baletu.



Balet?! Pa ti si moj covek! Je'l si se bavila time ranije ili razmisljas da krenes tek, rekreativno?

Dobrodosla, inace


:) Rekreativno nazalost jer me starci nisu kao malu htjeli upisati.Ali me zelja nije popustila, pa sada kada imam nesto svojih novaca odlucih barem rekreativno.
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2011 at 16:37
Hihi, ne brini, cak i rekreativni cas nije uopste tako bezazlen i tralala, pocetnici i rekreativci rade gotovo apsolutno isti program i istu tehniku kao kad bi se ucilo u skolama(osim nekih vecih skokova na primer, ali to zavisi od skole do skole, mi cemo raditi i te jer nam je takav program, a negde se ne rade).
U sv. slucaju da ne spamam vise, posto je ovo Fitness a ne Balet forum zelim ti puno srece! :)
Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 11:22
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Hihi, ne brini, cak i rekreativni cas nije uopste tako bezazlen i tralala, pocetnici i rekreativci rade gotovo apsolutno isti program i istu tehniku kao kad bi se ucilo u skolama(osim nekih vecih skokova na primer, ali to zavisi od skole do skole, mi cemo raditi i te jer nam je takav program, a negde se ne rade).
U sv. slucaju da ne spamam vise, posto je ovo Fitness a ne Balet forum zelim ti puno srece! :)


Hvala puno, nije mi prvi put, ja sam isla nekih tjedan dva na rekreativni vec (samo sam prekinula zbog toga sto sam se nazalost PRENAGLO udebljala i rekla sam da cu se vratiti), i radili smo sve sto i profi. Moja instruktorica je pocela sa š9 godina sa treniranjem i sada ne samo da ima svoju skolu nego i sama nastupa u brojnim predstavama i slicno.

Hvala svima na dobrodoslici.
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 11:56
Dobrodosla :))
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 17:44
Hvala Davore!
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
mathana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mathana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2011 at 10:23
Originally posted by pinkylove pinkylove wrote:

Do 49 kila sam dosla poprilicno naglo, najcesce sam pila samo vodu i nista ne jela, ili bih jela samo rucak i povracala. Nisam nista trenirala, ali sam cesto bila vani u setnji ili bilo sto sam da ne budem doma i ne gledam hranu. Sada jedem pretezno voce i povrce, ili integralnu rizu, jaje bez zutanjka, vocne jogurte. Herbalifeov shake (dorucak i vecera). Da znam, prosle navika nikako nisu dobre. Trenutno ne treniram nista, razmisljam uvesti rutinu vjezbanja na dvd Tracy Anderson (Dance Cardio), i kad skinem ensto kila posvetiti se baletu.
 
Sorry,moram ti reci ovo:
s obzirom na tvoju prehranu,i navike od prije 2 mjeseca ja bih rekla da ti još uvijek imaš anoreksiju.. Jer anoreksija nije mršavost,to je psihicki poremecaj, i ovime ga samo njeguješ. A premalo vremena je prošlo da bi se izljecila(ne mora nužno znaciti, ali samo upozoravam) - meni su trebale 4 godine nakon debljanja da koliko-toliko prestanem na "krivi nacin" razmišljati.
 
Kakav ti je odnos prema hrani? Prema svome tijelu?
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2011 at 18:42
Welcome pinky:) Gym-girl zna struku i nije rekla ništa krivo. Ova tvoja prica je najbrži put do bolnickog kreveta. U treningu se vrijeme ne mjeri tjednima cak ni mjesecima, vec su za neke velike promjene potrebne godine. Treniraj, jedi pravilno, smij se i stvari idu svakim danom prema zamišljenom cilju. 
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2011 at 20:35
Sretno Sis, istu borbu vodim!! Iskreno se nadam da cemo obje uspjet! Dobro dosla! Steci ces ovdje prave prijatelje!! Veliki pozdrav!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.