New Posts New Posts RSS Feed - koljena i vjezbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

koljena i vjezbanje

 Post Reply Post Reply
Author
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: koljena i vjezbanje
    Posted: 11 Svibanj 2011 at 15:57
  Da li mozda neko zna kako vjezbanje utice na koljena. Ja imam nekakve manje problema sa koljenima, naime, uglavnom me ne bole ali krckaju onako pri vjezbanju ili silazenju niz stepenice na primjer i to mi jako smeta. Ljekari kazu da je sve u redu, al' ja mislim da pojma nemaju jer to prosto ne moze biti istina.
Interesuje me da li intezivno vjezbanje moze na neki nacin uticati na njihovo stanje, tj. da li se ono moze pogorsati ili mozda popraviti?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2011 at 22:06
Pripazi na pravilno izvođenje vježbi, pogotovo cucnja i slicnih i ne bi trebalo biti problema :)
Također, izbjegavaj trcanje po betonu ;)
Back to Top
scarlett.r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett.r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2011 at 22:31
Hvala na odgovoru...a stvarno ide na zivce...od puberteta me prate ti problemi sa koljenima i niko nikad nije postavio neku pristojnu dijagnozu. Nekad su znala bas da bole i da ogranicavaju pokrete...sada uglavnom, tako, krckaju i osjecam da su u nikakvom stanju i tada sa strahom izvodim sve vjezbe koje ukljucuju vece naprezanje koljena.
Voljela bih znati da li postoji neki nacin da poboljsam njihovo stanje ili na primjer, da li treba da nosim nekakve steznike za koljena tokom treninga i sl.?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 00:02
Jacaj mišice nogu, pogotovo kvadricepse. ;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 00:58
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jacaj mišice nogu, pogotovo kvadricepse. ;)


Najcešce koljena bole baš zbog toga što je kvadriceps prejak u odnosu na zadnju ložu ;)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 01:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jacaj mišice nogu, pogotovo kvadricepse. ;)


Najcešce koljena bole baš zbog toga što je kvadriceps prejak u odnosu na zadnju ložu ;)
i koje vjeze/sprave preporucavas ?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 07:11
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jacaj mišice nogu,
pogotovo kvadricepse. ;)


Najcešce koljena bole baš zbog toga što je kvadriceps
prejak u odnosu na zadnju ložu ;)


Jako rijetko bude quad jak kod problema sa koljenom...
bude jaci od lože...pa treba raditi i na loži...to nikako
to nije jak quad... nego treba raditi i naglasiti quad,
ali se potruditi i oko mišica stražnje lože... Ovo
krckanje ukazuje na pretjerano trošenje hrskavice,
ukoliko nije nekim ekstreminm sportom izazvano,
vjerojatno imaš genetski lošija koljena, lošiji odnos
kostiju pa se brže troši..... radi na sebi... i šta manje
skakanja, trcanja po tvrdoj podlozi i nekakvih impaktnih
aktivnosti.
Back to Top
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 07:40
  Hvala svima!
Znaci vise rada i  na prednjoj i na zadnjoj loži...Poslušacu vas


Edited by scarlett@r
Back to Top
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2011 at 21:04

Back to Top
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2011 at 21:13
Moram javiti za nesto sto mi je pomoglo u vezi sa koljenima...mozda jos neko bude imao koristi od toga. Saznala sam za jedan dodatak prehrani, glukozamin sulfat. Ja sam pocela da pijem te tablete tek prije 5 dana (Glukozamin forte, š500mg) i od tada vise nemam problema sa koljenima dok treniram...vjerovali ili ne, nemam vise nikakvih smetnji ni bolova. Inace ovaj sastojak, navodno, pomaze obnavljanju hrskavice  i preporucuje se kod sportskih i drugih povreda, za brzi oporavak i bolju pokretljivost zglobova.
Ne mogu vam opisati koliko sam srecna zbog toga. Tablete se koriste najmanje tri a najvise 6 mjeseci. Nadam se da cu konacno uspjeti da rijesim ovaj problem koji me dugo muci.Smile
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2011 at 22:27

E pa onda sam ja lud jer ih stalno preporucam, a tebi nisam jer sam si postao dosadan, pa nek ja vidim :)

Iako tehnicki, nebi trebao poceti djelovati u roku o 5 dana ;) placebo je isto dobar ;)

Inace uzmi pravi suplement za zglobove koji ima i glukozamin i kondotroin i msm

p.s tko ti je rekao to za duljinu uzimanja, ja na to nisam nigdje naišao a cujem da doktori to tako kažu

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2011 at 08:12
Mozda je i placeboLOL, ali me ne bole, krckaju i dalje naravno ali valjda ce i to proci.Smile
Ovo za duzinu uzimanja sam procitala na uputstvu za upotrebu.
Hvala na savjetu, potrazicu taj suplement koji preporucujes.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.