New Posts New Posts RSS Feed - Super mama opet želi biti super FIT
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Super mama opet želi biti super FIT

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 11:58
Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Mislim da se stanjivanje bedara i guze radi kroz prehranu, i mozda nakon utega ici vozit biciklu.. Sta misle drugi?


Kakvih utega? Na koje vježbe si mislio?


Nakon treninga s utezima za cijelo tijelo!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 12:11
Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:

Meni nije utjeha to što sam imala 2 trudnoce u kratko vrijeme i šta nisam više curica pa mogu bit i malo deblja....želim biti fit, i necu se pomirit sa celulitom ni ovi dimenzijama dok sam u mogucnosti to promijentit.


TO JE TO!!!!

Možeš probati LI cardio (hodanje npr.) ujutro ako imaš vremena, 30-ak minuta natašte i onda dorucak.
Vagu nabavi, trebat ce da okvirno barem znaš koliko si taj dan unijela.
Dalila ti je dala savjete vezano za prehranu

Bit ce ok, samo izbjegavaj namirnice koje sadrže puno masnoca (recimo pekarski proizvodi UH+M kombinacija , šecere (izbaci ga iz cajeva i sl., nabavi si ovaj smeđi šecer(DM)), nemoj piti sokove, posebno gazirane (jer u 2dcl Coca-Cole ima š4 žlicica šecera i kiselost 3, što znaci da piješ preslatki ocat), vocne jogurte i sl.

Jedi puno vlakana i ubaci proteina.
Ugl.izracunaj si bazalni metabolizam i odredi po tome unos kalorija za taj dan, tj. kolicine UH i P i drži se okvirno toga (zato kupi vagu ). Unosi si oko 2P po kg tjelesne mase, a UH unosi iz kvalitetnih namirnica (probaj njih ranije u kombinaciji s P, a onda P i M u kasnijim obrocima - primjer ti je posnog navecer s onim pistacijama).

Furaj onaj trening, li cardio, pravilnu prehranu i bit ce super.

Uzimaš li neke dodatke prehrani, vitamine ili sl.???

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 12:54
Originally posted by Mini me Mini me wrote:

što je to mrkac?


Hobotnica

Originally posted by dalila dalila wrote:

aaa...pisala sam cijeli post i onda neka
greška...poluditi cu ;)))


što je ovo, ti si treca koja govori da je sve napisala pa ju izbacilo, šta je moja tema ukleta
Hvala šta si svejedno sve ponovila

Originally posted by dalila dalila wrote:


što se treninga tice, jel možeš ti nakon tog leg magica
odraditi trening sa nekim bucicama? Neki kružni ? Pa
vježbice tipa iskoraci, cucnjevi, podizanja na stolicu u
iskorak, pa malo sklekova, ramena bucicama, trbuh? Npr?
Jel bi mogla odvojiti 45min za trening?


Mogla bi jer to radim dopodne kad mali spava cca š-š.5...mislila sam Prije ili poslije leg magica pocet s vježbama s Jillian Michcls...ima super workout (po tjednima, za pocetnike i napredne...)

Originally posted by zika zika wrote:



Možeš probati LI cardio (hodanje npr.) ujutro ako imaš vremena, 30-ak minuta natašte i onda dorucak.
Vagu nabavi, trebat ce da okvirno barem znaš koliko si taj dan unijela.


šta je LI cardio?

Ujutro se dižem između 7 i 8 i starijeg sina spremam za jaslice, a tek onda mogu napraviti "trening" ako ga se može tako nazvati u obliku brzog hodanja i guranja kolica s mlađim sinom ok? Jel ok ako se probudim u 7 i krenem tek u 8 (ajme crknut cu bez dorucka ) koliko odmah nakon toga moju jesti??


Znaci preporucujete mi da pocmem uzimat whey, vec sam citala o tome, koji koristite i koliko je za mene optimalno?

Kakao izbacit šta da popijem dok jedem raženi i abc sir tako sam se na njega naucila, znaci ne može ni s 0.9%mm i žlicic kakaa??
Znaci ni nesscafe ne mogu piti? A to svaki dam pijem kad se vratim iz šetnjice s malim

Od vitamina ne uzimam ništa, trebam li?

HVALA SVIMA!!

Edited by nevera30
Back to Top
Leni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 14:24
  Bok Nevera:)
I ja sam mama i slažem se s tobom da to ne mora bti razlog da se prepustimo vremeni i pomirimo s neželjenim posljedicama trudnoce.
Napisali su ti super savjete, nemam ja tu što za dodati, osim što recimo ja nisam pristalica wheya, smatram da je dovoljno uzimati proteine iz hrane i mislim da ti nes kava nece naštetiti jako, opcenito s malim klincima i budjenjima treba taj kofein i ja bi ubila nekog da mi ga je oduzeo. posebno prvu godinu života mog sina koji je spavao cca 20 min do pola sata u komadu:)))
Ja bi ti preporucila Jillian, super su njene vježe i ja sam imala super rezultate, posebno kod trbušnjaka, plocice sam dobila par mjeseci nakon carskog i zgodno je jer te dvd-e možeš odradit dok ti spavaju:)
E da, vitamine?? odmah nabavi neke, 2 trudnoce u kratkom vremenu su ti sigurno uzele svoje, a i bez obzira na to u vecini slucajeva iz hrane ne dpobijamo dovoljno i trebali bi svi uzimati nekii dodatak...osobno imam neke iz Bio i Bio a ti pogledaj malo po ljekarnama, nešto multi i možda željezo s obzirom na trudnoce...pozdrav!!!
Back to Top
Leandra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leandra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 15:31
Ajme nevera30, kako dobro izgledaš! BRAVO!!! Imamo isto godina, istu visinu, samo što ti imaš vec kilažu koju ja željno iscekujem :) Znojim se i vježbam, da dostignem svoj cilj... samo naprijed! Utegnuti ceš se ti . Najvecu bitku si dobila, gubitak kilograma:)
Back to Top
Leni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 15:52
  LI Cardio je low intensity cardio, cardio vjezbe niskog intenziteta rada srca, za razliku od high intensity di ti srce radi ubrzano. Mislim na ljestvici od š-š0 da bi ovaj low bio od 3-4, a high oko 8-š0....ako se ne varam...LI cardio su npr hodanje i to bi trebalo radit duže vremena....imaš još i HIIT princip, High intensity interval training, njega ti koristi Jillian dosta u svojim vježbama:)
Back to Top
irene.cari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote irene.cari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2011 at 08:43
Draga, pa ti i jesi suuper mama! Izgledaš wooow! Svaka
cast jer neke mlade žene koje i nisu rodile ne izgledaju
ovako lijepo...

I ja sam mama, imam bebaca koji ce još malo napuniti 2
godine i u istoj smo situaciji

Puno srece i discipline, citamo se!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.