New Posts New Posts RSS Feed - Whey
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Whey

 Post Reply Post Reply
Author
Nekk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nekk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Whey
    Posted: 01 Srpanj 2007 at 18:32

 Ovako, imam š8 godina, visok sam š89 cm i imam oko 86kg.
Isao sam u teretanu oko godinu dana ali sa cestim prekidima.
Medjutim, od sad sam krenuo 4 puta nedeljno. Najvise radim benc/kosi benc/ , spravu 'leptir', 'za ledja' i to je manje vise to.
Sad, ovo je sve manje bitno i to sam rekao cisto da mi preporucite koji suplement da uzmem? Dakle, treba mi nesto sto ce mi oblikovati misice posle treninga(oko 2h traje trening) a dati ne previse mase(dakle ne kreatin i sl).
Ja sam mislio da uzmem glutamin, ne znam sta mislite o njemu?
Postoji li tako nesto?
Pozdrav svima
Ovo bi sve koristio radi sebe ne bavim se bodi bildingom a ne planiram ni da pocnem.Na jednom forumu su mi rekli da bi trebao da uzimam Elite Whey, je li on dobar? Moze li sam da se uzima ili ide sa necim? Uzima se sa vodom, ali na koji nacin? 
Poz svima!

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2007 at 20:59
Prvo procitaj:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-w orkout-nutrition.aspx

Pisalo se dosta o post workout meal-u.

Neposredno poslije treninga popij shake -> whey + glukoza + voda.

Wheya stavi oko 30g a glukoze ovisno koliko je trening intenzivan negdje od 60g pa na vise.

Smanji trening na max sat i pol, 2 sata ti je previse, smanji pauze izmedju serija i doci ces na sat i pol.

Osim obroka poslije treninga, poslozi si prehranu i to ti je to.

Nista ostalo od suplemenata ti ne treba.


Back to Top
Nekk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nekk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2007 at 23:16

 Hvala na odgovoru, uzecu to sutra pa cu da javim rezultate. Ovako izgleda trening otprilike - Radim 5 serija ravan benc po 50kg, 5 serija kosi benc 40 kg.

Kasnije podignem benc na 60 pa odradim 2-3 serije po 5 i prelazim na sprave. Tamo uglavnom odradim 5 serija leptira po 50kg, i jos neke spravu za ledja.

To je to otprilike, sad mi reci samo(sori ako te gusim ali bas nista ne znam o ovome), koliko je to kafenih kasicica wheya(posto nemam onu spravicu za grame pa ne znam bas tacno). I koliko bi na kraju glutamine islo na to?

Pozz

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2007 at 10:13

STA MISLITE O OVOME----koristenje suplemenata kod profesionalnog ili koristenje istih u rekreacijske potrebe........STA JA MISLIM...??

Ako se bavis rekreativno ,,to jest  ako si pocetnik u ovom sportu,,,ako treniras jedno NAJVISE tri puta sedmicno ,,,nevidim razlog za uzimanje tih suplemenata koji uglavnom koriste  elitni sportasi,,,,

  to jest na neki nacin profesionalci ili bodybilderi......za rekreativce bi bilo najbolje da sve potrebne tvari uzimaju iz obicne zdrave hrane uz neke vitaminske dodatke.....

Njima su potrebni ti suplementi nakon cestih maltretiranja tijela,,,,brze obnavljanje tijela,povecavanje tjelesne sposobnosti uz poboljsanje rezultata..........

.......Dovoljno ti je poslije treninga uzeti obican sandwic sa sirom ili neku bananu a nakon toga dobar rucak bogat ugljikohidratima,,,,,,,,mislim da bi to bilo sasvim dovoljno,,,,,,,,,,,,,ja tako radim i zadovoljan sam ....................

neznam, meni su price sa punjenjima brzim ugljikoghidratima ili specijalnim sportskim napitcima nakon treninga gluposti isto se odnosi  i na ono punjenje specijalnom hranom prije treninga,,,,,,, ako si u ovome jedan cisti amater........uostalom takvi obicaju mogu odvesti u nezeljno povecanje tezine,,,,narocito kod njeznijega pola..............

Za one koji treniraju srednjim intenzitetom preporucio bih da netreniraju praznog stomaka ili ako treniraju rano ujutro dobro bi bilo da uzmu tecni jogurt ili bananu,,,casa mlijeka, yogurt i malo susenog voca ,,,,,to su najbolji sportski napici..................

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2007 at 14:28
Originally posted by Nekk Nekk wrote:

 Hvala na odgovoru, uzecu to sutra pa cu da javim rezultate. Ovako izgleda trening otprilike - Radim 5 serija ravan benc po 50kg, 5 serija kosi benc 40 kg.

Kasnije podignem benc na 60 pa odradim 2-3 serije po 5 i prelazim na sprave. Tamo uglavnom odradim 5 serija leptira po 50kg, i jos neke spravu za ledja.

To je to otprilike, sad mi reci samo(sori ako te gusim ali bas nista ne znam o ovome), koliko je to kafenih kasicica wheya(posto nemam onu spravicu za grame pa ne znam bas tacno). I koliko bi na kraju glutamine islo na to?

Pozz



Ne treba ti posebno glutamina. U wheyu ima koliko-toliko glutamina.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2007 at 23:18
 u nekim whey preparatima uopce nema glutamina.mudro je citati etiketu..
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.