New Posts New Posts RSS Feed - pileca prsa s kajganom i lukom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pileca prsa s kajganom i lukom

 Post Reply Post Reply
Author
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pileca prsa s kajganom i lukom
    Posted: 03 Ožujak 2011 at 13:30
 
ORIGINALNI RECEPT:
 200 g mljevene piletine
mješavina zacina za kosane odreske
š luk, narezan na ploške
sol
2 jaja
pola šalice naribane Goude ili nekog drugog lako topivog sira
djevicansko maslinovo ulje

Zagrijte ulje u tavi, na srednjoj vatri. Dodajte luk i posolite ga. Smanjite vatru i pirjajte luk dok ne postane karameliziran, miješajuci cesto. Pokrijte i maknite s vatre. Zacinite meso mješavinom zacina i napravite tanke kosane odreske (pljeskavice). Trebali biste dobiti 4 odreska. Pecite ih na gril tavi, oko 3 min sa svake strane. Izmutite jaja u zdjelici i ulijte ih na zagrijano ulje, pa umiješajte sir. Napravite srednje mekanu kajganu. Poslužite tako da na odreske rasporedite prvo kajganu sa sirom, pa gore stavite karamelizirani luk.
Mljevenu piletinu možete, ako želite, zamijeniti puretinom ili junetinom.


jedino povrce koje sam imala doma je bio luk pa sam malo googlala
ja sam umjesto mljevenog mesa uzela pileca prsa, negdje 200 grama, ispalo je prefino! peceno doslovno na 2 kapi ulja (prva za luk i druga za meso) i u jednoj tavi, gotovo za š5 min
ja sam napravila kajganu od jednog jaja i 2 snitice gaude

recite da je ovo ok!:)

izvor: http://www.gradpula.com/

 

Back to Top
dancibananci25 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dancibananci25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 16:13
Originally posted by Lady Lady wrote:

 
ORIGINALNI RECEPT:
 200 g mljevene piletine
mješavina zacina za kosane odreske
š luk, narezan na ploške
sol
2 jaja
pola šalice naribane Goude ili nekog drugog lako topivog sira
djevicansko maslinovo ulje

Zagrijte ulje u tavi, na srednjoj vatri. Dodajte luk i posolite ga. Smanjite vatru i pirjajte luk dok ne postane karameliziran, miješajuci cesto. Pokrijte i maknite s vatre. Zacinite meso mješavinom zacina i napravite tanke kosane odreske (pljeskavice). Trebali biste dobiti 4 odreska. Pecite ih na gril tavi, oko 3 min sa svake strane. Izmutite jaja u zdjelici i ulijte ih na zagrijano ulje, pa umiješajte sir. Napravite srednje mekanu kajganu. Poslužite tako da na odreske rasporedite prvo kajganu sa sirom, pa gore stavite karamelizirani luk.
Mljevenu piletinu možete, ako želite, zamijeniti puretinom ili junetinom.


jedino povrce koje sam imala doma je bio luk pa sam malo googlala
ja sam umjesto mljevenog mesa uzela pileca prsa, negdje 200 grama, ispalo je prefino! peceno doslovno na 2 kapi ulja (prva za luk i druga za meso) i u jednoj tavi, gotovo za š5 min
ja sam napravila kajganu od jednog jaja i 2 snitice gaude

recite da je ovo ok!:)

izvor: http://www.gradpula.com/

 


Wow, ovo cu definitivno probati! Vec sutra, zvuci jako fino.
Back to Top
Kika99 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kika99 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2012 at 20:51
Cini mi se predobro,moram probati,hvala na raceptu:)
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 21:36
nespojiv mi je zajednicki okus piletine i jaja  :/ ali možda cu probati, :)
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.