New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
zen_krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zen_krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 03 Veljaca 2011 at 12:21
  Lijep pozdrav svima!

Javljam se iz Rijeke! Imam 24 godine. Uvijek sam bila krupnije građe, ali sada sam se zaista prepustila... U trudnoci sam dobila puno, nešto sam skinula, ali je dosta ostalo...ne samo od trudnoce nego i od prije. I sada je zaista vec dovoljno prošlo da bi se mogla malo pobrinuti za sebe
Krenula sam š.š. bez nekakvog strogog vremenskog ogranicenja, samo sam si odredila da ove godine 30 kila mora ici dolje!
što se tice prehrane, necu se izgladnjivati i gurati se do krajnjih granica dok se negdje ne izvrnem Pocela sam pratiti taoisticki nacin prehane..odnosno kako to vide kinezi, jako mi se sviđa i nema potrebe za slatkišima ili nekakvim međuobrocima...pridržavam se koliko mogu, a mogla bih i bolje! Bilo bi boljih rezultata! Za teretanu niti imam vremena niti novaca, tako da bi trebala vježbati doma. Još nisam pocela, ali veceras budem...zato sam se i odlucila prikljuciti forumu...lakše mi je nagovoriti se kada vidim druge ljude oko sebe kako se trude i sav taj uspjeh i zajedništvo!

što se tice mjera...visina š66 cm, i š02.8 pocetna kilaža, a sada više nisam troznamenkasta  99.5 kg izvaganih 29.š. 3.3 kg manje u mjesec dana.

Uh...raspisala se...uglavnom citamo se još! Pratit cu vaša napredovanja a nadam se i vi moja

I'm so poor that I can't even pay attention :)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2011 at 12:34

Originally posted by zen_krafnica zen_krafnica wrote:

  Lijep pozdrav svima!

Javljam se iz Rijeke! Imam 24 godine. Uvijek sam bila krupnije građe, ali sada sam se zaista prepustila... U trudnoci sam dobila puno, nešto sam skinula, ali je dosta ostalo...ne samo od trudnoce nego i od prije. I sada je zaista vec dovoljno prošlo da bi se mogla malo pobrinuti za sebe
Krenula sam š.š. bez nekakvog strogog vremenskog ogranicenja, samo sam si odredila da ove godine 30 kila mora ici dolje!
što se tice prehrane, necu se izgladnjivati i gurati se do krajnjih granica dok se negdje ne izvrnem Pocela sam pratiti taoisticki nacin prehane..odnosno kako to vide kinezi, jako mi se sviđa i nema potrebe za slatkišima ili nekakvim međuobrocima...pridržavam se koliko mogu, a mogla bih i bolje! Bilo bi boljih rezultata! Za teretanu niti imam vremena niti novaca, tako da bi trebala vježbati doma. Još nisam pocela, ali veceras budem...zato sam se i odlucila prikljuciti forumu...lakše mi je nagovoriti se kada vidim druge ljude oko sebe kako se trude i sav taj uspjeh i zajedništvo!

što se tice mjera...visina š66 cm, i š02.8 pocetna kilaža, a sada više nisam troznamenkasta  99.5 kg izvaganih 29.š. 3.3 kg manje u mjesec dana.

Uh...raspisala se...uglavnom citamo se još! Pratit cu vaša napredovanja a nadam se i vi moja

 

dobro nam dosla Zen-krafnica!

Drago mi je da si se odlucila pokrenut se! Ne znam kakva je to taoisticka ishrana.. mogla bi malo vise napisati o tome i kako ti trenutno izgledaju obroci. Gubitak od 3.3kg u mj dana je jako dobro..

E sad.. ako si vec izmjesala zen (u nicku) i tao (u hrani).. onda bi mogla probat yogu!  Danas puno vjezbi ili programa mozes skinuti s neta tako da nije neophodno ici u teretanu.. jednako kao sto mozes obuti tenisice i hodati i hodati, odlaziti na bazen..voziti biciklu..

Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2011 at 12:50
  Pozdrav i dobrodosla

Malo pogledaj clanke o vjezbanju ima puno home made vjezbi.

Nikakve dijete, samo pravilna prehrana i vjezbanje, ali to to vec znas
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2011 at 21:33
  Bok. citam ovo što si napisala i prisjecam se sebe. Išla sam roditi sa 97kg poslije poroda otišlo šškg... Godinu dana poslije poroda sam uzela stvar u svoje ruke i odlucila smršavjeti. Bilo je koma doci u trgovinu kupiti odjecu a prodavacica kaže nemamo za vas brojeva...   I onda š5kg hops dolje, jedino što sam radila je odrekla se slatkog i sokova i svaki obrok prepolovila na pola. I kile moraju ici dolje. Događalo mi se da stagniram 2 tjedna i onda opet dolje. Uživancija. Samo ustraj znam da ti je teško prošla sam sve to... Još uvijek nemam idelnu kilažu ali do ljeta ce biti nešto. Nosim konfekcijski broj 38 a nekada i 46. Držim ti zaista fige i javljaj nam stalno kakva je situacija mi cemo te bodriti.
hm
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2011 at 21:44
Dobrodošla, samo naprijed
Back to Top
zen_krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zen_krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 10:42
  Hvala svima na dobrodošlici!

@crna_kej-taoisticka prehrana...temelji se na 5 elemenata, i 5 faza u životu, i na 5 organa na koje ti elementi djeluju...odnosi se i na protok kija, odnosno životne energije itd itd...zaista je puno tu za reci i relativno komplicirano za objasniti...barem ovako.. Uglavnom, ja sam to sve procitala u knjizi Zašto kinezi ne broje kalorije. Knjiga je super i autorica govori o svojim iskustvima i prvim susretima sa pravom kineskom kuhinjom...ne ovom komercijalnom kakvu mi poznamo vec onakvom kakva je bila od davnina... Prehrana je veoma slicna piramidi namirnica...najviše se konzumira osnovne namirnice-odnosno riže, uz dodatak povrca, tofua, mahunarki...mesa je malo jer je meso prije bilo skupo i koristilo se, može se reci kao zacin u jelima. Vjeruje se da je to glavni razlog zašto je tamo manje raka debelog crijeva... Uglavnom mnogo je pozitivnih stvari vezano za takav nacin prehrane...nisu kinezi svrstani bezveze u ljude sa najdužim životnim vijekom Još samo da nekako dođem do knjige Japanke se ne debljaju i ne stare:tajne Tokijske kuhinje moja majke, pa da vidim što u Japanu imau za reci o umjecu hranjenja
Razmišljala sam o yogi...no trebam se još malo pripremiti, jer ne želim to samo kao fizicku vježbu provoditi. A što se tice šetanja, jedva cekam malo ljepše vrijeme i duže dane pa da sa micom idem u duge šetnje!

@anita25 da...nekako mi je poznato to sa robom...pogotovo kad me pogledaju kao ti zaista misliš tu nešto naci
a i dosta mi je toga što je ostalo od poroda...pogotovo trbuha..kažem i prije sam bila jaca, ali nikad nisam imala trbuh...uvijek je sve išlo u dupe!
I'm so poor that I can't even pay attention :)
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 10:48
šetnja ti je odlicna stvar, bolje se prošetaj do trgovine,
platit racune ili nešto sl nego da ideš autom Vezano za
meso, ako ga ne jedeš cesto, pripazi da imaš dosta proteina
u prehrani
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 11:19

Originally posted by zen_krafnica zen_krafnica wrote:

  Hvala svima na dobrodošlici!

@crna_kej-taoisticka prehrana...temelji se na 5 elemenata, i 5 faza u životu, i na 5 organa na koje ti elementi djeluju...odnosi se i na protok kija, odnosno životne energije itd itd...zaista je puno tu za reci i relativno komplicirano za objasniti...barem ovako.. Uglavnom, ja sam to sve procitala u knjizi Zašto kinezi ne broje kalorije. Knjiga je super i autorica govori o svojim iskustvima i prvim susretima sa pravom kineskom kuhinjom...ne ovom komercijalnom kakvu mi poznamo vec onakvom kakva je bila od davnina... Prehrana je veoma slicna piramidi namirnica...najviše se konzumira osnovne namirnice-odnosno riže, uz dodatak povrca, tofua, mahunarki...mesa je malo jer je meso prije bilo skupo i koristilo se, može se reci kao zacin u jelima. Vjeruje se da je to glavni razlog zašto je tamo manje raka debelog crijeva... Uglavnom mnogo je pozitivnih stvari vezano za takav nacin prehrane...nisu kinezi svrstani bezveze u ljude sa najdužim životnim vijekom Još samo da nekako dođem do knjige Japanke se ne debljaju i ne stare:tajne Tokijske kuhinje moja majke, pa da vidim što u Japanu imau za reci o umjecu hranjenja
Razmišljala sam o yogi...no trebam se još malo pripremiti, jer ne želim to samo kao fizicku vježbu provoditi. A što se tice šetanja, jedva cekam malo ljepše vrijeme i duže dane pa da sa micom idem u duge šetnje!

@anita25 da...nekako mi je poznato to sa robom...pogotovo kad me pogledaju kao ti zaista misliš tu nešto naci
a i dosta mi je toga što je ostalo od poroda...pogotovo trbuha..kažem i prije sam bila jaca, ali nikad nisam imala trbuh...uvijek je sve išlo u dupe!
 vazno je da vidis pozitivu i da si svjesna kako utjece na tebe. Znam da je komplicirano opisat cijeli mit o tau i hrani. potjece od vjerovanja i stava sto tijelu treba.

E sad.. ako ne jedes meso cesto.. slozit cu se sa pitbullom .. moras na neki drugi nacin unijet proteine. Al da nebi previse razglabali dal ili ne unosis proteine napisi nam jedan tipicni dan!

I samo hrabro dalje!

Back to Top
zen_krafnica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zen_krafnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 13:31
  @pitbull-uvijek i svugdje idem pješke, jer auto nemam i ne želim ga...imali smo ga pa smo stalno bili u njemu...ovako imamo puno kvalitetniji život!
A što se tice proteina upoznata sam s time...

@crna_kej- ujutro zhou(kaša od riže) kuhana sa slanutkom i jecmom, plus jedno tvrdo kuhano jajem malo cešnjaka i par kapi lanenog ulja ili juha sa rezancima(ne pripremam ju sama).
između znam popiti šalicu malomasnog jogurta ako znam da taj dan necu meso jesti, rucak recimo napravim tjesteninu sa salsom (jer i tjestenina spada u onovnu namirnicu) i salata, a vecera riža na pari, sa povrcem... Još jedan favorit su za rucak mahune sa cilijem i cešnjakom, ili riža sa piletinom i curryem..
Još uvijek ne mogu svaki dan uz svaki obrok jesti rižu...bude mi dosta haha, ali nikad nije dosadno!
I'm so poor that I can't even pay attention :)
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2011 at 13:39
Originally posted by zen_krafnica zen_krafnica wrote:

  @pitbull-uvijek i svugdje idem pješke, jer auto nemam i ne želim ga...imali smo ga pa smo stalno bili u njemu...ovako imamo puno kvalitetniji život!
A što se tice proteina upoznata sam s time...

@crna_kej- ujutro zhou(kaša od riže) kuhana sa slanutkom i jecmom, plus jedno tvrdo kuhano jajem malo cešnjaka i par kapi lanenog ulja ili juha sa rezancima(ne pripremam ju sama).
između znam popiti šalicu malomasnog jogurta ako znam da taj dan necu meso jesti, rucak recimo napravim tjesteninu sa salsom (jer i tjestenina spada u onovnu namirnicu) i salata, a vecera riža na pari, sa povrcem... Još jedan favorit su za rucak mahune sa cilijem i cešnjakom, ili riža sa piletinom i curryem..
Još uvijek ne mogu svaki dan uz svaki obrok jesti rižu...bude mi dosta haha, ali nikad nije dosadno!
 ne zvuci lose..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.