New Posts New Posts RSS Feed - cucnjevi-pravilno izvodjenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cucnjevi-pravilno izvodjenje

 Post Reply Post Reply
Author
x_sport View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote x_sport Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cucnjevi-pravilno izvodjenje
    Posted: 21 Lipanj 2007 at 14:55

 

Evo samo par stvari vezane uz cucnjeve, koje smatram da bi trebalo iznesti. Mozda kome i pomogne.Naravno, ovo nisam izmislio ja nego puno pametniji od mene (ako ih ima  ) Najvaznije je da prebolite "djecje bolesti" tipa kako on dize š70 a ja ne mogu?!? Vrijeme i napor su formula.Pozdrav!

Zagrijavanje- iznimno vazno. Prvo napraviti seriju s laksim utezima, da se procijeni vlastita snaga, i onda krenuti na vece tezine.Tako pripremamo noge na velika opterecenja.

Pravilno drzanje- šipka treba lezati na trapeziusu(misic iza vrata), uz preduvjet da je pozicija udobna, jer se na taj nacin sprecava greska koju mnogi rade a to je dizanje rukama ili ramenima.Pomazu i spuzve koje se stave na taj dio sipke koje ima svaka teretana. Takodjer ako imate "kredu" mislim daje naziv magnezijev bikarbonat, mozete upotrijebiti i to da vam sipka ne klizi sa ramena.

Kvadriceps- da bi ga sto bolje "pogodili" neka stopala budu malo okrenuta prema van a razmak izmedju stopala neka bude cca. 25 cm. MANJI RAZMAK GA NE "POGADJA" BOLJE NEGO SAMO PREMJEšTA OPTERECENJE NA DONJI DIO LEDJA!

Polozaj- Glava je podignuta, gleda ravno NIKAKO DOLJE i slicno, dok se podize teret, zategnuti misice stabilizatore kraljeznice i povuci ramena unatrag. KAd se dodje u donju poziciju normalno je da ce se malo nagnuti tijelo premanaprijed, ali to se pokusava svesti na minimum.

Koljena- Prilikom spustanja i dizanja nego stopala blago gledaju prema van, jer ako su okrenuta prema unutra...pa,ozljeda je blizu.

Bedra-Ako su u odnosu na tlo ispod paralele moze doci do istegnuca ledja ili koljena. Ako nikako ne mozete doci u paralelu ili radite s prevelikim utezima ili krivo izvodite vjezbu. (ovo se ne odnosi na duboki cuc.)

POKRET- Samo gibanje mora biti neprekinuto i usmjereno. Spustanje i dizanje treba biti ujednaceno, iako mnogi misle da je bolje se brzo dizati a sporo spustati. To i vazi za neke druge vjezbe (npr. biceps pregib sip.), ali u ovom slucaju ne. Fokusiranje na sammisic i na sam pokret nosi puno vise mase i snage nego forsiranje.

Eto par stavri, pako voli nek izvoli!

 

Back to Top
hrvoje_cepin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Travanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvoje_cepin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2008 at 21:52

 zasto pri fazi dizanja koljena imaju tendenciju da se priblizavaju jedno drugome, posebno kada su velike tezine u pitanju?

 

hrvoje_cepin-osijek
Back to Top
tony123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tony123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2008 at 11:04
 radite cucnjeve bez utega, tako je lakse ali ih treba vise napravit, to je prava stvar
samo se treba portudit
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.