New Posts New Posts RSS Feed - Gdje, kako i šta - raspored treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gdje, kako i šta - raspored treninga

 Post Reply Post Reply
Author
GymRookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GymRookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gdje, kako i šta - raspored treninga
    Posted: 13 Sijecanj 2011 at 00:27
  Zdravo

Evo kako sam u uvodnom postu pisao o sebi i mom planu da krenem u teretanu taj se plan tek danas (tj tek sutra) pocinje provoditi
Isprika* ima al necu o njoj

Dakle znam da temu postavljam jako kasno al' tek sa sam došao doma

Zanima me kako da si rasporedim treninge? Kako mi (trenutno) vrijeme i obveze dopuštaju samo dva odlaska u teretanu tjedno (za mj.dana ce biti i tri) onda sam zbunjen jer neznam kako da rasporedim treninge?

Npr:
Utorak: prsa, triceps, leđa, biceps + ergometar (obvezan)
cetvrtak: ramena, trbuh, noge + ergometar (obvezan)

Jel taj i takav raspored valja?

Vidio sam na uputama za pocetnike da je preporuka 2 serije po š0-š2 ponavljanja pa cu se toga i držati :)

Ergometar je obvezan jer želim pojacati kondiciju koju imam (jad i bijeda ) i sa njime umjesto trcanja na traci (jednostavno ne volim trake i zato ) raditi na smanjenju kilaže

Ako bude još pitanja budem gnjavio



*gripa + 39,5 temperatura
...he who dares, wins...
Back to Top
GymRookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GymRookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 13:18
  Vidim ja ima citanja al' savjeta 0 bodova

Jutros sam bio u teretani i sada kada sam doma osjecam se izvrsno. Radio sam kako sam gore napisao i zadovoljan sam sam vježbama ali nisam zadovoljan svojom formom i kondicijom. Zaista nisam znao da je stanje tako jako loše ali vec iduci puta ce biti bolje

Raspored je izgledao ovako:

Zagrijavanje na biciklu prvo š0min, pa pauza, istezanje, zagrijavanje ruku i gornjeg dijela tijela pa natrag na bajs i još 5min istog nivoa pedaliranja.
Zatim sam radio biceps (standing curls) 2s*š0p sa 5kg utezima. Nakon toga su prsa (bench press sa utezima) 2s*š0p sa utezima (kilažu neznam). Potom su usljedili tricepsi (lat mašina) i leđa (lat mašina). Finiširao sam trening sa ergometrom gdje sam preveslao sveukupno š,5km.

Danas nisam nigdje pretjerivao niti se forsirao iz razloga što neznam kako se pravilno izvode vježbe, nisam htio preopteretiti tijelo ili, što je možda i najgore, pretkerati pa izgoriti od želje
...he who dares, wins...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 14:09
zašto neideš 3 x tjedno?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
GymRookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GymRookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 22:18
  Kasnije budem al' trenutno zbog obveza nemogu

Kasnije ako bude sve kako treba cu ici pon, sri i pet ili uto, cet i sub.
...he who dares, wins...
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 22:32
  Dobrodošao! Ne brini se ako nema odmah odg na tvoje pitanje - samo malo se strpi i netko ce uvijek priskociti u pomoc.
Moje stav je bolje ikako - nego nikako. Buduci da ces vjezbati dva puta tjedno - probaj te treninge maksimalno iskoristiti. Uostalom, ne mora svaki trening biti u teretani. Prosetaj 45 min, preskaci uze (vijacu doma), uradi par serija cucnjeva, trbusnjaka i sklekova doma...
Uglavnom, uvijek se nade neki nacin - ako se zaista zeli.
I naravno, brzo ozdravljenje zelim! :)
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
GymRookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GymRookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 00:38
  Ma svaki dan (što se barem šetnje tice) je ispunjen jer imam 20min pjehe do vlaka (u jednom smjeru a doma se moram vratit) + uvijek su neke potrebe za fax pa je sve to pješice (poceo sam izbjegavati tramvaje) tako da dnevno u pješacenju provedem barem 2h.

Sad odoh krmiti zadovoljan svojim prvim treningom u teretani nakon DOVOLJNOG broja godina

ž
...he who dares, wins...
Back to Top
GymRookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GymRookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2011 at 23:28
  Howdy

Da nastavim chat sa samim sobom

U teretanu idem redovito otkako sam je upisao (ovo mi je treci tjedan)
Dogodila se mala promjena u odnosu na planirano. Planirao sam ici u teretanu dva puta tjedno ali sam shvatio da je moguce ici tri (malo sam promjenio raspored obveza) i smatram to svojim uspjehom i jos jednim korakom naprijed.

Uz teretanu malo sam poceo paziti što jedem (kruh se trudim izbjegavati ali zasada on vodi) i pazim kada jedem, pijem puno homemade sokova i vode (ona je iz pipe ).

Krenuvši u teretanu pazio sam da krenem sa laganijim vježbama. Po savjetu na portalu radim 3 serije po š0-š2 ponavljanja (prvi tjedan sam radio 2 serije po š0 ponavljanja). Zagrijavanje je na bajsu u duzini od š0min a zavrsetak je na ergometru.

Ovo je malo detaljniji raspored vježbi(pocetak i kraj su uvijek isti, raspored vježbi je ponekad malo razlicit)

Bicikl (š0 minuta/75rpm) Pocetak
Biceps (stojeci biceps pregib bucicama{naizmjence}, 3*š2(5,5kg bucica))
Triceps (Triceps potisak na lat mašini - mali nakošeni nastava, 3*š2(š5kg))
Ramena (potezanje kabela {lat mašina}, 3*š2(š5kg))
Prsa (leptir vježba, 3*š2(š5kg))
Leđa (povlacenje lat sprave, 3*š2(30kg))
Trbuh (trbušnjaci, 3*š0)
Ergometar (750m+2*500m+250m+š00m("sprint") Kraj

Trenutno sam najzadovoljniji rezultatima ergometra (prošli ponedjeljak sam bio ujutro u teretani a navecer na nogometu i cijeli termin sam odradio muški i sa puno manje umora nego prije).

Više neznam što bi napisao

Savjeti i kritike pliz
...he who dares, wins...
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2011 at 09:03
Jel bi ovo trebao biti full body sistem ili?
Ako je, pogledaj si malo ovdje kako bi to trebalo izgledat:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Full-
body-trening.aspx
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.