New Posts New Posts RSS Feed - Ludosti 20š0.g. - hCG dijeta i ostale
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ludosti 20š0.g. - hCG dijeta i ostale

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ludosti 20š0.g. - hCG dijeta i ostale
    Posted: 21 Prosinac 2010 at 23:54
Jesti danima samo jednu namirnicu, poput jabuka, unositi previše proteina, izbaciti masti, kuhati carobne juhe, ne jesti nego mirisati hranu. To su samo neke od bizarnih ideja mršavljenja, no cetiri dijete ove su godine nadmašile sve ostale.
Prehrana koja vodi do sigurnog i trajnog gubitka kilograma djeluje postupno i ne narušava zdravlje. No, buduci da mnogi nemaju strpljenja i snagu volje, popularne dijete sve su kreativnije i bizarnije.



Najbizarnije/opasnije ove godine bile su:

hCG dijeta
Izgubite kilograme uz najbolje dijete
Iza ove dijete se krije ideja da svaki dan ubrizgavate ženski hormon trudnoce, koji ce vam, navodno, propisati lijecnik, ili cete ga nabaviti putem interneta, dok cete istovremeno hranom dnevno unositi 500 kalorija.

Nakon ovakvog uvoda, jasno vam je valjda da biste si mogli ubrizgavati i obicnu vodu jer unos samo 500 kalorija na dan dovoljan je da vas ekspresno prepolovi. Dakako, svaka dijeta treba imati manji kalorijski unos, no ovako drastican sasvim sigurno ce narušiti zdravlje. 500 kalorija na dan nije dovoljno ni za jednostavan rad mozga.

Odrasla osoba treba oko 2.000 kalorija na dan Ršš; ovisno o dobi i spolu, nešto više ili manje od toga Ršš; a manji unos dovodi do usporavanja metabolizma. Unos samo 500 kalorija djelovat ce na organizam jednako kao što sudar djeluje na automobil. Ono što ostane od njega nece biti u voznom stanju.

Lijecnici upozoravaju da su ozbiljne studije pokazale loše ucinke hCG dijete te da su sve ugledne medicinske ustanove upozorile na štetnost ove ideje. Ipak, dijeta se promovira na internetu. Vi budite pametniji i pronađite nešto bolje.

Dijeta na djecjoj hrani
Na ovoj dijeti treba zaboraviti hranu koja zahtijeva zube i okrenuti se kašicama za bebe.

Ovo je još jedan izuzetno nekalorican, nutrijentima siromašan pristup gubitku kilograma, koji je, nažalost, sve popularniji. što je loše u hrani za bebe? Ništa ako ste beba i ako nemate više od pet kilograma. Odrasle osobe s razvijenim organima i daleko vecom masom trebaju daleko više kalorija i hranjivih tvari samo za održavanje normalnih funkcija.

Vecina staklenki za bebe nema ni š00 kalorija, dok obrok za odraslu osobu treba sadržavati od 300 do 500 kalorija.

Daleko je bolje jesti cijele vocke, povrce i bijelo meso. Osim toga, nakon nekoliko dana na kašicama za bebe odrasla osoba razvija žudnju za normalnom hranom, što na koncu može dovesti do prejedanja.

Treba li vam objašnjavati da je hrana za bebe i izuzetno skupa.

Dijeta s parazitom
Oni koji se odluce na ovaj ekstremni pristup moraju progutati parazita koji se zna naci u nekuhanom mesu ili inficiranom izmetu. Zatim cekati da se razvije u njima, a tada pocinju gubiti kilograme jer im je razoren probavni sustav. Kad im je zdravlje ozbiljno narušeno, moraju potražiti lijecnika, koji treba intervenirati prije nego ih parazit ubije.

Ovo je toliko nevjerojatno da se na prvi pogled cini da se na ovu dijetu nitko nece odluciti. No, ima i takvih.

Lijecnici, dakako, govore da je ovo potpuno ludo. Progutati opasnog parazita koji može dovesti do teških zdravstvenih problema ukazuje da je prije svega potrebna pomoc psihijatra.

Dijeta na slatkišima
Trebate zaboraviti sve što znate o zdravoj prehrani, te živjeti od slatkiša i tek malo konzerviranog povrca. Izgubit cete, navodno, š2 kilograma.

Profesor nutricionizma sa Sveucilišta Kansas želio je dokazati da je kolicina unesenih kalorija važnija od nutricionisticke vrijednosti hrane. Jeo je š.800 kalorija na dan, dakle hranu energetske vrijednosti koja bi bilo kome pomogla da smršavi.

No, strucnjaci upozoravaju da su slatkiši prepuni šecera, loših masti i bijelog brašna, koji ce s vremenom poremetiti normalnu razinu šecera u krvi i dovesti do niza upalnih procesa u tijelu. Gubiti kilograme uz š.800 kalorija na dan moguce je jedete li samo brokule ili cokoladu, no tijelo cete uz slatkiše dovesti u bijedno stanje.

izvor: http://www.net.hr/zdravlje/page/20š0/š2/š6/0264006.html

Ovo samo dokazuje koliko su ljudi spremni tražiti precace i ciniti svašta nego upogoniti staru metodu koja daje rezultate - primiti se vježbanja i kontrolirati prehranu.

Da li ste uopce culi za navedene dijete? - zaista ih je svakim danom sve više...

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 18:05
nisam cula ni za jednu od ovih a i da sam cula (kao sad) bi se pitala jedno pitanje: jel to mene netko zahebava?!?
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 20:24
 
a nazalost, cula sam za ovu s djejcjom hranom i ovu s cokoladom.
al sto je jos gore, poznajem stariju zensku osobu koja je 3 mjeseca provodila svoju ''dijetu'' - jela je samo puru. ponavljam, samo puru. cudno, ali istinito. smrsala jest, ali mislim da ce joj organizam kad to vratiti.
i da, neke curu u gimnaziji su furale smoki dijetu - najedu se smokija i zaliju vodom - jer kao tako smoki ''nabubri'' u stomaku pa nisu gladne.
 

Edited by buci-buciš
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 20:28
nisam cuo za nijednu, al stvarno užas, ljudi svemu vjeruju
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 20:37
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

i da, neke curu u gimnaziji su furale smoki dijetu - najedu se smokija i zaliju vodom - jer kao tako smoki ''nabubri'' u stomaku pa nisu gladne.  


poprilicno sam siguran da smoki ne nabubri kad se zalije vodom.. žalosno je kako ljudi mogu biti glupi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2010 at 00:12
Ljudi zaista vjeruju u svakakve fore / dijete... najteže je primiti se posla i vježbati.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ajam68f View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ajam68f Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2010 at 10:17
ja baš krecem na dijetu i sad citam sve što se nudi i cudim se. cini mi se najsigurnija za zdravlje kombiniranje hrane i jesti redovito tijekom dana. Hmmm što vi kažete?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2010 at 10:20
Originally posted by ajam68f ajam68f wrote:

ja baš krecem na dijetu i sad citam sve što se nudi i cudim se. cini mi se najsigurnija za zdravlje kombiniranje hrane i jesti redovito tijekom dana. Hmmm što vi kažete?


pola foruma je o tome kako smršaviti hraneci se zdravo
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
vanja128 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vanja128 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2010 at 10:37
mogu reci da sam se jako dobro nasmijala uz sve ove dijete...ali ova sa parazitom...stvarno..jako drasticno..ali neka...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2010 at 11:07
Originally posted by vanjaš28 vanjaš28 wrote:

mogu reci da sam se jako dobro nasmijala uz sve ove dijete...ali ova sa parazitom...stvarno..jako drasticno..ali neka...

vanja kako ti održavaš svoju liniju?
Back to Top
Andy91 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andy91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2011 at 19:49
Doista ne znam koliko netko mora biti ocajan da posegne za
parazitima ? Ne hvala...   
Back to Top
Leandra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leandra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 15:22
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

i da, neke curu u gimnaziji su furale smoki dijetu - najedu se smokija i zaliju vodom - jer kao tako smoki ''nabubri'' u stomaku pa nisu gladne.  


poprilicno sam siguran da smoki ne nabubri kad se zalije vodom.. žalosno je kako ljudi mogu biti glupi


Hahaha, ajme... ovo da nabubri me sjetilo što si mogu pojesti isto...pjeska za macke...pa kada zaliju vodom, on uistinu nabubri, te nece biti gladni :)
Jao, cega se sve nece sjetiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.