New Posts New Posts RSS Feed - Savjeti - plan prehrane?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjeti - plan prehrane?

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
mystic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mystic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 22:19
  Strada i Pitbull hvala vam Bila su  jaja, kuhana uz piletinu i malo salate.. A prije spavanja cu samo malo posnog još, pošto nemam sad doma nikakvih tih orašastih proizvoda...
I tocno znam strada na kaj misliš kad kažeš da ne možeš stati na šaci posebno kikiriki
 

Edited by mystic
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 23:05
Originally posted by strada strada wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Uz ta pileca prsa najbolje neko povrce, a uz posni masti,
dakle orašasti plodovi (kikiriki, bademi ili žlica
lanenog/maslinovog ulja)


a prsa sa posnim i kuhanim bjelanjkom??


Ne to Strada, primjetio sam na svim tvojim jelovnicima da kombiniras proteine sa proteinima i jos proteina u istom obroku........a zapravo nisi nis skombinirala korisno...

Evo to ovak malo da skarikiram
TO je kao da si rekla pojela sam za rucak jabuku zlatni delišes ,ko prilog uz to idared i uz to ko salatu green smith

Dakle.....

Nema potrebe trpat tolko proteina, prva stvar, to je bacanje love , proteini su najskuplji, drugo neznam u kojim kolicinama jedes od svakog , ali ak jedes normalne kolicine od svega lako moguce da neces ni probavit tolko proteina i iskoristit ih za kaj sluze sve u istom obroku......trece.......proteini sami po sebi nisu obrok neki, dodaj im uh ili masti da bi dola obrok i to je to......


Back to Top
strada View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 330
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 23:24
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by strada strada wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Uz ta pileca prsa najbolje neko povrce, a uz posni masti,
dakle orašasti plodovi (kikiriki, bademi ili žlica
lanenog/maslinovog ulja)


a prsa sa posnim i kuhanim bjelanjkom??


Ne to Strada, primjetio sam na svim tvojim jelovnicima da kombiniras proteine sa proteinima i jos proteina u istom obroku........a zapravo nisi nis skombinirala korisno...

Evo to ovak malo da skarikiram
TO je kao da si rekla pojela sam za rucak jabuku zlatni delišes ,ko prilog uz to idared i uz to ko salatu green smith

Dakle.....

Nema potrebe trpat tolko proteina, prva stvar, to je bacanje love , proteini su najskuplji, drugo neznam u kojim kolicinama jedes od svakog , ali ak jedes normalne kolicine od svega lako moguce da neces ni probavit tolko proteina i iskoristit ih za kaj sluze sve u istom obroku......trece.......proteini sami po sebi nisu obrok neki, dodaj im uh ili masti da bi dola obrok i to je to......




Pa eto..tko voli jabuke to mu je dobra kombinacija

Salu na stranu..skuzila sam i ja to
Dakle bilo bi bolje neko povrce uz tu piletinu. Sto se tice uh..citam da je najbolje pred kraj dana ih izbaciti pa sve nekako gledam da ne papam kruh, tijesto, rizu i sl..

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2011 at 23:34
  ja neznam kolko ti tog pojedes, no ak su kolicine tipa zlica posnog, 2 griza piletine i ona mini tunica onda slobodno dalje jedi sve 3 u kobinaciji da dobis zadovoljavajucu kol. prot....

u suprotnom, oduzmi tam npr posni uz tunu ak je normalna velka konzerva i pojedi posni o Mo uz voce kak ti je Pitbull tam rekel......
a navecer malo masti uz O i to je to......
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2011 at 08:53

Originally posted by strada strada wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by strada strada wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Uz ta pileca prsa najbolje neko povrce, a uz posni masti,
dakle orašasti plodovi (kikiriki, bademi ili žlica
lanenog/maslinovog ulja)


a prsa sa posnim i kuhanim bjelanjkom??


Ne to Strada, primjetio sam na svim tvojim jelovnicima da kombiniras proteine sa proteinima i jos proteina u istom obroku........a zapravo nisi nis skombinirala korisno...

Evo to ovak malo da skarikiram
TO je kao da si rekla pojela sam za rucak jabuku zlatni delišes ,ko prilog uz to idared i uz to ko salatu green smith

Dakle.....

Nema potrebe trpat tolko proteina, prva stvar, to je bacanje love , proteini su najskuplji, drugo neznam u kojim kolicinama jedes od svakog , ali ak jedes normalne kolicine od svega lako moguce da neces ni probavit tolko proteina i iskoristit ih za kaj sluze sve u istom obroku......trece.......proteini sami po sebi nisu obrok neki, dodaj im uh ili masti da bi dola obrok i to je to......




Pa eto..tko voli jabuke to mu je dobra kombinacija

Salu na stranu..skuzila sam i ja to
Dakle bilo bi bolje neko povrce uz tu piletinu. Sto se tice uh..citam da je najbolje pred kraj dana ih izbaciti pa sve nekako gledam da ne papam kruh, tijesto, rizu i sl..

 istina jest.. da sto se dan odmice treba smanjit UH al to ne znaci da ne smijes pojest salatu, neko povrce ili obrok iskombinirat da bude kvaliteta P+M.

Postoji niz kombinacija i samo moras otkrit onu koja ti pase.

Back to Top
novica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote novica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 12:18
  dal imaju efekt tablete l-karnitina, planiram popiti 2 pola sata prije treninga?
Back to Top
trogirr1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trogirr1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2011 at 10:49
Jel ok poslije treninga pojesti kuhana jaja, šcijelo 2 bjelanjka + gljive, krastavci, neko povrce - što mi je ujedno i vecera?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2011 at 12:50
Novica, l-carnitin nema nekakvog posebnog ucinka.
Trogirš, možeš pojesti kuhana jaja nakon treninga, ali svakako pojacaj kolicinu i nemoj jest žumanjke u pwm-u (5-6 bjelanjaka i neki uh uz to, povrce ti ne treba pwm-u).
Back to Top
novica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote novica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 08:15
imam pitanje!!
na low carb sam vec nekih mjesec dana, smanjen mi je unos
kcal, al kg ne idu, vidim minimalni pomak, vježbam, jedino
subotom alkohol i to mi je jedini chet.
e sad me zanima jer planiram još malo srezat uh(manje od
50g) koliko bi trebala unosit g proteina po kg mase?
do sad je to bilo oko 70g -g/kg, jel treba više? šta bi
bilo da je recimo š20g/kg?
jel postoje negativne strane velikog unosa proteina?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 12:31
To ponajprije ovisi o tome koliko kcal moraš unijeti, cilju etc. U svakom slucaju, ako s uh-ima ideš minimalno, moraš podebljat p i m.
Btw. teško da unosiš š20g P/kg :D i nema negtivne strane velikog unosa proteina, nemaš se cega bojati. ;)
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 14:26
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

To ponajprije ovisi o tome koliko kcal moraš unijeti, cilju etc. U svakom slucaju, ako s uh-ima ideš minimalno, moraš podebljat p i m.
Btw. teško da unosiš š20g P/kg :D i nema negtivne strane velikog unosa proteina, nemaš se cega bojati. ;)
 

A sta s onim da se neiskoristeni proteini pretvaraju u masti i secere (glukozu) i zatim pohranjuju?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 23:20
Ja bih prije rekao da je ona mislila na štetnost za bubrege, jetru ili sl.

Back to Top
mamma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mamma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2011 at 14:57

 pomoc please

pošto se još borim sa trudnickim kg (š5 kg viška) i vratila sam se na posao, mali mi je problem prehranu organizirati. Ujutro smiksam zobene+mlijeko light+jabuka, marenda na poslu obicno tuna i rucak doma oko š6, pa nekad vecera, nekad ne, ovisi kako mi klinac nabije tempo. E sad, problem su mi marende, šta pojesti i problem je što popoijem puno kave do tri šalice i sve to zalijem sa dosta mlijeka (light, ali opet???). Savjeti dobrodošli

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.