New Posts New Posts RSS Feed - Malo racunanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Malo racunanja

 Post Reply Post Reply
Author
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Malo racunanja
    Posted: 07 Lipanj 2007 at 13:04

 Ovako...

Jel mi moze netko izracunati:

  1. kalorijsku vrijednost 3 deca zestokog pica ( npr. vodke, ne ova druga cuga koja ima jos secera radi boje itd.) i onda
  2. preracunati tu kalorijsku vrijednost u ulje, tj. koliko bi to bilo ulja, iste kcal vrijednosti.

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 15:08
 To bi prvo trebala znati tezinu u gramima i odrediti tocan sastav. I onda preracunati. š gram alkohola ima 7 kalorija, š gram masti 9, proteini i ugljikohidrati 4.
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 19:38

š. Evo nasla sam u jednoj svojoj knjizi da deci rakije ima oko 240 kcal, a deci viskija oko 250. Ajmo reci da su votka, viski i rakija tu negdje po svojstvima (ovo super zvuci ). Znaci da bi 3 deci zestice bilo oko 750 kcal.

2. Ista knjiga kaze da š0 dag jestivog ulja ima oko 880 kcal. Kad se preracuna sve to, ispada da energiji od onih 750 kcal odgovara 8,52 dag ulja. Sad kolko je to deci, nemam pojma. Ovisi o gustoci ulja.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 22:33

 Groooooznoooo....

Ma, stvar je ta da ja imam zucni kamenac, a cula sam za neki "bakin recept" koji pali, a moras popiti 2 dl ulja, sto je meni nezamislivo.... Ali kad to ovako vidim... Ipak je to ulje u svrhu zdravlja, a alc zezancije.... Hm...

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 23:18

Joj ne kuzim bas. Bakin recept za zucni kamenac je 2 deci ulja. Ali kak je alkohol povezan s tim? Ili inace cugnes 3 deci zestice pa planiras to zamijeniti uljem, a da kalorije ostanu iste?

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 23:28
Ako uspijes popit dva deca ulja svaka ti cast

Ja bi se izrigao š00%
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2007 at 00:09

 Ma da, neka shema s 2 dl ulja.... Nemam pojma..... I mislim da je maslinovo u igri..... Mozda probam....

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2007 at 01:53
Nije ni maslinovo nis bolje od onog obicnog za pit 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2007 at 12:48

 Ma  znam....

Samo sam razmisljala o tome pa me usput zanimao odnos kcal tog ulja i alkohola.... Malo, tek toliko da vidim omjer.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.