New Posts New Posts RSS Feed - Krhkost (zglobovi, kosti)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Krhkost (zglobovi, kosti)

 Post Reply Post Reply
Author
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Krhkost (zglobovi, kosti)
    Posted: 23 Studeni 2010 at 16:05
  Naime, evo me opet na ovome forumu i trebao bi jednu konzultaciju.

Inace volim sve sto se veze uz sport, jogging, nogomet, kosarka, fitness i takodjer sam i aktivan u sportu ali me muci osjecaj bola i krhkosti.

Prvo sam mislio kako je to problem ako neki dio ne zagrijem dobro, ili ako malo istegnem, napravim krivi potez u nekoj fitness vijezbi (male kilaze), ali problem je sto me citavo tijelo zeza. Od vrata, ramena, laktova, zgloba sake, kukova, KOLJENA, i stopalnog zgloba, kicme, kostiju sto je obuhvatno sve.

To mi se pojavilo prije 4 godine kada sam imao š3 godina, naime bio sam debeljuskast i napravio sranje koje me izgleda sada i kosta. Svaki dan sam imao aktivnosti, ali dosta pretjeranih sa jako malo hrane, sto je dovelo do poremecene krvne slike i slabog imuniteta. (imam temu na ovome forumu o tome). Odatle sam se izvukao, krvna slika se popravila, ali dobio sam osjecaj krhkosti i bola. Onda u to vrijeme frajerisanja sam bio i koje 2,5 godine pusac pa sam prestao (pola godine ne pusim), sto mislim da i zbog toga imam jos gori imunitet. Takodjer ima jos jedna stvar koja mislim da je oslabila moj imunitet, a to je astma koju sam dobio sa 2 godine, a koju naravno i dalje imam samo sto kontrole su mi svake godine jednom i nema vise napadaja (moguce je da se povuce u pubertetu, sto se i desilo). Ovo je moja povijest koja mislim da je na ovo sve utjecala.

...tokom ljeta sam se upisao u teretanu da idem malo na fitness. Trenerica mi je slozila plan programa i tako sam i radio. Znaci nisam isao na svoju ruku. 2 mjeseca nisam se bavio fitnessom jer nisam mogao ici do teretane (na selu sam), pa sam si slozio doma (uredio malo) tako da kod kuce treniram kojih mjesec - dva. Kako sam i prije imao problema sa ovom krhkosti, ali to je bio vecinom samo osjecaj kako npr, preskace neka kost, dok zagrijavam neki dio, sada me malo uklijestilo lijevo koljeno, pa da se ne ozljedim, trenutno se nebavim nikakvim naporima.


Otici doktoru? Piti neke posebne tablete? Posebna prehrana? Posebne vjezbe? Molim pomoc. Hvala.
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 11:59
  Ovo sam donekle rijesio sam sa malo pojacanim unosom kalcija ( samo vise mlijeka :D ), mislim ja bas nisam ni unosio kalcij u svoj organizam... Mislim da bi to imalo jos nekakve najvece logike...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 10:37
Daj prvo reci, kako misliš da te sve zeza? koji su simptomi?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2010 at 22:56
Simptomi:

 - prilikom vjezbanja, pucketanja, preskakanja (npr. ides napravit najobicniji sklek i puca ti u ramenu, nije da boli (pocne boliti, ali ako nastavis duze radit tak) nego nije bas dobar osjecaj; prilikom rastezanja dok radim sa kukom, imam osjecaj da mi preskace kuk, isto nelagodan osjecaj)

 - slabost u kostima (neznam kako bi ti to opisao), jednostavno osjecas se slabo

Ma koliko ovo sve ispalo glupo, mislim da se nisam dobro pozabavio sobom sto se tice sveobuhvatnog vjezbanja i prehrane (nije da si radim neku prehranu, jedem sto imam, nego sam izostavio neke namirnice), ali mislim da mene i zagrijavanje najvise zeza i teretana koju mislim da sam pretjerao. Nisam sam se inace dovoljno zagrijavao, i ako jesam to nije bilo "zagrijavanje", nego neko kratko istezanje sto mislim da nije dovoljno. Mislim da cu ovo staviti kao š. gresku koju radim, tak da cu to ispravit.
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2011 at 20:23
 
da se ubacim
i meni 'škljoca' (preskace) u kuku. ne boli, al je baš neugodno.
mislila sam da je to od jedne stare ozljede, kad sam imala š2-š3god, krivo sam pala na strunjacu, ukliještila živac na desnom kuku, 3miseca nisam hodala..
ali vidim da nije jer sam cula od nekoliko ljudi da imaju isti problem.
svaki put se dobro istegnem prije vježbanja, posebno radim na tom dijelu, ali nema promjene.

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.