New Posts New Posts RSS Feed - Koliko su brzi P i brzi UH ZAISTA potrebn
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko su brzi P i brzi UH ZAISTA potrebn

 Post Reply Post Reply
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko su brzi P i brzi UH ZAISTA potrebn
    Posted: 21 Studeni 2010 at 15:52
  kopirat cu s jednog foruma svoje pitanje i nakon dosta diskusija odgovor nikole prugocevkog...

moji postovi:

''s jedne strane se govori o potrebi za brzim P i UH za dorucak kako bi se sto prije tijelu dala energija i zaustavio katabolizam.
s druge strane imamo LI cardio nataste, koji je najbolji nacin gubljenja masti uz minimalan katabolizam, preporucuje popiti kavu i pola sata nakon krenuti s LI cardio 45 min. znaci da smo ovdje sat i š5 min bez hrane. a ovo bi najvise trebalo ocuvati misice na definiciji...''

''da li je zaista brzi P i UH potreban za dorucak kada je evidentno da se s druge strane moze bez ikakvih P i UH min šh š5min nakon budjenja i to jos s aktivnoscu.
pa cak i da se kava ne pije... opet je to 45 min...''

''opet moram biti ''pametan'' i reci kako su nam ''podvalili'' kako je whey jedini dobar izvor proteina za dorucak, da su jaja ok, ali whey je jedini pravi... al pogledajmo iz vlastitog iskustva. na keto dijeti koja je najbolja dijeta za gubljenje masti, a istovremeno zadrzavanje misica (omjer je 9:š) najvaznija stvar je LI cardio, a isto tako i LI cardio nataste. a na keto dijeti se za dorucak jedu jaja! woow! i to jos s mastima koje dodatno usporavaju apsorpciju... a misici kataboliraju u daleko manjoj mjeri nego sto se govori da se dogadja ako se ne pojede dorucak s brzim UH i P.''


odgovor n. prugoveckog:

''whey nije potreban a ni zobene nisu must have ujutro
te sve stvari o kojima mi ovdje pricamo imaju smisla kad se covjek spusti ispod nekih 6% bf-a to jest ,natjecatelj
ljudi s kojima sam radio a bilo je od totalnih pocetnika pa sve do natjecatelja ,nisu mogli katabolirati ako su trenirali i jeli recimo pet obroka na dan sa nekim mixom proteina ,ugljica ili masti
jedino s kim sam radio u te ekstreme su natjecatelji i ja osobno kad imam nekih mjesec dana do natjecanja kad je bf jako ,jako nizak ,u tom periodu samo finese rade ,znaci paziti totalno na gi ugljikohidrata ,brzina otpustanja proteina ,period izmedju dva obroka itd....
evo recimo da sad krenete na masu sa prehranom pet puta na dan piletina i riza i samo iza treninga wehy i glukoza ,je..n posao bi ste napravili
masa je toliko jednostavna za raditi i nema se tu sta puno komplicirati ,a uci u katabolizam mozemo jedino ako imamo namjeru igrati nogomet dva sata dnevno ,otici se napiti i ujutro se ispovracati te drugi dan tek nakon pola dana nesto pojesti
kad je glikogen pun ,a to je jedna od najbitnijih stvari za dobivanje misicne mase,shvacate da je puno teze doci do katabolizma jer ce tijelo ici prvo trositi taj glikogen i salo a tek onda misice
e sad bf ispod nekih 6% ,to je ono sto se jako tesko odrzava ,preko toga se moze sa nekim bf-om od 7 do š0% ici cijele godine ali ovaj ispod 6% nemoguce ,u tom stadiju glikogen je skroz prazan ,jer ako nije prazan,teda tesko da cemo krenuti na jos manje od 6% bf-a ,svi kad dodju do tog perioda su poprilicno u nedostatku glikogena ,a popunjavanje traje i do tri ,pa do tjedan dana jer se radi o totalnom nedostatku glikogena ,pa tako u tom periodu je mogucnost za kombinaciju gubitka salo i misic puno veca jer kombinacija gubitka salo i glikogen vise ne postoji''


dakle, tek kada ste ispod 6-7% BF-a dolazite u opasnost od jutarnjeg katabolizma.
 

Edited by GajbaPive
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2010 at 16:13
Slušajte covjeka, samo to imam reci... jedan od razloga zašto ne pišem više precesto na forumu je taj što se svi hvataju nekih velikih detalja i pi.darija da oprostite, a kako vam covjek kaže.. stvari su puno jednostavnije dok god ste u okvirima normale, a svi tu jesu! jedi spavaj treniraj.. osnove smo prežvakali milijun puta.. ako si na masi digni kalorije, ako si na defki, spusti ih i to je to, za vecinu!

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2010 at 20:38
to je to, i meni je dopi****, zapravo bi sad neke postove najrađe i obrisala   

I ja se sve više opuštam u nekim stvarima..i ništa se strašno ne dešava..samo još bolje treniram :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2010 at 21:17
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

to je to, i meni je dopi****, zapravo bi sad neke postove najrađe i obrisala   

I ja se sve više opuštam u nekim stvarima..i ništa se strašno ne dešava..samo još bolje treniram :)



I ja svoje, no ja to zovem sazrijavanje  hahaha..... najbolje se uci na vlastitim greškama
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2010 at 21:24
Treba se držati osnova i to je to. Izmišljanje tople vode nikad nije donijelo dobre rezultate 
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.