New Posts New Posts RSS Feed - voce i povrce zajedno?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

voce i povrce zajedno?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 15:27
Svaka cast, Majo

Dobro si to sve objasnila

I usput, meni se isto od poriluka bljuva isto ko i tebi
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 18:00
 pojedem ga ja, al se napuhnem ko zaba, i ajme...
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2007 at 02:44

 

Majo,

Iz svega sto si napisala mogu steci dojam da si moralna osoba i zato te postujem.Problem je sto imas predrasude, ali tko ih nema…

Nemoj se zivcirat, „zivceke u kanticu i na pecanje!“

Moj post nisi bas shvatila,pa cu ti objasnit par sitnica, a onda prestajem sa raspravama jer da sam htjela o tome raspravljat otvorila bi temu „Vegetarijanstvo“.

Jos jednom…rekla sam da postoje razne teorije i zato svakome prepustam da si izabere sto mu se svidja.Mogli bi se u nedogled prepucavat cija je teorija uvjerljivija…

Ali nije mi jasno jedno…brines se za zivotinju, mazis je i pazis …i nista im ne uskracujes dok ne odlucis ubit ih, hvala na takvom zivotu,jer takav mi ne treba! „Istina je da sve zivotinje za uzgoj imaju istu sudbinu,a to je da budu ubijene“…ma bravo, to smo mi ljudi tako odlucili da ce im bit sudbina.Da si cekala na red za smrt u konc.logoru ne bi voljela imati istu sudbinu kao ljudi oko tebe, jer je neko tako odlucio umjesto vas.

Bas si me utjesila, ubiju zivotinju prije nego li ona uopce skuzi da je na redu? Da, tako su radili i u Auschwitzu, da se ne stvori panika,jer onda je teze…Kak vi to radite? Ribe se ostave na suhom da se uguse, a svinje?

Metak u celo?

Sta se tice Prijatelja zivotinja,niti to nisi dobro procitala.JA SE NE SLAZEM SA SVIM TVRDNJAMA TE UDRUGE, jesi sad zadovoljna?

A o tome da ima ljudi koji propagiraju prirodu i zastitu zivotinja,a ne zive u skladu s time, naravno da ima,ali NE MOZES SVE OSUDITI RADI IDIOTA,zar ne?

Ja sam posebno alergicna na  takve glumce, vjeruj mi.

Cipele od krokodila 3 000kuna, naravno na kredit, slusa Cecu, nosi psica u kariranom prsluku,seta Spicom, pusi Marlboro, platila diplomu,bori se za prava zivotinja …..

Zakon o dobrobiti zivotinja postoji, ali koga briga, proci ce jos desetci godina dok se on ne pocne provoditi u praksi.

Zasto ne jedemo mesozdere….nisam rekla da ce te zalogaj takvog mesa ubit, isto kao sto neces dobit rak pluca od jedne cigarete, jasno?

Medicinski pokusi se mogu obaviti na vise od š00 drugacijih nacina,bez upotrebe zivotinja,ako nisi znala.

Drago mi je i da si spomenula slijepo crijevo, naravno da se upali kad se prejedamo mesom, sada nema funkciju vise.

Sta se truljenja tice…ne razvijaju se isti kemijski spojevi,plinovi… kod truljenja bilja i mesa, sto znaci da su i posljedice drugacije.Osim toga pazi se i sto se sa cime jede, cemu je ova tema i posvecena.

Nije tocno da trebas nadomjestke, samo se treba dobro informirat i pametno poslozit obroke.

Hrana je skuplja za  samo š0% , a koristi su mnogostruke!

Sto se tice novaca, mogu ti rec da ja nisam bogatasica koja nema pametnijeg posla(stovise nisam uopce bogata!!) nego mi je stalo do mog zdravlja i svijeta u kojem zivim.

Da su ljudi skromniji i svjesniji da je Majka Priroda sefica, a ne oni, jos bi nam bio raj na zemlji…ali ovako…hm.

Toliko od mene….

p.s.-poriluk ocito neznate dobro napravit…dodjite k meni na rucak!

 

Edited by Mihcla
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2007 at 08:35
 Mihcla dali ti pijes mlijeko i jedes mlijecne proizvode i jaja.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2007 at 09:20

 da, jer ako to radis, jednako si licemjerna ko i ona teta sto nosi cipice od 3000kn i peseka. Krava je zatvorena i po tvom ju muce da bi dala mlijeko i daje mlijeko 4-5 god i ide u klaonicu jer je neisplativa. Koke zive u kavezima i izlucuju se nakon godinu i po ili dvije i po, ovisno o sustavu.

Nisi mi bas argumetirala ove tvrdnje. ja ih volila cuti kemijsko ime tih spojeva ili kako ti kazes plinova koji nastaju.Da cujemo sto je to. Mora biti konkretno. Malo otvori knjigu i vidjet ces da se slijepo crijevo ne upaljuje od mesa, nego kad procitas javi nam. Uostalom da covjek nije prilagoden za to da zivi i od mesa, eskimi ne bi postojali.Divno smo ustrojeni i imamo divnu prilagodbu da mozemo jesti sve, ma zasto to odbacujemo? Da, medicinski pokusi se mogu raditi na ljudima...Cak se razmislja o tome da se placa sitna lovica beskucnicima i da se na njima radi, jer naime zeleni reagiraju na stakore, ali na ljude ne. Majka priroda (ili Bog) nas je postavio na vrh hranidbenog lanca...Imas pravo, ona (On) zna najbolje. Ali m jedemo mesozdere..Onak daj razmisli malo, od mesojednih riba na dalje.. Svinje se ne ubijaju metkom u celo, a necu ulazit u detalje kako.

Poanta ovih postova ovdje je da nesto naucimo i onda odlucimo nesto. Ja nisam jednu rijec rekla protiv vegetarijanstva. Ne vristim o GMO biljkama itd. Postujem vas izbor, ali ne mogu sutjeti kad vi stalno napadate nas izbor. nas koji hocemo jesti meso. Od toga da jedemo leseve, do toga da ce nam se crijeva raspast od nepoznatih spojeva..Govorite nam stalno o mucenju, pa kako mozemo ovo, pa kako mozemo ono..pa su tu naklapanja o tome kako  je covjek ustrojen i to..onak ne bi o tome.

Uopce nije poanta tko je od nas dvije u pravu. Knjige i znanost govore svoje.

Postujem tvoj stav, ali ako zagovaras nemucenje zivotinja, budi dosljedna. I mali savjet, ne padaj na price onih koji svoje pse i macke pretvaraju u vegetarijance.

   

Edited by themaja
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2007 at 13:20
  themajo, pametno zborish..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.