New Posts New Posts RSS Feed - Depresija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Depresija

 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 00:25
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Moja depresija je vjecna, to sam ustanovila, kao i to da cu cijeli ubogi zivot imat problema sa hranom... Ali, eto, trudim se, to je glavno i sad vam slobodno svima mogu reci da je depresija neka vrsta ludila...



Osudila si samu sebe smajlice sa ovim uvjerenjem. Procitaj još jednom ovo boldano, procitaj još š00 puta ako treba dok ne shvatiš što si radiš time. Vjecnost? Cijeli život? Hey, wake upppp!!!!!!

Ajde izađi malo iz sebe, odvoji se od svoje uloge i pogledaj se iz nekog drugog kuta.....što vidiš? Možeš li se uopce doživjeti tako? Zamisli da si netko drugi i da promatraš svoj život...jel ti se cini boljim nego što misliš?

Zdrava si, imaš divne roditelje, imaš divnog decka, imaš buducnost pred sobom...imaš krov nad glavom, imaš hrane i vode, imaš sigurnost, imaš ljubav.....a ti sve te bitne, najbitnije stvari u životu cesto zaboravljaš zbog te opsesije hranom i izgledom....shvacaš li ti koliko bi uistinu nesretnih ljudi sve dalo da budu na tvom mjestu? Shvacaš li koliko biš trebala biti zahvalna za sve to, koliko biš trebala uživati u ovoj igri života.....cini mi se da shvacaš ali....površno...ne onako zapravo...iz duše. Znaš da sve to ima smisla ali ne znaš ustvari....ne znaš jer da znaš ne biš se osjecala ovako. Znanje ne ostavlja mjesta sumnji i strahu.

Nije bitno što je bilo. Prošla si, srecom bez zdravstvenih posljedica...nadam se. Do kad ceš se vracat nazad, cemu to? Mrziš samu sebe zbog svojih grešaka.....draga, greške su tu da se ispravljaju. Ti si svoju ispravila i idemo dalje. Nije bitno sve to, ni najmanje. Zaboravi ono što ne možeš promijeniti, zapamti greške kao upozorenje i mijenjaj ono što promijeniti možeš.

Gledaj...mi ti možemo pisati romane svaki dan...i? Tko smo mi? Samo crna slova na ekranu koja se tu komešaju ali ništa od njih ako ti ne uzmeš stvar u svoje ruke i riješiš uzrok svog problema.

Slušaj me....mora postojati neki uzrok svemu ovome. Kad je krenulo? cemu taj strah od debljanja, kome nastojiš udovoljiti? S kime se uspoređuješ? Zašto moraš izgledati savršeno? Zašto moraš sve kontrolirati? što ce se desiti ako se stvari ne odigraju po tvom scenariju? Postoji li uopce jedan idealan scenarij?

Uci smajlice. Uci o hrani, uci o tijelu. Kad shvatiš sve procese i kad upoznaš kako tvoje tijelo funkcionira neceš više imat ovakve neopravdane strahove.

Mi jesmo tu za tebe, kad god treba ali i ja mislim da bi ti trebala jedna malo strucnija pomoc jer ocito da nikako da se riješi taj tvoj problem...i ko zna koliko duboko idu njegovi korijeni.

Kako sada jedeš? Imaš li kakve aktivnosti?

Btw. nisam ni vidjela da si me tražila Ouch HugSmile



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 11:37
I još cu nešto dodati... kad vec spominješ vjecnost Smile

Jedino na što ceš možda biti "osuđena" cijeli život je da pripaziš na unos i odabir pravilne hrane i na to da se što više kreceš tokom dana...ako to možemo nazvati osudom Wink

Da, kvragu i sve, nisi dobila taj nebeski dar da jedeš što ti god padne na pamet, sjediš all day long i izgledaš ko grom...život je sranje, ha Big smile Ove dugonoge gazele koje ti se prošetavaju pred ocima sa krafnama u ruci na putu prema kaficu gdje ce prosjedit pol dana stvarno su vrhunske sretnice jelda...ne moraju mislit na ništa, samo se divit svom savršenom tijelu. Ah...da bar, da bar....ko je tebe kaznio!

SMAJLICE....smail Wink Dobila si karte kakve si dobila i šta cemo sad, odustat od igre? Ma daj, nisi valjda toliko razmažena T&#ššš;ngue i ...slaba? Hmmmm...ma nisi valjda, ne vjerujem da jesi...

Znaš šta...daješ preveliku važnost svemu tome. Rušiš ravnotežu....pa ti se sve to vrati nazad. Prvo krene super, ploviš na svom lažnom optimizmu i bum tres, eto te dole u sekundi.... preozbiljno si uzela sve to. Zašto? Zašto je toliko važno? Samopouzdanje ti ovisi o tome kako ceš izgledat. Morat ceš ponovo izgradit te temelje...nestabilni su, a bez stabilnih temelja nemaš ništa. Prvo moraš sredit kotacice u glavi da bi cijelo tijelo krenulo u proces mijenjanja na bolje.

Imam dojam da se ne voliš baš kretat previše, a voliš dobro papat...i onda u zamjenu za kretanje, smanjiš hranu. Pa si živcana i napeta....jer bi duša jela, a razum je šamara zabranama i uvredama...kako neceš poludit? A da jednostavno....ukljuciš motor malo? :) što ceš više energije trošit, moci ceš više toga fino papat, tijelo ce se mijenjat, a ti ceš se osjecat sve bolje. I btw. ispunit ceš si vrijeme na najbolji moguci nacin - posvecujuci ga sebi.

Nije nužno odricat se fine hrane... ja sam isto tek ove godine to skužila Smile Pogotovo ako nemaš neke ozbiljne namjere kreiranja nekog ajmo rec iznadprosjecnog tijela. Ono što ti želiš postici nije uopce tako teško uz samo malo kontrole i povecane aktivnosti. Tako jacaš i svoj duh i svoje tijelo. Na pocetku je malo teže, ali kad se navikneš sve samo ide, sve ti postane normalno. Stepenica ima dosta ali one su visoke samo onoliko koliko ih ti vidiš...sama određuješ koliko ceš si otežavati put. Ako kreneš sa negativnim stavom, sumnjom i strahom - ostat ceš na prvoj stepenici. Pa onda šta ceš,  posložit karte po redu i odigrat partiju najbolje što možeš i postepeno se penjat prema gore ili spustit karte na stol i cucnut na prvu stepenicu? Ti odluci ...

Uostalom, da je previše lako, dosadilo bi nam svima...ipak ima nešto posebno u svim tim izazovima Wink

 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 18:42
Draga Gym, od srca ti hvala na ulozenom vremenu i trudu za mene...Tvoje su mi rijeci uvijek iznova,bar na neko vrijeme, otvarale oci...Stvarno ti od srca hvala!!

Svjesna sam svega,mila moja...Mogu samo pokusati, ali vise nista ne smijem obecavati ni sebi ni drugima....Svaki dan je nova borba sa samom sobom...Ako jedem clean,onda se super osjecam (sto je najgore), poletna sam, ziva! Sretna!!! Navikla sam tako! Trudim se nekako ubacit u tu svoju hranu koliko god mogu da bih zadovoljila sve potrebe svog organizma i da je zaista zdravo...

Pokusavam to sve okrenut na neki svoj kotac..Jedem mrkvu,cveklu i jabuku skoro svaki dan,pored ostale hrane, jer sam cula da obnavlja sve u organizmu...

Minimalno jedem meso, jedino...A ostalo u normalnim kolicinama..Istina je da je i dalje vecinom voce i povrce na tanjuru...Sta mogu kad mi tako odgovara tijelu...
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 19:38
Istina je da svi moji kompleksi krecu iz djetinjstva...Cijelo odrastanje sam ceznula da budem ove kilaze i ovakva..Jedinica sam, uvijek sam imala sve na svijetu i nisam htjela gledat onaj izraz na maminom licu, kad mi nesto kupi, u cemu me ona zamislila, i sva sretna dođe kuci, a meni ne moze i, i kad mi moze, nije to TO...Ramena punasna, sva sam bila kao bombica...Jednostavno se nisam osjecala u dusi onakva kakva sam bila izvana...
Kazem ti, pokusavala sam...Dvije godina sam zivjela po vasem "zdravom" rezimu, ali moja ramena nisu spadala, a ni stomak...Sve je to bilo u minimalnim rezultatima... Jedno vrijeme sam s tatom trcala SVAKI DAN 5 km...nabila kondiciju fantasticnu...Guza cvrsta, fina ali ramena i dalje punasna, obrascici koje sam mrzila su me i dalje asocirali na sve ono sto sam mrzila...
A toliku sam zelju imala...ta je zelja godinama sve vise raaasla, raaasla....htjela sam postic TO NESTO CEMU SAM TEZILA I STO SAM PRIZELJKIVALA...
Moja Gym, patnja je to velika u dusi...Neka bol koju nosiš kroz život...I ta bol godinama raste...
Gledas smijesak ljudi oko tebe i cini ti se da se svi smiju tvom neuspjehu...
"Waaa gledaj, nije pojela cokolade od puberteta, al' opet je 'IMA'"...
Shvatila sam da sam i postala prevelik analiticar svega oko sebe...Analiziram svaki postupak ljudi...Moj zivot mora bit savrsen i bez gresaka...Cuvala sam obraz svojih roditelja UVIJEK...Nikad nista nisam uradila da bi njima nastetila, jer ih volim vise od sebe...Na neki nacin sam htjela usrecit njih! Uvijek sam najvise tezila tome!!
Eto to je samo djelic svega sto sam prosla...Ne sazalijevam se, al' nisam sigurna da zelim i NE zelim da se vratim svemu tome...Na neki nacin bih to shvatila kao pad, zanemarivanje i unesrecivanje same sebe...Jer znam koliko mi znaci SVAKI DAN kad mogu uskocit u svake trapke i kako me to zaista sretnom cini...
Ko ce znat sta se iza brda valja...Mozda sam samo jos uvijek nezrela
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 23:12
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Draga Gym, od srca ti hvala na ulozenom vremenu i trudu za mene...Tvoje su mi rijeci uvijek iznova,bar na neko vrijeme, otvarale oci...Stvarno ti od srca hvala!!


Dok to ne bude zauvijek, ne mogu to nazvati otvaranjem ociju...možda samo laganim škiljenjem Wink

Nije to uložen trud, da je trud nebi ovo ni radila..jer mi trud podrazumijeva nešto drugo, a ovo je meni jednostavno..nešto što samo ide, zato....nema na cemu Wink

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:


Svjesna sam svega,mila moja...Mogu samo pokusati, ali vise nista ne smijem obecavati ni sebi ni drugima....Svaki dan je nova borba sa samom sobom...Ako jedem clean,onda se super osjecam (sto je najgore), poletna sam, ziva! Sretna!!! Navikla sam tako! Trudim se nekako ubacit u tu svoju hranu koliko god mogu da bih zadovoljila sve potrebe svog organizma i da je zaista zdravo... .


Ne pokušavaj, ne obecavaj - napravi to :) Ali cekaj....super se osjecaš kad jedeš clean...u cemu je onda problem? U tome da nisi sigurna za kolicine? Misliš da i clean hrana predstavlja opasnost od vracanja natrag? Naravno, matematika je u igri, niceg nije dobro previše. Energija je energija! Ali ako znaš odrediti potrebe svog organizma, unos i potrošnju tada znaš i balansirati onom kolicinom hrane koja ti je potrebna da biš postigla ili održavala ono što želiš. Znanje, znanje....

Inace opet nisam vidjela jelovnik, ovako nabacano mi ništa ne znaci Smile Idemo, dorucak, rucak, vecera, međuobroci ako ih ima...sve, sad, odmah..iskreno Big smile


Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:


Shvatila sam da sam i postala prevelik analiticar svega oko sebe...Analiziram svaki postupak ljudi...Moj zivot mora bit savrsen i bez gresaka...Cuvala sam obraz svojih roditelja UVIJEK...Nikad nista nisam uradila da bi njima nastetila, jer ih volim vise od sebe...Na neki nacin sam htjela usrecit njih! Uvijek sam najvise tezila tome!!


I eto nam problema...težnja za savršenstvom i usrecivanjem drugih.

Savršenstvo? Ajde definiraj mi taj pojam Smile Kakav je to savršen život bez grešaka? Meni samo rijec dosadan pada na pamet Big smile Ajme kako ja volim svoje greške draga....svaka od njih me dovela do ovog di sam danas...a danas ne mogu bit sretnija nego što jesam jer sam do svoje 25. god shvatila toliko toga o sebi....što želim, a što ne..tko jesam a tko nisam....I ko kaže da su greške uvijek greške? Ako ih definiramo kao skretanje sa predviđenog scenarija, onda da.....al imamo i drugi izbor.

I analiza drugih? Hmmm možda ce malo zvucati onako .... al....odakle ti pravo da sudiš i analiziraš tuđe postupke? Kako znaš da u njihovoj koži nebi napravila isto? Ne smiješ svijet promatrati samo iz svog kuta, samo kroz svoju svijest....nismo svi isti Wink I analiza....previše umara, a cesto nigdje ne vodi...opusti se.

Tebi treba opuštanje...i dopuštanje. Dopusti si greške, pa sve je ovo igra, cemu ta ozbiljnost! I ta težnja da usreciš roditelje....gledaj...nikad nemoj težiti tome da usreciš druge. Time si stavljaš preveliki pritisak jer koliko god mi to htjeli, nismo tu da usrecimo druge...nego sebe. Ako mi nismo sretni, kako da usrecimo druge? I kako da tvoji roditelji budu sretni ako ti nisi sretna? Misliš li da oni mogu bit sretni ako tebe vide nesretnu? Hoceš li tako cijeli život trcati oko ljudi i ispunjavati im želje? Prilagođavati se tako da oni budu sretni, a za tebe nije ni bitno? Da zadovoljiš neku njihovu sliku tebe? Zar se toliko malo cijeniš? Misliš da si bolja osoba ako misliš više na druge nego na sebe? Mislim da je ovo ogromna greška mnogih ljudi...pogotovo žena.

Vracam se na tijelo...zapravo mi nije jasno...prirodno si malo punašnija, krupnija ili? Ako jesi, zašto to jednostavno ne prihvatiš? Zašto težiš necem što nisi? Zar je lakše boriti se protiv sebe cijeli život nego prihvatiti ono što imaš i od toga napraviti najbolje što možeš? Pomoglo bi puno kad bi vidjela tvoju sliku...bar na PM ako ne želiš tu stavljati....jer ovako ne znam o cemu se tocno radi...

Ti si nešto zamislila i hoceš to pa makar patila cijeli život...napisala si scenarij i nedaš nimalo odmaka od njega...a možda te baš negdje drugdje ceka nešto super. Dopusti si skrenuti sa puta malo...cesto te baš to skretanje dovede do onoga pravog puta.

Zašto misliš da biš se vratila na staro? Ako si ustališ ovakav zdrav nacin života, nema šanse. Ja sebi danas mogu garantirat da mi se neke stvari nikad više nece ponovit jer sada ZNAM. Onda sam lutala, danas ZNAM. I da se udebljam to bi bilo planirano Smile

I da.....mislim da imaš puno više razloga za srecu od uskakanja u stare trapke Wink



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.