New Posts New Posts RSS Feed - Fizicki rad
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fizicki rad

 Post Reply Post Reply
Author
thunderbox View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thunderbox Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Fizicki rad
    Posted: 25 Svibanj 2007 at 14:09

Ako fizicki rad (8 sati dnevno) mozemo usporedjivati sa vjezbanjem (teretana), zanima me koje dodatke prehrani (i doziranje) preporucujete radi izdrzljivosti i snage.

Hvala unaprijed ! 

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2007 at 17:15
Ja mislim da se fizicki rad (skladista i takve stvari) ne mogu direktno usporedjivati
sa radom u teretani.

Nisu ti potrebni nikakvi dodaci prehrani osim multivitamina.

Od ostalog bi se samo udebljao.

 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2007 at 20:35
Razlika je u tome sta u teretani obicno ciljamo na odredjene misice sa odredjenim vjezbama, a fizickim radom rade nam zapravo samo neki misici dok su drugi zapostavljeni, a i ti neki isto rade svi skupa, nikad nije nista izolirano na jedan misic, ali ipak i to je fizicka aktivnost, ali mislim da ti za to nisu potrebni nikakvi dodaci osim ovih multivitamina koje su za sve ljude preporucljivi 
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 08:55
 rad je stvorio covjeka a i unistio ga.....
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 14:01
Originally posted by thunderbox thunderbox wrote:

 zanima me koje dodatke prehrani (i doziranje) preporucujete radi izdrzljivosti i snage.

 

=kreatin definitivno. baci pogled na forum/dodaci prehrani/kreatin informacije (strana 3.)


Edited by Stribi
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 14:15
Originally posted by emilio emilio wrote:

 rad je stvorio covjeka a i unistio ga.....


hehehe... ok al bolje rad neg nes drugo.
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 21:29
 Oa ja bih ti svakako preporucila multivitamine, za pice zeleni caj mjesto pivice, a kao suplement tesko za reci..tebi treba nesto za podizanje energije a to je svakako kreatin. Preporucam ti i glutamin i BCAA
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 22:37
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Oa ja bih ti svakako preporucila multivitamine, za pice zeleni caj mjesto pivice, a kao suplement tesko za reci..tebi treba nesto za podizanje energije a to je svakako kreatin. Preporucam ti i glutamin i BCAA


Sto se tice glutamina i BCAA..mislim da mu to stvarno ne treba..kao sto rekoh skladiste se ne moze usporedjivati direktno sa teretanom.

A i ne vjerujem da ljudi koji rade u skladistima imaju bas novaca za BCAA.

Potrebna ti je samo kvalitetna prehrana i multivitamini i to e to
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 09:20

ako procitas koji tekst o glutaminu, znati ces da se on preporucima gotovo svima... A isto tako ne znam zasto podcjenjujes decka koji radi u skladistu da nema novaca...Malo ti je ovo ruzno i jako nepristojno receno. Kutija glutamina od pola kile je 220 kn (Gluta.pro - pronutrition), a preporucena dnevna doza je od 5-š0 grama. Pa sad ti izracunaj za koliko je to i zasto si to netko ne bi mogao priustiti...

A zasto sam mu predlozila glutamin i BCAA. Zato sto tezak fizicki rad smatram vrlo slicim teretani a ponekad i tezim jer taj covjek radi 8h, u mozda neklimatiziranim uvjetima, a sva skladista pa i ona farmaceutske su prasna (znam, radila sam u mnogima i znam kak je deckima tam). Glutamin nije samo za rast misica, vec i za opce zdravlje, imuni sustav, i normalno funkcioniranje. A BCAA u sebi sadrze leucin, izoleucin i valin, leucin je svakako za izdrzljivost(potice i zacijeljivanje rana i kostiju), potice ocuvanje misica uslijed starenja, a cak se pokazalo da pomaze kod ostecenja jetre. Izoleucin je esencijalan, izgraduje hemoglobin i pomaze regulaciju secera u krvi. Valin je isto ecencijalan, o njemu necu puno pisat osim da djeluje kao stimulans i da je vazan za tad svih tjelesnih sustava.

e pa ljudi, nije sve u teretani

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 14:29

Originally posted by themaja themaja wrote:

 Oa ja bih ti svakako preporucila multivitamine, za pice zeleni caj mjesto pivice, a kao suplement tesko za reci..tebi treba nesto za podizanje energije a to je svakako kreatin. Preporucam ti i glutamin i BCAA
 

 

 slazem se sa majom.......nesto drugo vezano za maju----DUGO TE NIJE BILO???

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 14:42
slazem se i ja s majom, i istina je da nije uopce lako radit u tim skladistima i to jer radis po 8h na dan , frend mi je radio u tia firmi preko ljeta, i istovarao kamione po najmanje 8 sati na dan i u dva mjeseca je smrsavio 9 kg, znaci da nije to bas lagano

 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 15:59

 aha, nije me bilo jer sam imala problema s migrenama nakon sudara pa nisam smjela buljit u comp. Eto me sada! I'm back!

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 18:35
dobrodosla nam natrag

je sada sve ok s glavom, migrene prosle i to?

znam da je malo offtopic, ali valjda se nitko nece ljutit
Back to Top
thunderbox View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thunderbox Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 19:13

hvala puno svima !!

 

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 20:45

 molim, i drugi put

Je, sad su mi dali neke mocne tablete pa ne boli. I vele da ce proci s vremenom.

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2007 at 09:52
 Maja pozdrav.


šta jest jest, dala je najbolji i daleko najtocniji odgovor.
Zeleni caj, glutamin-osnovno sto bi trebao uzimati
BCAA- kao mali plus ako si mozes priustiti

Uz to mali savjet: posto znam kako je raditi u skladistima, pazi kako nosis stvari. Pazi na to kako opterecujes kicmu. Pokreti su jednostavno takvi da opterecuju.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.