New Posts New Posts RSS Feed - Antireklama za Macdonalds - predobro!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Antireklama za Macdonalds - predobro!

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Antireklama za Macdonalds - predobro!
    Posted: 17 Rujan 2010 at 15:22
Najpopularniji lanac brze hrane u svijetu McDonalds bijesan je zbog objavljivanja televizijskog spota kojim se sugerira da biste mogli umrijeti od hamburgera iz McDonaldsa.

Za spot koji ce pokvariti apetit mnogim posjetiteljima popularnog restorana odgovorna je skupina americkih lijecnika, okupljena u PCRM-u (Odboru za odgovornu medicinu)

Spot je prikazan sinoc u sklopu emisije „Daily show“.

Prica se odigrava u mrtvacnici gdje žena place pokraj mrtvog tijela pretilog muškarca koji u ruci drži pola hamburgera. Zatim se oko njegovih golih stopala ocrtava logo McDonaldsa i tekst „I Was Loving It“ („To sam volio“) umjesto poznatog slogana „I'm Loving It“ („To je ono što volim“).

Pogledajte VIDEO



Predobra stvar! Tako treba krenuti aktivno u kampanju protiv fast food restorana, al bojim se da oni imaju više novaca i da su u mogucnosti prigušiti to..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2010 at 17:48

 procitao nocas na poslu o tome..debilizam, reklama je reklama, bila ona negativna il pozitivna

tim nacinom sigurno nece postici ono što žele

Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 08:46
kako bi rekao Edo Majka: "reci da sam govno, al' sliku mi objavi".
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 16:56
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 procitao nocas na poslu o tome..debilizam, reklama je reklama, bila ona negativna il pozitivna

tim nacinom sigurno nece postici ono što žele



Nije baš tako.. negativna konotacija uz bilo kakav brend stvara negativni feeling oko tog brenda.

Tako da negativna reklama definitivno može utjecat na skupinu ljudi koji vole taj brend.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 16:58
  Samo neka se emitira takva reklama, polako to ljudima udje u glavu..

Ali opet.. ovdje na forumu ljudima govorimo da moraju jesti 5,6 puta dnevno da bi smrsavjeli, pa ko da zidu govoris.. 
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 19:04
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Samo neka se emitira takva reklama, polako to ljudima udje u glavu..

Ali opet.. ovdje na forumu ljudima govorimo da moraju jesti 5,6 puta dnevno da bi smrsavjeli, pa ko da zidu govoris.. 


To je isto kao - zašto više ljudi jedu u pekarama ujutro, a ne jedu zobene..
Lakše, slađe i jednostavnije..

Bitno je upozoriti i usmjeriti na pravi put, na njima je da li ce to izabrati ili ne!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 22:38
  gade mi se, oni pogotovo, ali i opcenito ta brza hrana, fast foodovi
u Zadru nemožeš proc poluotokom, sve se zakrcilo tim sh*tom, od pekara, slasticarnica, cevapcnica, burek, pizze, hamburgeri, cheesburgeri, kajmak, buđola, pršut, sir, restoran ovaj, onaj....
a onda, kao prigodno, petkom gradelaju, ribu meso i režu pršut...
OMG!!!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 23:30
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 procitao nocas na poslu o tome..debilizam, reklama je reklama, bila ona negativna il pozitivna

tim nacinom sigurno nece postici ono što žele



Nije baš tako.. negativna konotacija uz bilo kakav brend stvara negativni feeling oko tog brenda.

Tako da negativna reklama definitivno može utjecat na skupinu ljudi koji vole taj brend.

 

piše i na kutiji cigara da pušenje ubija al opet...znamo vec šta, pušacima to ne smeta..cak sam za jedan kolegij imao priliku citat neku knjigu na engleskom di je bila zgodna fotka kutije cigara sa stravicnim fotkama na njoj al jbg...ni onda to nije smetalo pušacima

i ljudi znaju šta sve ide u hrenovke, paštete itd pa ih i dalje jedu bez da im se zgdai itd.. tak da, ovo s mc drekom je presheravanje po mom mišljenju. radije neka ti doktori se prebace na prevenciju i drugi vid informiranja nego pljuvanjem po drugima ocekivat smrt te kompanije, glupost. da jedem taj mc drek sad bih iz inata ošao najest se tamo...

takve oštre i nasilne reklame mogu djelovati sam kontraproduktivno jer ne daju nikakvu soluciju za rješenje problema, one samo drasticno ukazuju na problem i to je to.

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2010 at 14:03
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

takve oštre i nasilne reklame mogu djelovati sam kontraproduktivno jer ne daju nikakvu soluciju za rješenje problema, one samo drasticno ukazuju na problem i to je to.



Mislim da je dovoljno drasticno ukazivanje na problem, solucija je jasna: ne jesti Macdonalds hranu..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.