New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbanje s prirodnim adrenalinom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbanje s prirodnim adrenalinom

 Post Reply Post Reply
Author
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbanje s prirodnim adrenalinom
    Posted: 13 Svibanj 2007 at 19:49

 Dali je dobro korisiti prirodni adrenalin pri vjezbanju ?

što je adrenalin tocno i detaljno ?

Dali je dobro korisiti adrenalin pri vjezbanju tj. kada ukljucimo dobru glazbu mozemo dignuti vise kg i brze . Kada nas je strah ubrzava se krvotok i rad srca zahvaljujuci adrenalinu te npr. trcimo brze i duze kada bjezimo od bijesnog pasa ili sl.

Zapitao sam se dali bi bilo dobro korisiti adrenalin za vjezbanje konkretno u mom slucaju araknofobiju ili su posljedice adrenalina mozda stetne ? ( Naravno ne za svaki trening a i za jedan dali moze doci do pucanja misicnih vlakana usljed preopterecenja? ) 

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2007 at 21:48
nisam kompetentan da ti odgovaram , ali nisam te bas shvatio sto zelis reci

araknofobija je , koliko znam , fobija od pauka?
planiras li ti to koristiti u fitnessu ili u borbi protiv te fobije?

ispricavam se ako sam nesto sasvim lose shvatio
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2007 at 22:17

 

I ja imam fobiju od paukova, ali sto si planirao? Gledati pauka i dizati visu kilazu!

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2007 at 22:41
Ne shvacam bas najbolje tvoj post, ali ako mislis da ti muzika podize adrenalin to je ok, ziva muzika svakako potice a ovo o paucima totalno ne kuzim  
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2007 at 08:05

 Vrlo je jednostavno ali sigurno sam komplicirano objasnio :)

Adrenalin se luci svaki put kad smo uzbudjeni, svaki put kad nas je strah , svaki put kad je potrebno podici snagu i brzinu ( pogotovo reakcije ). Kad sam poceo trenirat jako sam brzo napredovao iako sam krivo vjezbao a to je bilo zbog adrenalina kojeg je moje tjelo lucilo zbog Nightwisha ( vrsta glazbe ) :D ali sada tog efekta vise nema. Sada se postavlja pitanje kako potaknit lucenje adrenalina kad svjesno nemozemo. Ja sam mislio koristiti strah jer se svakako adrenalin luci a zasto ga ne koristiti za nesto korisno kao treniranje.

Gledati pauka i dizati vecu kilazu bi islo  da nije onog straha  ali me najvise zabrinjava da nebi doslo do pucanja misica, misicnog stresa i drugih nuspojava zbog adrenalina. Pa me zanima dali netko zna nesto vise o adrenalinu negoli ja pa da me opameti i da mi objasni.

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2007 at 13:06
 Ovako, nas mozak razmislja ekonomicno i nikada ne ukljucuje š00% misicnih vlakana za neki rad. Ali kada dodje do situacija opasnih po zivot onda ih ukljuci sve i podesi sve druge sustave za maksimalan ucinak. To su one situacije kad procitate u novinama npr. automobil srusio dijete, a majka digla predni kraj auta i izvukla dijete. Ona to u normalnim uvjetima nebi mogla napraviti ali u ovakvim situacijama mozak to " odobrava". Razlog zasto mi to nemozemo je sto nakon takvog rada covjek moze imati teske posljedice pa cak i umrijeti. Bez obzira na tvoj strah od pauka takvu urgentnu situaciju ti nemozes svjesno proizvesti. Strah ne mozes koristiti za trening, njega mozes koristiti iskljucivo za aktivnost koja za cilj ima rjesavanje problema koji uzrokuje strah npr. bijeg i sl. Zato ces morati naci neke druge motive ili neke preparate za ucinkovitiji trening. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.