New Posts New Posts RSS Feed - Voce - kada i zasto!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Voce - kada i zasto!

 Post Reply Post Reply
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Voce - kada i zasto!
    Posted: 06 Rujan 2010 at 14:36
S obzirom da se mnogi pitaju dal se voce
smije jesti ako si na dijeti, kada ga jesti itd,
informacije mozete pronaci na sljedecem
linku:

http://www.building-body.com/Zabranjeno-
voce-Secer-fruktoza-glukoza.html
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2010 at 20:44
  ja to ignoriram.. pa spala bi onda na posni , meso i zobene... arghhhhhhh... bolje voce nego cokolada i sladoled, bar manje grižnje savjesti
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2010 at 20:46
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

 
ja to ignoriram.. pa spala bi onda na posni , meso i zobene...
arghhhhhhh... bolje voce nego cokolada i sladoled, bar manje grižnje
savjesti


Jooj ta tvoja filozofija.. Kao sto je bolje i pola nutele nego cijela..
Kad si ti mrsava pa mozes jest
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2010 at 20:55
nije baš tako, jesam svejed al evo, dobila sam 2 kile mamu im... prokleti sladoled, sad vec š2 dana nisam takla ni twice, ni šlag, ni krempite... nada, zero, no šugar for me... al voce ubijam... evo sad pojela bar pol kile grožđa, dok je još u konzumu po 8 kn crno... njam :9
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2010 at 16:23
  Gle, u mene otac drzi plantazu voca...  kad dodju svjeze smokve,sipci,narance,mandarine,grozdje,jabuke,sljive na stol, hajd odoli...

Al se trudim drzati ga ujutro i ne pretjerivati, npr. pojedem voca koliko stane u jednu saku.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2010 at 01:04
eh, teško mi je povjerovati da je ova epidemija pretilosti posljedica pretjeranog konzumiranja voca

Mislim da se problem sa fruktozom javlja kod velikih kolicina voca..par vocki dnevno sigurno nebi trebalo zabrinjavati nikog, a pogotovo onog ko se zdravo hrani i redovito trenira. Neko vrijeme sam ga i ja makla...sad ga s guštom jedem, ako ništa drugo, bar u dorucku ili prije njega..tijelo pita

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2010 at 02:05

 tijelo dnevno moze probaviti 50g fruktoze, ostalo ide u spek.

(tako barem kazu)

Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2010 at 14:15
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

 tijelo dnevno moze probaviti 50g fruktoze, ostalo ide u spek.


(tako barem kazu)



Ne vjerujem,moja mama ima 53 godine i stalno tamani voce...za svoje godine izgleda SUPER,pogotovo kad pogledam sliku od njezinog razreda,sve neke debele babetine. Da je to istina ne bi ona izgledala tako kako izgleda sada...više bi licila na starog (bure)

Sve to ipak ovisi i o metabolizmu,genetici...
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 16:39

 voce je zakon... ja ga jedem stalno, samo pazim koje, izbjegavam bananu, kivi, krusku... jabuka ne No.š ... Kod voca se javlja problem ako pojedete 2kg jedne vrste voca... ali pobogu, ne vjerujem da iko toliko zdere voce... i da slazem se sa gym girl, ne vjerujem da je prob pretilosti zbog povecanog konzumiranja voca

Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:36
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

 tijelo dnevno moze probaviti 50g fruktoze, ostalo ide u spek.

(tako barem kazu)


Ko to kaze, nema pojma.
Fruktoza se preko invertaze u organizmu pretvara u glukozu na kraju. Po toj teoriji i preko 50 g glukoze dnevno bi islo odmah u spek, sto je smijesno i glupost.
Uostalom, budi siguran da od 3-4- vocke neces dobiti spek, pogotovo ako je u prvom dijelu dana ili nakon treninga.

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 01:19
Ja tamanim voce ko luda! Nikad dosta!
U jednom danu 2-3 jabuke, 2 kruške, grožđe, banana...sto cuda!
LiveStrong
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 09:33
Ja ujutro jednu bananu i to je to.. A pojeo bih dnevno š0 banana
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2010 at 00:04
voce je prava stvar ali opet treba malo pripaziti na kolicnu, bar ja tako radim....
ujutro opalim bananu s zobenima a prije treninga jabuku ili lubenicu ili to sve obrnem pa kako ispane
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.