New Posts New Posts RSS Feed - prednja izgrbljenost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prednja izgrbljenost

 Post Reply Post Reply
Author
krokos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krokos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prednja izgrbljenost
    Posted: 06 Svibanj 2007 at 14:31
Vec dugo godina vjezbam trbusnjake i centar tijela mi je pomaknut prema naprijed.Zanima me koje vjezbe treba,ako je moguce u kucnoj radinosti,izvoditi ne bi li se to donekle ispravilo. 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2007 at 21:13
Tako se i meni cini da je i meni, ali sumnjam da ti je to od trbusnjaka!

Bas me zanima sta ce rec ostali forumasi, jer stvarno nemam pojma kakve bi vjezbe bile za to!

Ali ja mislim da je tako svima malo, da je to normalna gradja pa nitko nije ko daska od stopala do glave
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2007 at 21:52
Originally posted by krokos krokos wrote:

Vec dugo godina vjezbam trbusnjake i centar tijela mi je pomaknut prema naprijed.Zanima me koje vjezbe treba,ako je moguce u kucnoj radinosti,izvoditi ne bi li se to donekle ispravilo. 


A kakva ramena imas - siroka ili uska, naklonjena prema unutra ?
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2007 at 21:59
Ja mislim da nije on na to mislio, nego je mislio da kad stane kraj zrcala onako bocno da vidi da mu je gornji dio tijela malo prema naprijed u odnosu na noge , barem sam ja tako skuzio, ali mislim da je to normalno , pa nismo mi daske 
Back to Top
krokos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krokos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2007 at 22:28
Nije mi gornji dio tijela prema naprijed nego centralni.Mislim da bi trebalo pojacano raditi vjezbe za donji dio ledja ali ne znam tocno koje. 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2007 at 22:58
Originally posted by krokos krokos wrote:

Nije mi gornji dio tijela prema naprijed nego centralni.Mislim da bi trebalo pojacano raditi vjezbe za donji dio ledja ali ne znam tocno koje. 


Radi leznjake
Back to Top
krokos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krokos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 00:17
Fala,pocea sam to raditi,ali sestra mi je kupila pilates loptu i cak mi se cini da je vjezbanje s njom puno ucinkovitije-ono odmah ositis laganu upalu  tako da mislim da cu se posvetiti vjezbanju s njom.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 00:23
Aha, ok ja sam te bio krivo skuzio totalno!

Lopta je super  za trbusnjake
Back to Top
krokos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krokos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 00:31
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Aha, ok ja sam te bio krivo skuzio totalno!

Lopta je super  za trbusnjake


Ma ne za trbusnjake-sa njima cu za sada stati nego za donji dio ledja tako da mi se uspostavi ravnoteza izmedju trbusnih i ledjnih misica sto bi trebalo rezultirati vecom bocnom simetrijom.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 11:39
Pa i to isto, ali i za trbusnjake je super , pa ne mozes sad bas skroz prestat radit trbusnjake, radi i to i trbusnjake 
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 18:31
 Mislim da ti imas problem koji se zove pojacana lumbalna lordoza, sto znaci da ti je luk u donjem djelu ledja veci nego je to normalno. Bilo bi dobro da stavis jednu sliku na kojoj si okrenut bocno u uspravnom polozaju.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2007 at 21:45
Evo ti strucnog odgovora , mi imamo i strucnjake fizioterapeute na ovom forumu, zato ovo i je najbolji forum  
Back to Top
krokos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krokos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2007 at 00:11
Originally posted by fitnessHr fitnessHr wrote:

 Mislim da ti imas problem koji se zove pojacana lumbalna lordoza, sto znaci da ti je luk u donjem djelu ledja veci nego je to normalno. Bilo bi dobro da stavis jednu sliku na kojoj si okrenut bocno u uspravnom polozaju.


Evo slika.




Ako iko ima ideju za program vjezbi kako bi se ovo minimaliziralo bio bih mu ekstremno zahvalan.
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2007 at 10:56
 To je definitivno pojacana lumbalna lordoza. Ako osjecas bolove u donjem dijelu ledja trebao bi se savjetovati sa lijecnikom, a ako ne osjecas bolove prilikom vjezbanja moras raditi na jacanju i istezanju donjeg dijela ledja, obavezno jacati trbusne misice i pregibace kuka. Moras paziti na misicnu ravnotezu cijelog tijela i obavezno raditi vjezbe istezanja na kraju treninga i to bi trebalo dovesti do znatnog poboljsanja.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.