New Posts New Posts RSS Feed - što da mijenjam? (vec videno)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što da mijenjam? (vec videno)

 Post Reply Post Reply
Author
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: što da mijenjam? (vec videno)
    Posted: 17 Kolovoz 2010 at 10:34
lagano sam krenula sa modifikacijom svoje prehrane. uvela sam si 2 obroka ali samnjila porcije. trebam skinut 20kg i to bi voljela kroz godinu dana. ok, bila bi zadovoljna da skinem i kvalitetnih š0 do iduceg ljeta

dakle, ovo je jelovnik kad radim ujuto

dizanje u 5:45
u 6:š0 3 jaja i malo posnog sira
8:30 2dcl bioaktiva i mijesane pahuljice (zobene, jecmene, heljdine, sezam i lan samljeven u prah-jedino tako mogu jesti jer mi uopce nije fino)
š0:30 vocka
š2:00 sto je god na menuu (rucam na poslu ali mislim da cu si pocet sama spremat doma )
š6:00 feta kruha i neka pureca sunka (volim vindon delux)
š9:30 vecera - e tu kiksam i neznam sto jesti. ponekad je to pileca prsa sa nekim povrcem, ili posni sir sa lanom, ili pak neznam sto bi pa skuham hrenovke   

kad radim popodne, ustajem oko 7:30 i tek pojedem neku vocku na putu do posla oko š0
š2:00 rucak i jelovnik je isti do kraja dana samo sto na kraju dana hvatam sve sto mi je pod rukom (naravno)   

za 2tj krecem opet na pilates 2x tjedno i 3x tjedno na plivanje ( kad radim ujutro idem na plivanje od š3-š4 a kad radim popodne onda ujutro od 7-8 ili navecer od 20-2š)

sto radim ok, a sto radim krivo? sta da ostavim a sto da mijenjam... ce mi plivanje bit dosta ili mi je to tek zagrijavanje? za sad nisam nasla teretanu koja mi je poticajna za vjezbanje (citaj: ne volim vjezbe na spravama)

ok, znam da mi vecera i preskakanje obroka nije bas najpametnija ideja ali kad uopce nemam ideju sto si smijem priustit za jesti u fazi mrsavljenja

nemam problema sa kruhom i pecivima kao ni sa sokovima i sladoledima.

Edited by eabi
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 11:46
Originally posted by eabi eabi wrote:



kad radim popodne, ustajem oko 7:30 i tek pojedem neku vocku na putu do posla oko š0
š2:00 rucak i jelovnik je isti do kraja dana samo sto na kraju dana hvatam sve sto mi je pod rukom (naravno)   

za 2tj krecem opet na pilates 2x tjedno i 3x tjedno na plivanje ( kad radim ujutro idem na plivanje od š3-š4 a kad radim popodne onda ujutro od 7-8 ili navecer od 20-2š)

sto radim ok, a sto radim krivo? sta da ostavim a sto da mijenjam... ce mi plivanje bit dosta ili mi je to tek zagrijavanje? za sad nisam nasla teretanu koja mi je poticajna za vjezbanje (citaj: ne volim vjezbe na spravama)

ok, znam da mi vecera i preskakanje obroka nije bas najpametnija ideja ali kad uopce nemam ideju sto si smijem priustit za jesti u fazi mrsavljenja

nemam problema sa kruhom i pecivima kao ni sa sokovima i sladoledima.


Ako se tako rano budis kad radis popodne, zasto ne jedes nesto??
Pojedi za dorucak zobene pahuljice, ili integralni kruh+delux sunka..
Dorucak je najvazniji obrok u danu.. tako da, ne smijes nikako preskocit.. mora se sastojati od proteina i kompleksnih ugljikohidrata..

Vecera barem nije problem.. bilo koje nemasno mlijeko+povrce ili svjezi sir+orasasti plodovi...  ili riba..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 11:50
Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Ako se tako rano budis kad radis popodne, zasto ne jedes nesto??


sad slijedi opravdanje

odvedem djecu u vrtic, odradim kupnju i vratim se doma odradit zaostale poslove prije posla

tu cu morat ubacit obrok
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 12:03
Eh.. svi uvijek se opravdavaju za neuspjeh.. nema opravdanja..
Ako treba, navecer si slozi sendvic sa sunkom, i ujutro ga odmah pojedes. ne uzme nista vremena..

Ja si u 6,30h ujutro, prije faksa, cijelu zimu rezem luk, gljive, pomidor i pecem jaja sa time.. tako da, sve se stigne kad se hoce.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 12:07
apsolvirala sam obroke kad zelim zadrzati tezinu. buni me onaj dio sta smijem a sta ne kad zelim izgubit

naravno da se moze. dokazala sam sama sebi

kako stojim sa tjelesnom aktivnoscu? jel mi dosta plivanje i pilates? trcanje ne volim ali dosta secem sa klincima. pod dosta mislim "previse" kako mi vole rec za djecu. predemo cca 3km 2-3x tjedno a ja ubacim jos koji dan setnjicu navecer
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 13:35
Originally posted by eabi eabi wrote:


kako stojim sa tjelesnom aktivnoscu? jel mi dosta plivanje i pilates? trcanje ne volim ali dosta secem sa klincima. pod dosta mislim "previse" kako mi vole rec za djecu. predemo cca 3km 2-3x tjedno a ja ubacim jos koji dan setnjicu navecer


Ovisi o dosta faktora ali trebalo uz dobru prehranu trebalo bi biti dovoljno
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2010 at 14:53
Promijenio sam naziv teme jer se iz naziva ništa nije dalo razabrati.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2010 at 23:15
imam jednu nedoumicu. naime, nakon dorucka imam vocni obrok (ko u vrticu ) i u vrijeme rucka idem sa posla doma (takvo mi radno vrijeme ), odnosno na plivanje nakon cega imam dodatne obaveze prije nego klince pokupim iz vrtica.

koje mi je najsretnije rjesenje sto se prehrane tice. prije treninga necu jesti jer bi mi pozlilo a nakon treninga sto? da napravim neki shake? da napravim neki sendvic od puretine i neznam cega? od treninga do obroka bi mi proslo cca sat i pol, dakle razmak izmedu voca i konkretnog rucka bi bio cca 4 i pol h

ako mi je rjesenje do konkretnog obroka da smiksam shake, koliko dugo on moze stajati kad je vec smiksan? ja bi ga smiksala oko š2:30 a popila tek oko š4, dakle sat i pol
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2010 at 23:50
Ja sam pustao shake u frizideru po par sati.. Slozi si sendvic od
puretine i povrca.. Ili imaj u teglici meso i rizu :D
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2010 at 00:06
hvala na savjetu, ALI, ja na plivanje idem direktno s posla. na poslu nemam mogucnost spremanja obroka (iako imam gotov topli obrok, ali nebi ga bas jela nit preporucila ) a ako budem doma spremala rucak, on ce biti spremljen ujutro u 5 8sto mi je prerano za budenje )

uvjerite me da to i nije problem
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.