New Posts New Posts RSS Feed - Bolovi kod trcanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bolovi kod trcanja

 Post Reply Post Reply
Author
goran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bolovi kod trcanja
    Posted: 19 Travanj 2007 at 21:56
Pozdrav. Imam jedan problem oko trcanja pa Vas molim da procitate i pokusate skuziti u cemu je problem.

Imam š8 godina. Kao mali bio sam mrsaviji tip, sport mi je bio sve. Prije 5 godina morao sam ici na operaciju bubrega. To je sve dobro proslo ali onda sam bio gladan (od lijekova) te puno jeo a gotovo nikakve fizicke aktivnosti. Nabacio sam najmanje š5-20 kila od onda (s tim da sam nesto i narasto). Od onda ja vise ne mogu trcat kak spada. Igram s drustvom redovito nogomet, kosarku, stolni tenis, rukomet... sta god se igra jer volim sport i kod takvih kratkih trcanja je sve uredu.

Naime, primjetio sam da nakon imalo duzeg vremena (5 minuta trcanja) javljaju mi se bolovi u donjem dijelu ledja sa dvije strane

Evo na slici (nisam mogo nac bolju sliku )



I ja sam nakon 5 minuta trcanja prislijen stat jer me to boli, a ni ne umorim se... Kako dugo vremena nisam trco, mislio sam da se mozda nepravilno drzim kod trcanja, al probo sam i uspravno i nagnuto prema napred i svakako ali uvijek boli.

U cemu bi mogla biti stvar?
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 00:43

 Na mjestu gdje te boli je misic erector spinc i najveci zivac u tijelu nervus

ishialicus i to je slaba tocka vecini ljudi. Taj misic je uspravljac kraljeznice i on je

prilicno osjetljiv. Nazalost vecina ljudi mu pridaje malo paznje i ako igras kosarku i

ostale igre u kojima je potrebna eksplozivnist i brza promjena pravca a ne radis

dovoljno ledjnjake ili druge vjezbe za taj dio ledja postoji mogucnost da si ga

istegnuo ili da se zivac upalio. Druga mogucnost je da imas problema sa

stopalima, ali naravno mi mozemo sad nagadjati medjutim bilo bi idealno kad bi

otisao na pregled kod ortopeda. Ako ti se to neda onda probaj neko vrijeme raditi

vjezbe za donji dio ledja i ako trcis obavezno trci po mekanoj podlozi. Ako se

stanje popravi ok, a ako ne onda definitivno ortoped. I inace kad te donji dio ledja

boli kod dugog stajanja onda zdjelicu lagano gurni prema naprijed.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 09:21

mozda je pomjerio kicmeni prsljen ili kraljesak.....

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 09:26
 U tom sakralnom dijelu kraljeznice kraljesci su fiksni, jedino ako je bol malo vislje u lumbalnom dijelu.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 10:00

bas ta zona izmedju sacralnog i lumbarnog dijela,,,,,,,,,,da li ima problema sa ustajanjem ,sjedanjem u auto,navlacenjem carapa,,,,,,,,,,,,,spavanje na mekoj podlozi.....................

Back to Top
goran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 13:59
i ako igras kosarku i ostale igre u kojima je potrebna eksplozivnist i brza promjena pravca a ne radis dovoljno ledjnjake ili druge vjezbe za taj dio ledja postoji mogucnost da si ga istegnuo ili da se zivac upalio.

Nikad nisam nista vjezbao (rijetko samo na tjelesnom)... osim sklekova koje radim onako... ajmo rec malo cesce. Tek sam se sad odlucio da bi trebao malo vjezbati da dobijem kondiciju i smrsavim koju kilu.


Ako ti se to neda onda probaj neko vrijeme raditi
vjezbe za donji dio ledja i ako trcis obavezno trci po mekanoj podlozi.


Vjezba za donji dio ledja su ledjnjaci? Trcim po travi uvijek.

I inace kad te donji dio ledja boli kod dugog stajanja onda zdjelicu lagano gurni prema naprijed.

Ne boli me uopce kod stajanja... samo kod tcanja, i kad stanem da odmorim za minutu prodju bolovi

da li ima problema sa ustajanjem ,sjedanjem u auto,navlacenjem carapa,,,,,,,,,,,,,spavanje na mekoj podlozi.....................

Ne, samo kod trcanja

Da li je moguce da je to zbog toga sto imam malo viska kila pa ne moze izdrzati. cuo sam negdje da se za muske izracunava visina - š05. Po tome ja imam 4 kile viska. Da li je moguce da je stvar u tome?

Edited by goran
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 14:37
U tome ti sigurno nije stvar, pa malo tko ima bas savrsenu kilazu, a ne bole svih ledja ako imaju par kila vise , nema to veze!

Samo ti odi kod ortopeda ako te to ne prestane bolit
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 20:33

 Nije stvar u tome sto imas koji kilogram viska. Probaj malo ubaciti vjezbe snage

( sklekovi, cucnjevi, trbusnjaci, ledjnaci, zgibovi i sl.) Za prevenciju ozljeda moras

obavezno raditi podjednako suprotne misicne grupe ( fleksore i ekstenzore)

odnosno u ovom tvom slucaju misic u donjem djelu ledja je ekstenzor, trbusnjaci

fleksor. Dobra stvar je u tome sto se bol javlja tek neko vrijeme nakon zapocete

aktivnosti i nije prisutna u mirovanju, tako da mislim da bi sa vjezbama za donji

dio ledja rijesio svoj problem. Ako bol bude sve jaca onda obavezno moras ici kod

ortopeda. I nisi mi odgovorio dali si mozda imao kad problema sa stopalima

( ravna stopala i sl.)

Back to Top
goran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 22:17
Ne, nisam nikad imo problema, imam pravilna stopala, nisu ravna nego onako ima "rupa" ispod.

Evo veceras sam trco i malo duze sam izdrzo da bolovi nisu poceli ali sam se ovaj put kod trcanja vise docekivo s prstima pa onda stopalo tako da sam malo amortiziro udarac.
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 22:26
 To je dobra tehnika trcanja. Jos samo malo obrati paznju na vjezbe
Back to Top
goran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 22:53
Znaci trebao bih praviti sklekove (to radim vec otprije), cucnjeve (ok, nije problem), zgibovi (sta je to? ), ledjnjaci (nije problem), trbusnjaci (hm... ne znam kolko je dobro bas da se naprezem, zbog one operacije sto sam imo, znam da nije preporucljivo. A jel pomaze manje trbusnjaka u vise serija, npr. 4 x 20 dnevno? )
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2007 at 09:42
 Zgibovi su dosta teski i bilo bi dobro da ih radis u paru s nekim da ti pomaze a izvode se tako da se rukama primis za neku sipku koja je iznad tebe i da na taj nacin podises tijelo, s tim da moses kombinirati hvatove ( siri, uzi hvat). Trbusnjake mozes raditi na razne nacine, a jedna od najboljih vjezbi ti je takozvani " bicikl" a izvodi se tako da legnes na ledja i oslonis se na laktove i s nogama izvodis pokrete kao da vozis bicikl.
Back to Top
goran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2007 at 13:12
Zgibovi su dosta teski i bilo bi dobro da ih radis u paru s nekim da ti pomaze a izvode se tako da se rukama primis za neku sipku koja je iznad tebe i da na taj nacin podises tijelo, s tim da moses kombinirati hvatove ( siri, uzi hvat).

Hmm... nebi trebao biti problem, imam jake ruke... problem je samo sipku nac :)

Trbusnjake mozes raditi na razne nacine, a jedna od najboljih vjezbi ti je takozvani " bicikl" a izvodi se tako da legnes na ledja i oslonis se na laktove i s nogama izvodis pokrete kao da vozis bicikl.

Ovo je prezakon... nikad se tog ne bih sjetio... trbuh je stegnut cijelo vrijeme a napor nije toliki da bi se trebao zabrinuti za bubreg...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.