New Posts New Posts RSS Feed - Pocetak rada uz suplemente
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetak rada uz suplemente

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2007 at 00:31
Evo ja cu ti odgovorit, znaci whey ide iskljucivo nakon treninga (2 pune jusne zlice, odnosno sto je 30ak grama) i kao opciju mozes ubacit whey nekih 20-30g i tijekom dana kao medjuobrok -> za dobivanje misicne mase.

Znaci poslije treninga kombiniraj whey+glukoza - whey 30g a glukoze (grozdjani secer) stavi otprilike 60g ili vise -> ovisno o intenzitetu treninga.

Nemoj sada pretjerivati sa whey proteinom - znaci š-2 puta dnevno a ostale obroke kombiniraj hranom.

Dodatak je samo dodatak, bez kvalitetne prehrane nema nista

A sto se tice vitamina, ne znam u kojem si obliku dobio i sta si dobio -> pretpostavljam da je neki multivitamin za neke okvirne dnevne potrebe -> znaci jedna tableta dnevno.

Za detalje kontaktiraj Vice-a - vjerujem da ce ti objasnit sve sto te zanima


 

Edited by Mr G.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2007 at 17:03
hvala ti , ostatak foruma crko?

ne mislim na moju temu , nego forum opcenito
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2007 at 09:18
More bit

A sto se tice kako uzimati, G ti je dao sve odgovore.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2007 at 22:02
Originally posted by David David wrote:

Uz to kupi traubenzucker u dm-u i poslije terninga pomijesaj sa wheyom i vodom u zadanim omjerima (ovisno o kilazi naravno).


Davide , mozes li mi malo pojasniti ovo , kupio sam traubenzucker (grozdjani secer) , koliko toga ide u whey

Whey ne uzimam po kilazi vec 2 velike zlice
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 13:52
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by David David wrote:

Uz to kupi traubenzucker u dm-u i poslije terninga pomijesaj sa wheyom i vodom u zadanim omjerima (ovisno o kilazi naravno).


Davide , mozes li mi malo pojasniti ovo , kupio sam traubenzucker (grozdjani secer) , koliko toga ide u whey

Whey ne uzimam po kilazi vec 2 velike zlice


Oko 2g/kg.
Dosta ce ti biti.
A mozes i pojesti š00 g grozdjica poslije terninga, isto vrlo korisno (zbog GI).
Iako po meni sasvim dovoljno bi bilo ovako:
voda+ 2 zlice wheya + 3 zlice grozdanog

Tako i ja radim i sve 5.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 13:59
hvala ti puno , a za sta taj grozdjani konkretno sluzi?


Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 14:24
Jednostavno receno:
Kada treniras, trosis energiju koja dolazi vecinski iz UH, i treba ti brza opskrba nakon treninga, a grozdjani se brzo probavlja i ima idealan GI da brzo udje u krv i time obnovi glikogenske rezerve.
cak svako toliko ti preporucam da pojedes sacicu grozdjica (ako volis i mozes).
Jos bolja varijanta je maltodekstrin, samo on je skuplji, ali glukoza ce uciniti svoje.

Pro.nutrition ce uskoro baciti novi proizvod a zove se PWM 40, sa 40g sirutkinog koncentrata i 40 g maltodekstrina, 5g creatin monohidrata, 2.5 g riboze i š g taurina, te Aminogen (to je u dozi). Bit ce i obogacen sa B6 za bolju apsrpciju hranjivih sastojaka, te ce sadrzavati š50% RDA multivitamina. Pakovanje ce biti od š300g, a proizvod ce izaci za nekoliko mjeseci (faza registracije). Slican ti je kao Volumass 35, jedino ce biti jeftiniji.
A za kvalitetu sirovina se moze sa sigurnoscu garantirati posto su ultra ciste kao takve.

Mislim da bi ti taj proizvod bio zanimljiv jednog sutra, pogotovo zato sto je kompletan (ne trebas dodatna mjesanja).
Ja sam se vec rezervirao na njega...
"Krilati ektomorf"
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 15:29
poslao mi je Vice neki dan probnu dozu, i ja sam rezerviran  
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 17:16
Ja mislim da bi i ja mogao to probati kad bude izaslo, jer kombinacija mi se cini savrsenom 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 13:51
Originally posted by David David wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by David David wrote:

Uz to kupi traubenzucker u dm-u i poslije terninga pomijesaj sa wheyom i vodom u zadanim omjerima (ovisno o kilazi naravno).


Davide , mozes li mi malo pojasniti ovo , kupio sam traubenzucker (grozdjani secer) , koliko toga ide u whey

Whey ne uzimam po kilazi vec 2 velike zlice


Oko 2g/kg.
Dosta ce ti biti.
A mozes i pojesti š00 g grozdjica poslije terninga, isto vrlo korisno (zbog GI).
Iako po meni sasvim dovoljno bi bilo ovako:
voda+ 2 zlice wheya + 3 zlice grozdanog

Tako i ja radim i sve 5.


Ne znam na sta se trenutacno odnosi 2g/kg u tvojem kontekstu, ali grozdjanog secera se uzima onoliko koliko ti je trening naporan odnosno intenzivan.

Znaci preporuka je od nekakvih 40g pa do negdje š00g.


Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2007 at 09:54
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by David David wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by David David wrote:

Uz to kupi traubenzucker u dm-u i poslije terninga pomijesaj sa wheyom i vodom u zadanim omjerima (ovisno o kilazi naravno).


Davide , mozes li mi malo pojasniti ovo , kupio sam traubenzucker (grozdjani secer) , koliko toga ide u whey

Whey ne uzimam po kilazi vec 2 velike zlice


Oko 2g/kg.
Dosta ce ti biti.
A mozes i pojesti š00 g grozdjica poslije terninga, isto vrlo korisno (zbog GI).
Iako po meni sasvim dovoljno bi bilo ovako:
voda+ 2 zlice wheya + 3 zlice grozdanog

Tako i ja radim i sve 5.


Ne znam na sta se trenutacno odnosi 2g/kg u tvojem kontekstu, ali grozdjanog secera se uzima onoliko koliko ti je trening naporan odnosno intenzivan.

Znaci preporuka je od nekakvih 40g pa do negdje š00g.



Uuu, moja velika greska.
Nemam pojma odakle mi onih 2g, mogao sam eventualno krivo kliknuti na tastaturi.
2 grama je previse, to nikako ne ide.
Naravno da ide koliko je trening intenzivan, ali preporuka za prosjecnog sportasa, prosjecnog buildera oko šg/kg (sada sam dobro napisao).
To je inace preporuka mnogih prof buildera za one koji su "mali builderi" i koji ne teze postati Mr. O.
Jos jednom, sorry na gresci i ako sam nekoga zeznuo time.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.