New Posts New Posts RSS Feed - Želim ravan trbuh
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Želim ravan trbuh

 Post Reply Post Reply
Author
blaya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blaya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Želim ravan trbuh
    Posted: 05 Srpanj 2010 at 15:22
Pošto sam novi ovdje želim, kao prvo, svima uputiti jedan
topli pozdrav - pozdrav svim forumašicama i forumašima!


Moj problem je slijedeci; imam 28 godina i vec 4-5 godina
se borim sa "pivskim trbuhom". Naime, zadovoljan sam
svojim cjelokupnim izgledom i figurom, ali ta "škemba"
toliko upada u oci da je to prestrašno Visok sam
š76cm i imam 85kg i od toga viška kilograma skoro sve mi
je u "škembi". Volio bi skinuti bar š0 kg i da opet mogu
nositi neku obleku u koju ne stanem vec godinama... Od
rekvizita koji bi mi mogli pomoci u mršavljenju(skidanju
tog odvratnog trbuha) imam: klupu za trbušnjake, dobar
bicikl(MTB), nešto malih utega (do 5 kg) i vijacu. Volio
bi vježbati sam kod kuce jer živim na selu i u okolici
nemam dobrih teretana

Molim Vas pomoc glede ovog mog problema koji me izluđuje!
Molim neki savjet, plan vježbanja ili sl. Jelovnik cu sam
proucit jer vidim da je sve super složeno tu na sajtu...
I hvala svima unaprijed na odgovoru

P.S. Vec sam nešto poceo sam vježbati, vožnja biciklom
uglavnom. Tako da volju imam... A zašto sam se odlucio
skinuti "škembu" nakon što je tu 4-5 god? Pa razloga je
više - želim izgledati dobro i osjecati se zdravo, želim
biti u kondiciji(koja je sada nikakva) i zadnje, ali ne i
najmanje bitno: želim biti zgodan mojoj novoj dragoj.
Ah,papucar

Edited by blaya
Back to Top
Tihomir111 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tihomir111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 10:42
  ovdje imaš hrpu jelovnika, citaj, smanji unos kalorija, deri trcanje, bicikl i vijacu, polako uvedi trbušnjake, sklekove da se ojacaju mišici. Pokušaj vježbat natašte, najbolji je efekt, pokušaj trcat ili radit vježbu 40-60 minuta jer tek poslje 20 minuta tijelo pocinje pretvarat masno tkivo u šecer, a do tad se troše mišicne glikogenske zalihe. Ako ne možeš trcat nabavi orbitrack, slušalice i deri. Drži normalan ritam da se ne znojiš ko budala, puls oko š20.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 10:51

Originally posted by Tihomirššš Tihomirššš wrote:

  ovdje imaš hrpu jelovnika, citaj, smanji unos kalorija, deri trcanje, bicikl i vijacu, polako uvedi trbušnjake, sklekove da se ojacaju mišici. Pokušaj vježbat natašte, najbolji je efekt, pokušaj trcat ili radit vježbu 40-60 minuta jer tek poslje 20 minuta tijelo pocinje pretvarat masno tkivo u šecer, a do tad se troše mišicne glikogenske zalihe. Ako ne možeš trcat nabavi orbitrack, slušalice i deri. Drži normalan ritam da se ne znojiš ko budala, puls oko š20.
 

Nešto si pobrkao u cijeloj prici. Ujutro na prazan želudac, ako vec netko želi radit takvo mišicoubojstvo, ne dolazi u obzir nikakva aktivnost di se osoba znoji, dakle samo šetnja i sl.

Druga je stvar da netko može laganim trcanjem lagano podic puls, tj. treba znatno viši intenzitet od neke prosjecne osobe da podigne puls na istu razinu.

I nije toliko strogo određeno kad ce se trošit glikogen, kad masno tkivo putem oksidacije, ovisi o periodu dana, unosu makronutrijenata, fizickoj spremi osobe, tipu treninga itd itd

Back to Top
blaya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blaya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 11:43
može li mi netko složiti neki trening možda? plizzz
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 11:47
Originally posted by blaya blaya wrote:

može li mi netko složiti neki trening možda? plizzz


Naravno da može, ne znam koliko si novca spreman izdvojit
Rijeąeno na PM.
Back to Top
blaya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blaya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 11:48
posto sam novi i ni ne znam kolko to dodje...
otprilike koliko?
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 11:58
Originally posted by blaya blaya wrote:

posto sam novi i ni ne znam kolko to dodje...
otprilike koliko?


Nisi skužio poantu, teško da ce ti netko složit program treninga besplatno jer to zahtjeva dosta vremena i truda

Imaš na forumu sve što ti je potrebno da sam sebi složiš program koji ce ti odgovarat, nemoj bit lijen nego se baci na posao
Rijeąeno na PM.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 12:04
Originally posted by Tihomirššš Tihomirššš wrote:

  ovdje imaš hrpu jelovnika, citaj, smanji unos kalorija, deri trcanje, bicikl i vijacu, polako uvedi trbušnjake, sklekove da se ojacaju mišici. Pokušaj vježbat natašte, najbolji je efekt, pokušaj trcat ili radit vježbu 40-60 minuta jer tek poslje 20 minuta tijelo pocinje pretvarat masno tkivo u šecer, a do tad se troše mišicne glikogenske zalihe. Ako ne možeš trcat nabavi orbitrack, slušalice i deri. Drži normalan ritam da se ne znojiš ko budala, puls oko š20.


MAsna kiselina se ni u jednoj celiji ne moze pretvoriti u glukozu.
MAsti se sagorjevaju vlastitim procesom oksidacije, kad se potrose glikogenske rezerve... Dakle, prvo se trosi secer, a onda direktno mast. Nema nikakvog pretvaranja...
Back to Top
Tihomir111 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tihomir111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 14:21
  2Thorn, decko nije spominjao nikakav body building tak da se vjerojatno nece zamarat sa gubljenjem mišicne mase u startu

2Tare necu ulazit u kemiju, nije bitno kak radi sam nek se odvije proces


2blaya potraži si FAQ gospodina Jakšica. Ne znam da li ima šta slicno na ovom forumu.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 14:37
Originally posted by Tihomirššš Tihomirššš wrote:

  2Thorn, decko nije spominjao nikakav body building tak da se vjerojatno nece zamarat sa gubljenjem mišicne mase u startu



Nije stvar samo u tome.........



The theory behind empty stomach is cardio is simple: supposedly, by doing cardio on a empty stomach, you tap directly into fat stores since glycogen (carbohydrate) stores are somewhat depleted after an overnight fast.

Seems to make sense, but research has proven this to be wrong.

Several studies have shown no difference in substrate utilization (glycogen vs. fat) for those working out on an empty stomach vs. those who eat a small meal prior to their morning workouts.

In fact, one study showed the exact oppositeRš2;those who had a small meal first burned more calories and more fat than the empty stomach group.

How can this be?

The reason is rather simple if you think about it. I was kicking butt and taking names with my workout, and Mikey was barely able to get through his. Even if not eating beforehand allowed you to burn more fat (which it doesnRš7;t), the major trade off is performance.

And why does performance matter? Well, if you canRš7;t perform at an optimal level and put forth maximal effort, then you are not going to be burning an optimal amount of caloriesRšš;period.

The truth is, empty stomach cardio is an outdated philosophy whose theory was proven incorrect by research. Still, there are plenty of people who hold on to the theory despite the available research. Perhaps theyRš7;re not aware of it, perhaps they just go by what the fitness and bodybuilding magazines tell them (bad idea); IRš7;m not sure.

Whatever the reason, popular philosophy doesnRš7;t always mean correct philosophy, and this is one such instance.

So IRš7;ll leave you with some practical recommendations:

At the very minimum, have a couple scoops of whey before any morning “cardio̶š; workout.

That said, if itRš7;s still negatively affecting your performance, you need to go a bit further. The meal doesnRš7;t have to be large, but it should contain some complex carbs (oatmeal, etc) along with a small serving of protein.

Give it about a half hour to begin digesting and then hit your workout.

Better performance = more calories burned = more fat loss = improved cardiovascular functioning = even better performance = even more calories burned = even more fat loss.

DonRš7;t be like my friend Mikey and have a crappy workout because you didnRš7;t eat. As I shared with you, the research shows thatRš7;s not going to make a difference anyway. Instead, eat your Wheaties (figuratively speaking) and then dominate your workout!


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 14:39

Originally posted by Tihomirššš Tihomirššš wrote:

  2Thorn, decko nije spominjao nikakav body building tak da se vjerojatno nece zamarat sa gubljenjem mišicne mase u startu
 

Nitko nije ni spominjao bb, nema to veze, ali zamarat ce se on itekako gubljenjem mišicne mase kad bude još više akumulirao masti a ne ih gubio s tim intenzivnim kardiom na prazan želudac, jer što je manji mišic manja je i potrošnja energije u mirovanju pa ti sad gledaj jel mu se isplati taložiti salo i gubiti mišice

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.