New Posts New Posts RSS Feed - Kako živjeti š00 godina?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako živjeti š00 godina?

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako živjeti š00 godina?
    Posted: 01 Srpanj 2010 at 11:49
Osim zdrave prehrane, tjelovježbe i sl. - potrebno je i malo medicine.. 

clanak: Tajna života od š40 godina



Dio clanka:
"Istraživaci su vec produžili životni vijek miševa i muhi, nakon odmrzavanja bakterije Bacillus F koja je bila zamrznuta još od ledenog doba. Bakterija je također muhe ucinila zdravijima i vitalnijima, te povecala njihovu mišicnu aktivnost."


Mislite li da ce kroz cca. 5-š0god. postojati medicinski pripravci koje cemo moci konzumirati i koji ce nam produljiti život?

što mislite o tome?

Bilo bi divno živjeti š50 god., no bitno je da budemo mentalno i fizicki jednaki kao u 40ima ili 50ima.. da se proces starenja uspori..
Ne isplati se živjeti od 70god. do š50.god. kao nepokretni starac..

Idemo raspraviti malo o ovome..
  

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 11:52
ne bi ja

pa recimo da ti se sa 60 pinpek više nece dici!

ko bi još 80 godina živel s tom frustracijom
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 11:55
Ti ocito nisi razumio što sam napisao..
Poanta je da se uspori proces starenja odnosno da sa š00god. budeš jednak kao što sada ekipa bude sa 60.god.

Jel ti sada malo jasnije?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 11:58
ma znam, samo sam se malo šalio

al i dalje ne bi... al to kažem sad, pitaj me za 40 godina
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 12:11
Originally posted by mesek mesek wrote:

ne bi ja

pa recimo da ti se sa 60 pinpek više nece dici!

ko bi još 80 godina živel s tom frustracijom



hahaha xD ... A bas...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 12:20
 ja bi. bar š00 a da buden vitalan i pokretan u svin segmentima,samo nek doktori rade na tome,pa cemo i sa 80 u gym
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 15:03
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja bi. bar š00 a da buden vitalan i pokretan u svin segmentima,samo nek doktori rade na tome,pa cemo i sa 80 u gym


E to se se traži, kao penzici .. u ful formi u gym-u.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 16:06
hm...ja ne vidim baš smisao održavanja života pod svaku cijenu...60 mi je sasvim dovoljno, ako ne i previše. Ideja je zanimljiva teoretski, ali stvarno, zašto živjeti toliko? još hajde da živiš u stanju tijela kao da ti je 20-30(što je naravno nemoguce, ali htjela sam reci da ne možeš voditi jednako kvalitetan život sa 30 i sa 60 cisto s fizickog aspekta), ali 60...neznam. proces usporavanja starenja je dobra ideja ako je u svrhu doživljavanja prirodne dobi, ali u svrhu potezanja duže i duže..ne. i ovo je moje mišljenje, nisam mjerodavna govoriti opcenito niti sam to htjela
Back to Top
Breathless View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Breathless Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 22:46
Ma, tko bi uopce želio živjeti š00/š40 godina?
"Najbrzi nacin da smiris um jest da pokrenes tijelo."

(Gabrielle Roth) ~
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2010 at 22:58
Frank Zane, evo kako izgleda sa 64 godine!

http://3.bp.blogspot.com/_3tXGoSFb2yg/SNb09xf_3MI/AAAAAAAAACk/N4L9viiScFs/s320/zane64.jpg
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2010 at 00:03
Originally posted by Breathless Breathless wrote:

Ma, tko bi uopce želio živjeti š00/š40 godina?


Ja - ukoliko bi bio jednako vitalan, snažan, pokretan kao da imam 40/50 god..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2010 at 10:34
zoki, zanima me razlog...poanta je u potezanju do maximuma ili?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2010 at 16:26
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

zoki, zanima me razlog...poanta je u potezanju do maximuma ili?


kakvog maximuma? što ti ne voliš život?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2010 at 17:44
pa nije to, bar kod mene, stvar koja se voli ili ne voli, naprosto jest. i onda ga naravno pokušavam uciniti što boljim, ugodnijim etc s obzirom na svoje kriterije i želje(logicno), ali želim jednom umrijeti svakako, a mislim da nemam više zašto živjeti ako ne mogu održavati kvalitetu života kakvu ja želim da bude, iliti radje bih živjela jako dobro i krace nego osrednje i dugo, kod mene nije poanta u dužini nego kvaliteti...znam da je poanta ovog clanka u tome da živim i kvalitetno i dugo, ali kako rekoh,to bi iziskivalo previše odricanja kod mene u svrhu dužine i nauštrb kvalitete, što pak ne želim. i tu govorim o individualnim kriterijima kvalitetnog, ne generalnim, ti me baš iskreno i ne zanimaju. kad sam spomenula maximum mislila sam, s obzirom da ja uopce ne gledam na to kao ti, da je valjda stvar u dostizanju još jednog cilja više nego u icem drugom, ali ja te ne poznajem pa to ne mogu tvrditi niti tvrdim. samo i dalje ne vidim jasan razlog za tako nešto, s moje strane gledišta, s ove generalne gdje su ljudi u stanju svesti kvalitetu svog života na minimum jer je bitnije živjeti uopce nego živjeti dobro(pa onda tom logikom i tjerati dugovjecnost tako da se pokušavaju povecati mogucnosti za kvalitetu istovremeno)...žao mi je, ja to shvacam, jasno mi je, ali za mene ne stoji.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 01:33
  Hmmmm, ja sam ko Zoki, da mogu nebi zelio nikad umrijeti Volim zivjeti i ima toliko stvari koje zelim i volim a nemam vremena, nikad mi nije dosadno.....a i uopce ne mislim da nebi zivio istom kavlitetom ko i sada.......mozda bi se predomislio nakon 200 godina, ali da me sad pitaš bilježim se na listu cekanja
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 15:15
Zanimljiv link..

Testirajte se i saznajte hocete li doživjeti stotu



 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.