New Posts New Posts RSS Feed - Maline - finooo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Maline - finooo

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Maline - finooo
    Posted: 24 Lipanj 2010 at 21:38
Danas jeo maline i marelice pa me zanima..
Jedete li maline i u kojim oblicima?



Ono što imamo na fitness.com.hr webu vezano za maline:
Malina raste u grmovima na osuncanim rubovima šuma, ima slatkasti miris i krcata je hranjivim nutrijentima. Ima antioksidativna svojstva (pomaže u sprecavanju nekih vrsta tumora); š00 g maline ima 52 kcal, 86 % vode, š,2 % proteina, 0,65% masti, š2% ugljikohidrata i bogata je dijetetskim vlaknima (6,5 g) pa se preporuca kod redukcijskih dijeta. Bogata je vitaminom C (sadrži 26,2 mg što je 44 % preporucene dnevne kolicine tog vitamina) i vitaminima B kompleksa. Sadrži u manjim kolicinama vitamine E i K te sve minerale. Ovaj ukusni plod možete jesti sam, u raznim vocnim salatama te pripremiti svoju marmeladu s obzirom da ovaj plod sadrži prirodne zgušnjivace. Možete pripremiti i caj, ocat i sirup koji se koristi kod tegoba s bubrezima i jacanja srca.

Dianna je napisala recept: Maline s pudingom od cokolade

Volite li maline?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
VictimOfChanges View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VictimOfChanges Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2010 at 18:05
  Obožavam. Kad mi financije dopuštaju pojedem jednu mjerico dnevno. Pošto financije nisu baš bajne onda se limitiram na mjericu svakih par dana. Da imam dovoljno novaca davio bi se u njima :)
 
Jedem ih same, bez dodataka. Samo ih isperem vodom i to je to. Maline imaju presavršen okus da bi im se išta dodavalo.


Edited by VictimOfChanges
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2010 at 19:02
  danas sam ih jelaaaaaaaaaaaaaaaaa :))))))))))))
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2010 at 21:15
imam ih u vrtu pa uberem tu i tamo kad mi se jede
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2010 at 00:28
Originally posted by niXa niXa wrote:

imam ih u vrtu pa uberem tu i tamo kad mi se jede


Ti bi to trebao onda malo cešce jesti..

Imaš neki cool recept za maline s necime?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.