New Posts New Posts RSS Feed - Stagnacija u benchu, cucnju i ostalom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stagnacija u benchu, cucnju i ostalom

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 11:57
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Nece vam toliko shema ponavljanja pomoci (u vašem slucaju piramida) ako se ne držite osnova

A osnove bi bile    ?
Who dares wins!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 12:00

Originally posted by Psyho Psyho wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Nece vam toliko shema ponavljanja pomoci (u vašem slucaju piramida) ako se ne držite osnova

A osnove bi bile    ?
 

Nešto od toga sam vec napisao u ovoj temi.

Ali generalno što se tice treninga, ne ulazeci u prehranu i odmor, gledaš da ili ojacaš mišice koji sudjeluju u pokretu (dakle latovi, trapez, triceps, ramena, prsa) ili ojacaš sam dio pokreta koji ti nedostaje tj di zapinješ

Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 12:24
Hm... sa mišicnim skupinama koje si nabrojao baš i nemam nekih problema... bar ne poslije jucerašnjeg treninga... osjetim samo prsa... izgleda da sam upao u neku rutinu i mišic jednostavno nije imao "poticaja" da se razvija!?

Budem neko vrijeme pokušao primjenjivat ovakav trening pa budem vidio jel bude rezultiralo napretkom    !
Who dares wins!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 22:28
Imao sam frenda u gymu koji je sa svojih 80kg dizao bez problema š40kg, kosi bench press šš0kg..
Opcenito i u drugim heavy weight vježbama je dizao abnormalno..

Poslije njega, nisam nikada vidio da je netko s tolikom kilažom dizao skoro 2x svoje težinu na BP-u, skoro svoju težinu na bicepsu i sl..

Evo jedan video na kojeg sam sada naišao:
Naucite j. bench press
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
amater88 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amater88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2010 at 18:07
po forumu vidim da jedini ja imam serije na bencu 20 / š4 / š2 / 8 (sa kilažom 30 / 40 / 50 / 70 kg)...............da li ima netko ko je probao veci broj ponavljanja i manji broj ponavljanja sa istom kilažom......i nek kaže kakva je razlika............... 
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2010 at 19:31

Originally posted by amater88 amater88 wrote:

po forumu vidim da jedini ja imam serije na bencu 20 / š4 / š2 / 8 (sa kilažom 30 / 40 / 50 / 70 kg)...............da li ima netko ko je probao veci broj ponavljanja i manji broj ponavljanja sa istom kilažom......i nek kaže kakva je razlika............... 
 

nema smisla raditi 20pon na bencu kao rutinski trening. gubiš intenzitet i to je to. tu i tam kao šok metoda ok, al inace sucks.

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 16:38
Stagnacija je, prije ili kasnije, neminovna, no cemu uzrujavanje ako imamo ideju kako probiti plafon kod potiska za prsa

Prije ili kasnije, svatko ce doci u fazu stagnacije na potisku za prsa. Taj plafon nije lako probiti, a bez napretka na benchu nema ni razvoja prsnog koša. što ti je ciniti? Pokušaj primijeniti neki od sljedecih sitnih trikova.

Promjena rutine
Tvoje se tijelo vjerojatno naviklo na jedne te iste pokrete, možda i isto opterecenje. Pokušaj zamijeniti ravnu šipku bucicama ili obratno, prošeci se od ravne do kose ili obrnuto nagnute klupe, ukljuci superserije u trening, smanji opterecenje i napravi manji broj ponavljanja ili radi drop serije - s manjom kilažom pumpaj do iznemoglosti. Bilo kakva promjena bolja je za razvoj od poteza na koje su se mišici navikli.

Jacanje tricepsa
Triceps igra ogromnu ulogu u potisku za prsa. Želiš li dizati više kilograma na benchu, najprije nabildaj triceps. Radi vježbe za triceps pomocu slobodnih utega prije onih na spravama i uzmi nekoliko dana za oporavak tog mišica prije nego što se ponovno baciš na bench.

Uski hvat na benchu
Uz tu tehniku možda neceš dizati onoliko koliko uz standardni hvat, ali tim pozitivnim šokom za neko vrijeme dobit ceš na snazi prsa te tricepsa koji je na taj nacin pod vecim opterecenjem. Primijetit ceš razliku cim se vratiš vježbanju uz hvat uobicajene širine.

Razumna mjera
Pretjerivanjem se ne postiže ništa osim neželjene i potencijalno vrlo štetne pretreniranosti. Treniraj prsa jedanput tjedno, svaki put pomocu cetiri razlicite vježbe. Ako još uvijek osjecaš upalu mišica od prethodnih treninga, pusti ih da se do kraja oporave. Dovoljno spavaj i povedi racuna o kvaliteti prehrane te, prema potrebi, posegni za sportskim nadomjescima. Sretno!

izvor:supermen.tportal.hr
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.