New Posts New Posts RSS Feed - Darivanje krvi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Darivanje krvi

 Post Reply Post Reply
Author
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Darivanje krvi
    Posted: 29 Ožujak 2007 at 18:25
 zanima me dali to negativnop utjece na trening i na snagu ili je za par dana sve isto. Koliko treba cekati pa onda poceti s treningom itd..
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2007 at 20:23
Pretpostavljam da si dan-dva malo slabiji, a onda mozes opet trenirat normalno, nema nikakve trajne posljedice, to sam siguran, ali normalno da moras nesto pojest odmah nakon sta ti izvade krv jer si onda sav onako jadan, ali to je samo za kratko!

Evo, Just_a_girl s foruma ti je dosta puta vec darivala krv, pa ona bolja zna, pa nju to pitaj, da budemo sigurni, jer ona zna kako se osjeca nakon toga, a isto ide u teretanu
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2007 at 12:01

 ma idi u vojsku........................mani se tih vampirskih obreda................salim se...................dobro je davati krv iz vise razloga.....imas ljudi koje su osjetljivi na iglu,,,,,,,,,,,,, nakon toga ti slijedi faza odmaranja od nekoliko dana,,,nemoj voziti dugo...... procitaj malo vise

www.zdravlje.hr/clanak.php?id=š2948&

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2007 at 14:20

 Evo izvadili mi krv i sad se osjecam bolje nego sto sam bio. Kazu mi prijatelji izvadili su ti divlju krv,sadsi nekako miran i usporen hihihih..

Uglavnom nista strasno..

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 11:44
 dosta puta? pa ive, ive ne siri lazhe informacije, hehe.. nisam dala dosta puta vec samo jednom, a dobro, nemam jos ni š9 god (tek u 7. mj), a od š8 mozes darivat tek i to jedno 2-3 puta godisnje..
meni je bilo super dat krv.. rekla mi je doktorica da ne mogu taj dan samo u teretanu, ali vec sutra mogu..  samo me mal zivciralo ono sto jos nakon tog moras neko vrijeme lezat, pa sjedit, pa jest tam neki fuj sendvic, pa kad su me sto put pitali jesam dobro jer sam blijeda, a ja tako i inace.. 
a nekako mi se dost spavalo tih dana, ne znam je l' od toga..
namjeravam sad najmanje 2 put godisnje dat krv..
 
i tek sam sad saznala krvnu grupu si (a+) i pogledala na netu prehranu, onak trebala bi bit vegetarijanac ,a ja i povrce..
 

Edited by just_a_girl
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 15:35
Ma bas te briga za to, ja ne bi bio vegetarijanac ni da mi to ne znam to preporuci! 

Lako sta tamo pise, ali logicno je da ne mozes dobit sve potrebne tvari u toj hrani koja ti je tamo kao preporucena, pogotovo jos ako treniras dosta, tako da ne vjerujem previse u to!

A i nikome nije naskodilo ako je jeo meso, moze ti bit samo bolje


Edited by Ive_ri
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2007 at 17:35
 Taj dan sam spavao oko cetiri sata ,popodne. I to je bilo jerovatno zbog toga jer nikada ne spavam popodne
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 22:52
A cuj, normalno je da covjek malo oslabi, zato se i mora nesto odmah pojesti poslije 
Back to Top
pika_55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pika_55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2007 at 15:16
Ja sam redovni darivaoc krvi, osim u zadnjih 6 mjeseci....dala sam krv š3 puta. 
opcenito se bolje osjecam kad dajem krv jer ti se  stvaraju nove krvne stanice,  sto je i normalan proces i bez davanja krvi.
Sto se tice treninga nakon darivanja mozes se taj dan malo pricuvat ako osjetis slabost, ali ti je bitno unijeti vise tekucine u sebe. uzmu ti samo pola litrice,a sta nam je to naspram onih 5 sto imamo u tijelu.
Prvi put sam dala krv na faksu i odmah nakon toga sam isla na trening ,tj nastavu i to jos sa zavojem na ruci...bila sam puna snage...valjda me nesto puklo
Ja definitivno zagovaram darivanje krvi jer  mislim da povoljno utjece na organizam.

btw posto sam novo ulogirana na forum svih vas lijepo pozdravljam

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2007 at 21:42
Hvala na pozdravu, i dobrodosla na forum!

Slobodno se ukljuci u  sto vise rasprava, i pitaj sta god te zanima
Back to Top
pika_55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pika_55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 17:33
Hvala na dobrodoslici.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.