New Posts New Posts RSS Feed - Jagode i cokolada u zdravom desertu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jagode i cokolada u zdravom desertu

 Post Reply Post Reply
Author
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jagode i cokolada u zdravom desertu
    Posted: 03 Lipanj 2010 at 17:04
SASTOJCI:
Posni sir
Jagode
Zobene pahuljice
Tamna cokolada (70 posto kakaa)
Jogurt
Aroma vanilije ili proteinski napitak s okusom vanilije (ako se bavite sportom i koristite sumplemente možete ga sjajno iskoristiti)
Natren, smeđi šecer ili neko drugo manje kaloricno sladilo.


U posudu stavite posni sir, malo jogurta, zaslađivac i aromu vanilije (ili proteinski prah) i sve dobro izmiksajte. Najbolje je koristiti štapni mikser, ali poslužit ce i klasicni.

Na teflonskoj tavi, bez ulja, popržite kratko krupne zobene pahuljice i umješajte ih u još vrucu, otopljenu tamnu cokoladu. Smjesu rasporedite po komadu folije i pustite da se ohladi. Kad bude hladna, razdvojit ce se u male hrskave komadice.

U malom loncicu kratko prokuhajte jagode (može biti i drugo crveno voce, dajte mašti na volju) i izdvojite sok od plodova.

Dobivene komadice zobenih i cokolade usipajte u male keramucke ili staklene posudice i na njih izlijte smjesu s posnim sirom. Nakon toga, izlijte sok od jagoda, pa na kraju ukrasite s ostatkom jagoda.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2010 at 20:08

Originally posted by dianna dianna wrote:

Natren, smeđi ±ecer ili neko drugo manje kaloricno sladilo.
 

Ovo mi je upalo u oci, smeđi i bijeli šecer imaju malte ne isto kcal,mislim da je razlika u nekih š0 kcal/š00g.

Rijeąeno na PM.
Back to Top
anita2102 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anita2102 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2010 at 19:53
dianna samo "lupa" po desertima..
za moj ukus ni ne treba secera, ja bi prije stavila med
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.