New Posts New Posts RSS Feed - Nabijanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nabijanje mase

 Post Reply Post Reply
Author
lima 15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lima 15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nabijanje mase
    Posted: 31 Svibanj 2010 at 11:39
 Ovako od prošlog ljeta sam nabio š0 kg i sad imam 60 kg a visina oko š70 cm poceo sam uzimati weight gainer i ubrzo cu whey i normalno vježbam. Želim nabit još mišine mase pa me zanima kakvu prehranu da uvedem koliko kalorija proteina ugljikohidrata trebam unašat dnevno.Zasad sam izbaci sve nezdravo iz života i prehrane.Kažite mi neke vježbe dodatke prehrani neku prehranu svaki savjeti su dobrodšli. Unaprijed se zahvaljujem :))
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 13:01
Gaineri su preskupi, uloži novac u whey i dextrozu, eventualno kreatin.

Evo ti jedan odlican savjet, citaj FAQ-ove, tamo stvarno sve piše, složi neki jelovnik i postaj pa cemo komentirat...pozz
Rijeąeno na PM.
Back to Top
lima 15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lima 15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 13:56
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Gaineri su preskupi, uloži novac u whey i dextrozu, eventualno kreatin.

Evo ti jedan odlican savjet, citaj FAQ-ove, tamo stvarno sve piše, složi neki jelovnik i postaj pa cemo komentirat...pozz
kreatin neželim i žena u trgovini suplementima je rekla da kreatin ne peporucuju mlađima od š8 jer utjece na ponašanje kolko sam je shvatio

evo moja prehrana

marenda:
zobene pahuljice i suho voce i whey sa mljiekom
ili
jaja i tuna i mavrovicev kruh

dorucak:
to pojedem dok sam u školi sendvic i jogurt

rucak:
neka juha od povrca i naj cešce pietina tjestenina riba povrce i tako slicno izbjegavam frigano

vecera:
najceše ono od rucka ili nekakav sendvic

evo pa mi sugerirajte prehranu
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 14:19
A gle, da kreatin utjece na psihu onda nebi trebali jest ni crveno meso nit ribu jer u sastavu imaju određenu kolicinu kreatina 

Prehrana; pošto ti je cilj dobivanje mase, jedi što više možeš, što kvalitetnije i prirodnije namirnice, jelovnik se cini ok s obzirom da imaš š5 godina (pretpostavljam).

Ove sendvice koje jedeš u školi i doma, nadam se da ih sam praviš, jer oni sendvici po kantinama imaju minimum mesa u sebi, znaci u sendvice ubacivat nekih 200 g mesa(delux, pileca, šunka isl..)

Eh još sam skužio da ne jedeš posni sir, inace je on dosta jeftin izvor proteina pa možeš i njega ubacit.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 14:26

Originally posted by lima š5 lima š5 wrote:

kreatin neželim i žena u trgovini suplementima je rekla da kreatin ne peporucuju mlađima od š8 jer utjece na ponašanje kolko sam je shvatio

 

Ocito ga je ona gutala na tone kad je bila maloljetna

Back to Top
lima 15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lima 15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 15:30
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

A gle, da kreatin utjece na psihu onda nebi trebali jest ni crveno meso nit ribu jer u sastavu imaju određenu kolicinu kreatina 

Prehrana; pošto ti je cilj dobivanje mase, jedi što više možeš, što kvalitetnije i prirodnije namirnice, jelovnik se cini ok s obzirom da imaš š5 godina (pretpostavljam).

Ove sendvice koje jedeš u školi i doma, nadam se da ih sam praviš, jer oni sendvici po kantinama imaju minimum mesa u sebi, znaci u sendvice ubacivat nekih 200 g mesa(delux, pileca, šunka isl..)

Eh još sam skužio da ne jedeš posni sir, inace je on dosta jeftin izvor proteina pa možeš i njega ubacit.
znaci to šta je ta žena rekla nije istina
u zadnje vrijeme jak mi se otvori apetit i dosta jedem ali kile nikako gore uvjek oko 60 ali kile se obivaju vremenom tako da

da sendvice radim od doma sa šunkom i sirom

posni sir nejedem ali cu pocet

znaci prehrana mi je dobra i još bi si jedino povecao unos voca

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 15:43
Ma nije istina što ti je rekla, možeš slobodno picit po kreatinu.

Ako kile ne idu gore vec duže vrijeme, trebaš povecat unos kcal

Ti pošto si ektomorrf možeš ubacit dosta voca bez brige.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
lima 15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lima 15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 22:52
po građi nisam ektomorf nego mezomorf nije mi teško nabit kile ali izgleda da to nisam radio dobro kroz vrijeme cu vam govorit rezultat
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.