New Posts New Posts RSS Feed - Omlet s jajima i povrcem (V)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Omlet s jajima i povrcem (V)

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2011 at 13:57
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by anita2š02 anita2š02 wrote:

isti postupak , sve isto ali s blitvom i gljivama... ( blitvu prethodno malo blansirati) njami kombinacija.
Kako bi se tu uklopio smrznuti špinat?



 

okusom isto kao i blitva, jedino što je jako usitnjen (ako misliš na onaj kupljeni).  


Jasna stvar što se okusa tice, nego nisam bila precizna - uklopio u smislu pripreme, treba ga valjda prvo blanširat u kipucoj vodi pa onda mrvu ohladit i dalje po istoj proceduri?



Nego, neki dan sam izribala 2 manje tikvice, malo prepekla na teflonki pa umutila š jaje + š bjelanjak-ispalo je i više nego super

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2011 at 14:38
blanširan je on vec, prije usitnjavanja i smrzavanja. dakle, samo odmrzneš i dalje s njim radiš kaj hoceš.
preskaceš termicku obradu jer je ona vec napravljena, ne treba ga dva puta  kuhat. taj špinat nije sirov. odmah se ide na next level. 
iskreno,  ne znam ni kako bi ga izvadila iz vode. s obzirom kak je sitno sjeckan, jedino finom cjediljkom za caj Smile


Edited by Friendly
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 12:53
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

blanširan je on vec, prije usitnjavanja i smrzavanja. dakle, samo odmrzneš i dalje s njim radiš kaj hoceš.


preskaceš termicku obradu jer je ona vec napravljena, ne treba ga dva puta  kuhat. taj špinat nije sirov. odmah se ide na next level. 

iskreno,  ne znam ni kako bi ga izvadila iz vode. s obzirom kak je sitno sjeckan, jedino finom cjediljkom za caj Smile



Thanks for the tip

Ma šta da ti kažem - Dalmatinka - pa navikla na frišku blitvu, špinat & co.
Smrznuto povrce koristim uglavnom one carske/kraljevske mixeve (brokula/karfiol/mrkvica) kao prilog, samo prokuhano š0-ak min u kipucoj vodi, ili mahune za varivo .


Opcenito, da pitam sad kad je aktualno - kakav vam je stav prema smrznutom povrcu? Po meni - dobra alternativa u nedostatku svježeg i u nedostatku vrimena, ali malo mi je jedino glupo što kao zemlja podrijetla se navode Mađarska, Belgija... Pogledajte na ambalaži od Leda ili Podravke
Kao da mi nemamo brokule ovdje u Hrvatskoj ili još gore, mrkve...pa ne možemo smrznut hrvatsko

Mi doma uglavnom smrzavamo sami papriku,mahune a ponekad i rajcicu upravo za dinstanje, variva itd.


Koristite li cesto kupovno smrznuto povrce?



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 14:06
ako se mora, kupi se.
 
još uvijek imam svježeg povrca u vrtu (i krasnu svekrvu koja živi u blizini pa uređuje vrt meni iza kuce, ja samo berem). kad kuham blitvu, usput smrznem koji paketic za zimu. za to znam da nije špricano. od ostalog povrca smislim nekaj da može trajat što duže. ukuhano, smznuto, ili kako vec.
a kad više nema, onda kupim smrznuto. ipak nekako radije kupim povrce koje u ducanu stoji zapakirano, nego da svatko tko naiđe malo uzme u ruke, odmjeri, ostavi svoje zmazanoce na povrcu i onda vrati nazad. npr. blitva ne može dugo stajat. cime je tretirana da ne uvene tjedan dana ili koliko vec treba od branja negdje u španjolskoj pa do lokalnog ducana? 
 
navodno da smrznuto povrce ima više kvalitetnih sastojaka od onoga koje stoji "svježe" po hladnjacama i skladištima  tjednima prije nego dospije do krajnjeg kupca. pa vidjela si reklame valjda o tome. ne znam koliko im je za vjerovat, ali baš nemamo puno izbora.
Back to Top
tinatek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tinatek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2012 at 10:33
odlican recept omlet s jajima i povrcem, ja znam staviti razno povrce, što trenutno imam doma.. odlican dorucak.. :-)
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2012 at 19:15
Svaki dan radim neki omlet s jajima ili kajganu, zanima me koliko žumanjaka smijem pojesti na dan (ako jedem svaki dan jaja)....jer vecinom pojedem 3-4 jaja tj. 3-4 bjaljanjka i 1-2 žutanjka.....
Back to Top
Marina89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marina89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2012 at 14:34
I ja praktikujem omlet jesti skoro svako jutro, koliko bi trebali to praktikovati.....mozda ne valja svako jutro?
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 12:49
Evo kako ja cesto radim omlet za dorucak:
Razbijem dva cijela jaja na tavu, ubacim cca. 4 žlice zobenih pahuljica (ne znam koliko je to grama), sve fino izmješam i papam, poslužim s malim kiselim krastavcima.

Meni je fino i brzo je gotovo.
Ispravite me ako ovaj recept nije preporucljiv.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 13:38
Ako nisi na defki mislim da ti je omlet cist ok Thumbs Up
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 15:25
hihi tnx! ^^
Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2012 at 00:02
a ako si na defki ne valja zbog zobenih ili?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2012 at 20:09
Omlet nema veze jesi na defki ili ne... zasto svi misle da zutanjci ne valjaju? ili mozda jer se pece na malo ulja? vazno je koliko ti ukupno kalorija uneses u toku dana... ja kad sam bio na defki, svako jutro 3-4 cijela jaja pecena na luku sa gljivama... 
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
njanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote njanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 14:27
kajgana daju bezbroj mogucnosti s drugim namirnicama. 

1.Netko je gore spomenuo mahune..one su odlicne s jajima. U mome vrtu sad ih ima u izobilju. dvije šake sitno sjeckane sam najprije malo blanširala.Dinstala luk, dodala mahune, jaja Zacinila sam ih kurkumom, kajenskim paprom, kimom, origanom, papar. Svatko si može popraviti okus prema sebi, :)
2.Blitva s jajima..isprobano..isto je ok..:)
3. i meni najdraža kajgana je s porilukom (prvi put ove god sam ga posadila u  vrtu, odlican)
* u  gotovo sve varijante kajgane možete dodati i gljive, slatki kukuruz ili nekakve žitarice koje su prethodno skuhane
ako ima još netko ideja neka ih spomene, poz :) 
kad ima volje ima i nacina
Back to Top
dancibananci25 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dancibananci25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 16:10
Originally posted by tinatek tinatek wrote:

odlican recept omlet s jajima i povrcem, ja znam staviti razno povrce, što trenutno imam doma.. odlican dorucak.. :-)

Ja takodjer. Sve što nadjem u frižideru od povrca, iskoristim i bude odlicno. Hvala Bogu da ne jedem povrce samo zato što je zdravo, vec zato i što ga vooooolim! Smile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 16:20
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Omlet nema veze jesi na defki ili ne... zasto svi misle da zutanjci ne valjaju? ili mozda jer se pece na malo ulja? vazno je koliko ti ukupno kalorija uneses u toku dana... ja kad sam bio na defki, svako jutro 3-4 cijela jaja pecena na luku sa gljivama... 

slažem se...ja isto cesto jedem za dorucak omlet od 2 jaja, luk,gljive ili blitva... Thumbs Up
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2012 at 14:56
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Omlet nema veze jesi na defki ili ne... zasto svi misle da zutanjci ne valjaju? ili mozda jer se pece na malo ulja? vazno je koliko ti ukupno kalorija uneses u toku dana... ja kad sam bio na defki, svako jutro 3-4 cijela jaja pecena na luku sa gljivama... 



slažem se s davorom23, kakve veze imaju zobene s definicijom? ja sam za dorucak pravila omlet od 2 jaja, 40 g zobenih, 10 g wheya od cokolade i malinama i da vidis...a na defki sam..
omjer 30:40:30 cca 320kcal, oko 30g Uh
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.