New Posts New Posts RSS Feed - gdje  vježbati kada imaš posebne potrebe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

gdje vježbati kada imaš posebne potrebe

 Post Reply Post Reply
Author
bluna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bluna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: gdje vježbati kada imaš posebne potrebe
    Posted: 19 Svibanj 2010 at 21:38

 Poštovani,

Molim vašu pomoc.

Nemam iskustva u organiziranom vježbanju, imam preko 50 godina, ocajno deformiranu kralježnicu i druge zdravstvene probleme koji mogu i utjecu na vrstu vježbi, izdržljivost i td.Trebam mjesto gdje ce mi  pokazati kako vježbati, koji mišici se moraju koristiti, mora li se udahnuti ili izdahnuti kod nekog pokreta...Znam da je vama koji ste iskusni vježbaci, ovo smiješno, ali ljubazno vas molim da razumijete da nemam iskustva, a trebam pomoc i moram se potruditi zbog zdravlja. Iskreno zahvaljujem na svakoj pomoci i savjetu. Ne cujem dobro, pa mi je važno da voditelj vježbi ima strpljenja i vremena pokazti mi ili upozoriti ako ne shvatim dobro kako nešto pravilno vježbati.Napokon, radim, pa na vježbe mogu samo od š6 na dalje.MOLIM vas  pomozite mi preporukom kamo da idem, gdje ljudi poput mene mogu vježbati. U Sokolu su me odbili-rade samo s ljudima koji vec imaju kondiciju i znanje i zdravi su, u Medical yogi se voditelji nemaju vremena posvetiti pocetnicima i tako tiho govore ( iako sam rekla za slab sluh i zamolila glsnije upute), u jednom fitnes centru u Domu sportova samo smo uletili u dvoranicu u zakazno vrijeme, voditeljica nije imala vremena za pojedinacne upute, vježbala je a mi smo pokušavali to kopirati.

lijepi pozdrav.
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2010 at 23:03
ako imate problema sa kralježnicom najbolji izbor vam je pilates. buduci da se Vama treba posvetiti više vremena i govoriti glasnije jer imate problema sa sluhom grupno vježbanje nije rješenje. Vama treba ili osobna trenerica ili rad u manjim grupama (3-4 osobe).nisam iz Zagreba pa Vas ne mogu uputiti na pravu adresu ili osobu, ali moj savjet je da se obratite voditeljicama pilatesa u fitness centrima ili u dvoranama škola u kojima se održavaju sati pilatesa jer dosta tih cura radi na više mjesta, privatno kao trenerice ili u manjim grupama gdje se mogu posvetiti svakom polazniku. naravno, takav trening košta i više novaca, no sigurno se isplati jer zdravlje je uvijek na prvom mjestu.

nadam se da sam barem malo pomogla
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 21:03
da definitivno najbolje rješenje je osobni trener,koji se u principu može naci,kako kaže Blia,u svakoj teretani ili fitness centru više ili manje..obicno se cijena privatnog sata kod fitness trenera krece š00-š30kn,i tada bi trener trebao biti iskljucivo posvecen vama i vašim potrebama..možda da malo proguglate po internetu za neke trenere koji baš rade sa ljudima koji imaju problema sa kralježnicom,npr u toplicama ili takvim mjestima..
Back to Top
bluna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bluna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 11:31

 Poštovani,

Hvala vam lijepa za odgovore i pomoc.

Pokušat cu na taj nacin, pa ako ništa, vjerujem da mi je bolje platiti nekoliko sati osobnog trenera koji ce mi pažljivo i tocno pokazati što i kako mogu vježbati, nego raditi sama napamet ili iskušavati srecu u grupama.

Posjecujuci ove stranice, vjerovala sam da cu dobiti odgovor i pomoc - i nisam se prevarila.

Puno uspjeha i zdravlja svima.

 

lijepi pozdrav.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2010 at 12:56
Bluna,
vama definitivno treba osobni trener koji ce paziti na izvođenje vježbi + koji ce vam preporuciti program prema vašim potrebama i sposobnostima. Grupne treninge nikako ne bih preporucio u ovoj situaciji.

Ako ste iz Zagreba, preporuka je da pokucate na vrata nekog obližnjeg fitness centra i raspitate se za usluge osobnog trenera + predstavite svoju situaciju.

Nadam se da smo pomogli.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 08:07
 
Ja bi vam preporucila body studio od Ane Marija Rukavina, oni ce vas nauciti vježbati...i izvuci ce maksimum iz vas...i sigurna sam da cete vec kroz par mjeseci pisati ovdje koliko ste zadovoljni..... Imaju strucno osoblje i jako dobru tehniku.... i osobe sa slicnim problemima kao vaš....imaju jako dobre rezultate.... naravno kao što su rekli i prije mene..za vas nikako nisu grupni rad....nego individualni pristup za pocetak..pa rad u manjoj grupi kad se svladaju osnove...pozz.... http://www.pbs.com.hr/

Edited by Gym_girl
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 08:08
  inace...probala sam koristiti opciju za link..i ne pali....zašto... znaci kliknem na ovu strelicu za link...zalijepim adresu i u poruci se ništa ne pojavi..koja je caka?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 23:30
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
inace...probala sam koristiti opciju za link..i ne pali....zašto... znaci kliknem na ovu strelicu za link...zalijepim adresu i u poruci se ništa ne pojavi..koja je caka?


sređeno ;)

Možda si nešto krivo stisla? Meni sve ok bilo
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 08:42
  Nemam pojma..imam sa tom opcijom link problema cesto, idem isprobati ;)

 Također možete probati i kod Mirele Anic..i za nju sam cula da je super....ali za Ana-Mariju...provjereno znam....

 
Back to Top
bluna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bluna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 18:05

 Hvala svima, zaista ste mi pomogli.

Raspitala sam se i cula pohvalne preporuke za gospođu Ana Mariju Jagodic Rukavina u Jurkovicevoj, a preporucen mi je i Pilates studio Postura na Kustošiji gdje navodno radi instruktorica koja se školovala kod gđe. Jagodic Rukavine.

Kako su mi onu dosta blizu, otici cu na razgovor i vidjeti kako ce to ici.

 

JOš jednoh hvala lijepa svima.

Naravno, nakon što budu gotovi prvi konkretni koraci, javit cu se da kažem kako mi ide.

Svako dobro svima i puno uspjeha.

lijepi pozdrav.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.