New Posts New Posts RSS Feed - Kolac od zobenih pahuljica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kolac od zobenih pahuljica

 Post Reply Post Reply
Author
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kolac od zobenih pahuljica
    Posted: 18 Svibanj 2010 at 12:48
6 šalica zobenih pahuljica
3 šalice šecera
2 šalice brašna
2 šalice otopljenog maslaca
š/2 l mlijeka
2 šalice grožđica
š šalica isjeckanih badema
š žlicica cimeta
š/2 žlicice praška za pecivo

**Priprema:

Izmiješati sve suhe sastojke. Dodati rastopljeni maslac i izmiješati. Umiješati grožđice i bademe. Na namašcenu tepsiju staviti krpice tijesta (oblikovano žlicom) i peci š2-š5 minuta na 200˚C.

Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 13:46
jedino za ovaj recept nisi napisala nutriciju jer je kolac BOMBA

jednom sam pravila ove keksice, preeefini su ali nikad više, barem ne s tim sastojcima

dakle, umjesto 2 šalice otopljenog maslaca ( š šalica ti je 225 gr) stavi Margo light margarin ( š00 gr maslaca ima 7š7 kcal, a š00 gr Marga light ima 225 kcal)

3 šalice šecera? NOT. u jednoj šalici imaš 200 gr i uredno to zamjeni sa agavinim sirupom (ima ga u DMu, jeftiniji je od javorovog a fin je). š00 gr šecera ti ima 400 kcal, a š00 gr agavinog sirupa 240.
i puno previše ti je 3 šalice, preslatko, stavi 2 ili po ukusu, probaj dok muckaš.   

ja uopce ne koristim bijelo brašno tako da se i tu može zamjeniti s integralim, graham i slicnim... ja sam stavila graham i mljac je.

i sve ostale suhe sastojke (osim praška za pecivo) možeš mjenjat po ukusu.

eto.
Strong is the new skinny.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.