New Posts New Posts RSS Feed - brazilska piletina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

brazilska piletina

 Post Reply Post Reply
Author
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: brazilska piletina
    Posted: 10 Travanj 2010 at 22:02

 neznam jel bila vec ova tema, ako je sory..

uglavnom..jel jedete brazisku, kako vam se cini, dojmovi , kritike ?

ja osobno znam dnevno pojest pola kile..ne svaki dan al vecinom ..jel to ok, da smanjim malo ili?

Ono sta me najvise zanima jel ta brazilijana sigurna za jest tj jel ima opasnosti o onoj prici o GMO ?

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 00:18
 a ima opasnosti,ko zna sta ima u njoj. i ja san je proslo lito zna pojest i do po kile dnevno,moga bi i ovo, ali isto cu malo vidit sta je s tim gmo hrani li se time ili ne.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 01:20

jedem brazilsku piletinu i puretinu vec 2 godine, ako ne i duze i konacno sam dosao do zakljucka da se vise isplati kupovati svjeze meso (npr. pileca prsa bez koze i kostiju - 42kn/kg u konzumu). kao prvo, znas da nema opasnosti od gmo-a, a kao drugo, kad odmrznes (pretpostavljam da govoris o smrznutoj piletini iz metro-a cca 22kn/kg, jer ne znam kako bi svjeze dopremali iz brazila) gubis barem 20% na vodu. sto ti onda ispadne 26,5kn/kg. ako imas obroke od š50 - 200 grama, dobijes 5-8 obroka iz jedne kile.

znaci brazilska piletina 200g - 5,28kn

domaca pilatina 200g - 8,4kn

3kn razlike po obroku i da dva puta dnevno jedes meso je 6 kn/dan.

suma sumarum - kaj je 3kn, a jedes svjeze, sigurno i provjereno meso, za koje ne moras imati skrinju da spremis svih š5kg kakvo je pakiranje iz metroa. i jos jedna bitna stvar - potpomazes domacu privredu.

ako se pitate zasto mi je trebalo toliko dugo da shvatim ovo, odgovor je: za veliki petak sam kupio smrznutog morskog psa LEDO 500g 26 kn. kad sam ga otopio, dobio sam 300g mesa. tek sam tada shvatio koliko se u biti vara s tom vodom.

 

p.s. i da, ako se meso ne otapa na pravilan nacin (smrznuto se stavi u frizider da se tamo polako otopi), gube se nutritivna svojstva. jos jedan plus za svjeze meso.

 

Edited by GajbaPive
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 01:55

 Gajba, riba je druga stvar i ne moš to uspoređivat s pilecim prsima koja su gušca i cvršceg sastava od te ribetine. Naravno da ce ti od ribe ostat manje jer tu baš nagruvaju vode kad ju smrzavaju. I ne znam kak tebi tolko ode vode, al kod mene baš obrnuto, nešt malo uvijek se otopi.

Soner, samo deri po toj piletini, meni je na meniju unazad 3god.

Da imam para uzimao bih svježu al zaboli me ona stvar kad je ova duplo jeftinija. Ne zanima me odakle je, ni kolko glava je imalo to pile, kokoš il šta, vec sam da imam bijelo meso na stolu kad sam gladan i da je povoljno.

A također imate i u lidlu bosansku smrznutu, pil prsa file dakako, za 26kn..

I eto mal da razbijem snove nekima, iz prve ruke znam da u jednom malo boljem (a vjerojatno i vecini) osjeckom restoranu uvijek koriste upravo tu piletinu iz metroa, brazilijanku kako god...

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:36
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

jedem brazilsku piletinu i puretinu vec 2 godine, ako ne i duze i konacno sam dosao do zakljucka da se vise isplati kupovati svjeze meso (npr. pileca prsa bez koze i kostiju - 42kn/kg u konzumu). kao prvo, znas da nema opasnosti od gmo-a, a kao drugo, kad odmrznes (pretpostavljam da govoris o smrznutoj piletini iz metro-a cca 22kn/kg, jer ne znam kako bi svjeze dopremali iz brazila) gubis barem 20% na vodu. sto ti onda ispadne 26,5kn/kg. ako imas obroke od š50 - 200 grama, dobijes 5-8 obroka iz jedne kile.

znaci brazilska piletina 200g - 5,28kn

domaca pilatina 200g - 8,4kn

3kn razlike po obroku i da dva puta dnevno jedes meso je 6 kn/dan.

suma sumarum - kaj je 3kn, a jedes svjeze, sigurno i provjereno meso, za koje ne moras imati skrinju da spremis svih š5kg kakvo je pakiranje iz metroa. i jos jedna bitna stvar - potpomazes domacu privredu.

ako se pitate zasto mi je trebalo toliko dugo da shvatim ovo, odgovor je: za veliki petak sam kupio smrznutog morskog psa LEDO 500g 26 kn. kad sam ga otopio, dobio sam 300g mesa. tek sam tada shvatio koliko se u biti vara s tom vodom.

 

p.s. i da, ako se meso ne otapa na pravilan nacin (smrznuto se stavi u frizider da se tamo polako otopi), gube se nutritivna svojstva. jos jedan plus za svjeze meso.

 

 

kao prvo ne kuzim kako ti ode 20 % piletine preko vode...meni ode mozda 5 %..

zatim vise mi se isplati dat 330-350 kn za š5 kg piletine iz metroa nego da dam 700 kn za š5 kg ove piletine kako kazes iz hrvatske...za prostor nemam frke jer imam skrinju za ako treba š00 kg piletine ...i kako znas da je ova piletina iz hrvatske svjeza, zdrava bla bla mozda bas nije, mozda je bas zagađena kancerom  

 

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:39

 i u mom restaranu se ta koristi.inace sve meso iz metroa,jedino cevape kobasice i pljeskavice kupuje u mesara. a biftek i ramstek nekad metro nekad domace ovisi jel mu se da ic jer je metro u dugopolju a ima od trogira do tamo i 40km.

tu u lidlu bosansku nisan vidija,ali potrazit cu obavezno

thorn ne znan za tebe ali i ja recimo jeden tu brazilsku,neznan jeli ima gmo ili ne ali opet volija bi jest nesto sta nema gmo

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:42
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Gajba, riba je druga stvar i ne mo± to uspoređivat s pilecim prsima koja su gu±ca i cvr±ceg sastava od te ribetine. Naravno da ce ti od ribe ostat manje jer tu ba± nagruvaju vode kad ju smrzavaju. I ne znam kak tebi tolko ode vode, al kod mene ba± obrnuto, ne±t malo uvijek se otopi.

Soner, samo deri po toj piletini, meni je na meniju unazad 3god.

Da imam para uzimao bih svjeµu al zaboli me ona stvar kad je ova duplo jeftinija. Ne zanima me odakle je, ni kolko glava je imalo to pile, koko± il ±ta, vec sam da imam bijelo meso na stolu kad sam gladan i da je povoljno.

A također imate i u lidlu bosansku smrznutu, pil prsa file dakako, za 26kn..

I eto mal da razbijem snove nekima, iz prve ruke znam da u jednom malo boljem (a vjerojatno i vecini) osjeckom restoranu uvijek koriste upravo tu piletinu iz metroa, brazilijanku kako god...

 

evo Thorn sve si mi rekao sta me zanimalo  

Znaci mogu jest ova pileca iz metroa bez frke, i da nisam znao za ovu bosansku iz lidla probat cu i to, cijena je prihvatljiva

Rijeąeno na PM.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:46
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 i u mom restaranu se ta koristi.inace sve meso iz metroa,jedino cevape kobasice i pljeskavice kupuje u mesara. a biftek i ramstek nekad metro nekad domace ovisi jel mu se da ic jer je metro u dugopolju a ima od trogira do tamo i 40km.

tu u lidlu bosansku nisan vidija,ali potrazit cu obavezno

thorn ne znan za tebe ali i ja recimo jeden tu brazilsku,neznan jeli ima gmo ili ne ali opet volija bi jest nesto sta nema gmo

 

pa eto ako je thorn jede 3 godine i nije mu nista nece bit ni nama nista..mene boli ja cu je jest, hebiga za 22 kn se fkt isplati

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:56
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 i u mom restaranu se ta koristi.inace sve meso iz metroa,jedino cevape kobasice i pljeskavice kupuje u mesara. a biftek i ramstek nekad metro nekad domace ovisi jel mu se da ic jer je metro u dugopolju a ima od trogira do tamo i 40km.

tu u lidlu bosansku nisan vidija,ali potrazit cu obavezno

thorn ne znan za tebe ali i ja recimo jeden tu brazilsku,neznan jeli ima gmo ili ne ali opet volija bi jest nesto sta nema gmo

 

pa eto ako je thorn jede 3 godine i nije mu nista nece bit ni nama nista..mene boli ja cu je jest, hebiga za 22 kn se fkt isplati

 

potrazit cu ja u lidla tu bosansku ko ce ic u metro

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 12:58

 meni i metro i lidl pred nosom

uzimat cu nekad iz lidla nekad iz metroa

Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 15:46

 Upravo to decki, nemojmo si komplicirat život bez stvarne potrebe za tim

Gledaš malo granice svojih mogucnosti i vidiš šta imaš na raspolaganju.

Sad jel gmo il ne, ne zanima me previše jer onda bi tako trebao pazit i na povrcu, vocu, i svemu živom a ne da mi se razbijat glavu time. Kad pogledam, još i bolje ak je gmo, bar cu imat koga krivit za svoju masu, a možda i uđe nešto tih steroida i u mišice 

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 18:57
 bas to tko zna sta je s ostalom hranom , ne samo s piletinom..danas proizvođaci samo gledaju kako ubrat najvise para, za kvalitetu i zdravlje rijetko tko od njih brine....
Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2010 at 18:57
 lidl mi je š0,a metro 50km od kuce  

Edited by zmaj
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2010 at 22:37
 kupija san danas tu bosansku piletinu,okus ok piletina ka piletina i puca mi
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2010 at 22:40

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kupija san danas tu bosansku piletinu,okus ok piletina ka piletina i puca mi
 

idem i ja sutra u lidl po tu bosansku

btw zmaj kolika su pakiranja -kila, dvije ili š0-š5 kg ?

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2010 at 22:54
 kila. nije ovo metro pa da moras na kutije. onako zuta kokos nacrtana na kesi
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.