New Posts New Posts RSS Feed - Važnost "jednousmjerenosti"
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Važnost "jednousmjerenosti"

 Post Reply Post Reply
Author
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Važnost "jednousmjerenosti"
    Posted: 23 Ožujak 2010 at 18:52
 Dakle, zanima me vaše mišljenje u vezi ovoga.

Svi znamo kako je sve u našoj glavi (tj. umu) i kako možemo cuda ostvariti kada se usmjerimo dovoljno jako i strpljivo i predano radimo.

Pitanje je slijedece.
Ako je covjek dovoljno jak u svojoj odluci - konkretno, da oblikuje svoje tijelo, izdržljivost, snagu... (što vec želi) i drži se toga predano, da li smatrate da je za PRAVI REZULTAT potrebno biti u tome (u glavi) skoro pa svo vrijeme?  Da to naprosto postane jedna od prvih stvari na umu i usmjerenju i da se manje, više oko toga i zavrti život.
Odnosno, da li smatrate da je dovoljno š) držati se određene prehrane, 2) predano i kvalitetno odraditi trening... a svo ostalo vrijeme posveceno je nekom drugom životnom filmu?

Možda ovo pitam zato što nikad ništa u svojem životu nisam radila polovicno i zapravo su rezultati u vezi bilo kojeg aspekta mog života bili zapanjujuci ako bi mi to postalo središte. No, ako ne bi, nekako ne bi uspjevalo, unatoc uloženom trudu. No, kako imam nekoliko središta trenutno oko kojeg mi se vrte misli , energija i život opcenito, ne mogu si priušititi JEDNOUSMJERENOST, koja je dokazana kao nešto što je vrlo potrebno u svrhu postizanja visokih rezultata (u bilo cemu).

Dakle, što mislite o ovome? Da li ste istraživali povezanost svoje volje sa ciljevima i kakve razlike ste zamjetili, ako jeste?







Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 19:25
Sigurno je bolje kad se covjek kompletno usredotoci na rad na jednoj stvari, u ovom primjeru vježbanje, al realnost je da uvijek ima nešto drugo. Kod mene je to, npr. faks, kojeg ne mogu i ne smijem zapostavljat... treba naci nacin da se to izbalansira.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 19:51
  Za vrhunske rezultate - svakako!

što se konkretno tice ovog sporta.
Za natjecateljsku pozornicu je vjerojatno potrebno usmjeriti velik dio energije u to podrucje. Bodybuilderi, fitness natjecateljice... o tome sigurno mudrije može reci ona trenerica koja je nedavno rodila.

Tu svi natjecatelji dođu toliko pripremljeni da te najsitniji detalj košta medalje.
Rijetko kada je netko izrazito bolji od svih..


Ali što se tice jednog prosjecnog rekreativca, mislim da je tih sat vremena treninga dovoljno biti usredotocen na ono što radiš i, moja boljka, tijekom cijelog dana brojati obroke.


Znaci za one transformacije iz mrcine od š30kg u tetu od 60ak je stvarno potrebno  nekoliko godina predanog i krvavog posla.
Za nas malo manje kriticne (..ili ambiciozne?) i nepreskakanje treninga bi trebalo imati efekta.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 20:01
Originally posted by Lega Lega wrote:

 
Za vrhunske rezultate - svakako!što se konkretno tice ovog sporta.


kojeg?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 21:23
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

 
Za vrhunske rezultate - svakako!što se konkretno tice ovog sporta.


kojeg?


Sinkronizirano plivanje


Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 21:32
Ah, sarkazam. 
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 21:48
Pa ja cesto ponavljam da moc uma cini cuda.

Inace sam nemirnog duha i ne mogu imat samo jedan fokus u životu, dosta sam svestrana i imam potrebu na nekoliko podrucja kvalitetno se izraziti.

Mislim da je od svega ipak najvažnija dobra/kvalitetna ravnoteža između poslovnog i privatnog, disciplinirane brige za zdravlje i spontanosti/opuštenosti.

Umjerenost u svemu. Držat se svojih principa, bit dosljedan i stajati iza svojih stavova, ali i bit fleksibilan kad se okolnosti mijenjaju, pa se prilagodit tome. Treba težiti k tomu da podižeš vlastite granice, ali istovremeno svesti svoje snove u realne okvire i dat sve od sebe.



Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 23:20

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

 
Za vrhunske rezultate - svakako!što se konkretno tice ovog sporta.


kojeg?


Sinkronizirano plivanje


 

 kakve ti ljekove illy daju u bolnici

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.