New Posts New Posts RSS Feed - debela mama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

debela mama

 Post Reply Post Reply
Author
dori View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dori Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: debela mama
    Posted: 16 Ožujak 2010 at 09:07

 Pozdrav,

zovem se Maja, imam 29 god i problem kao i vecina ovdje- višak kila.

muku mucim sa kilama vec 3 god. U trudnoci sam dobila cca 35 kg. (da,da katastrofa), oko 20 je otišlo samo a ovih š5 nikako što god ja da poduzimala. trenutno imam 75 kg na š68 cm, postotak masti oko 33%

Mislim da je kod mene problem usporen metabolizam koji je posljedica raznoraznih dijeta sa jo-jo efektom.

Imate li kakav prijedlog ubrzavanja metabolizma jel ja vec posustajem a ne želim biti -debela mama( šala mala)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 10:35

 

Dobrodošla Maja!

Misliš dobro - problem je usporen metabolizam ali i vjerojatno nedostatak aktivnosti - ili krivo složene aktivnosti ;)

Ako hoceš napiši nam što, kako, kada i koliko jedeš da vidimo kakvo je tu trenutno stanje.

U svakom slucaju, ovdje imaš jako puno primjera jelovnika i opcenito savjeta koji bi ti trebali bit od pomoci kod ubrzavanja metabolizma. Kratka formula za to --> redoviti ali manji i birani obroci + što više kretanja (ciljanih treninga + obicno svakodnevno kretanje)

Zapamti - nikakve dijete, nikakvo izgladnjivanje - samo znanje o pravilnim kombinacijama pravilne hrane, puno mudro planiranog treninga i želja i volja da se sve to provede u djelo

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dori View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dori Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 11:18

 Zadnjih 6 mjeseci vježbam otprilike 2-3 puta tjedno kružni trening( magic Well). doma imam neki stari sobni bicikl koji ne pokazuje puls kalorije i sl. tak da neznam jel sam u fat burning zoni ili ne, ali odvozim cca 30-45 min prosjecno 2x tjedno.

hranim se od kad sam krenula vježbati otprilike ovako:

dorucak- pahuljice sa mlijekom

međuobrok- neko voce

rucak- tuna u salamuri+integralno pecivo+paprika, ili neki sendvic sa puretinom salatom.

vecera je uglavnom oko š7 sati ; piletima, puretina+ salata ili neko varivo + kruh

kasnije sir ili voce.

moram napomenuti da sam naposlu od 7-š6,30 tak da su ove varijante za rucak zato takve. i da zaboravila sam oduvjek pijem jako puno vode, sokove ne volim.

pomozite

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2010 at 12:18

 

puls možeš izmjerit i rucno, na zapešcu ili vratu - štopaj si nekih 30 sec, broji otkucaje i pomnoži sa 2! Il kupi pulsimetar ;)

2x tjedno je premalo...za neko ozbiljnije skidanje masnih naslaga, kardia treba što više, najmanje 4x tjedno..i po mogucnosti što duže, znaci da 30 min bude minimum minimuma :) 45- 60 min neka bude rang...

a što se jelovnika tice....uvijek isto pitanje :) koje pahuljice su u pitanju? Također fali povrca (spremi se ranije pa se uzme na posao :)) ili bar vikendom, a ovako si pomogneš raznim salatama...povrce treba bit u što više obroka... i voce nikako navecer... s tim da bi ja i u ovaj prvi međuobrok, ako je vec voce u pitanju, bar uz to još dodala posni ili obican jogurt... slobodno si ubaci malo orašastih plodova popodne/navecer..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.