New Posts New Posts RSS Feed - prehrana po krvnim grupama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana po krvnim grupama

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana po krvnim grupama
    Posted: 19 Ožujak 2011 at 09:57
Prehrana po krvnim grupama je cista glupost. Tj. marketing i samopromocija određenih ljudi. Kad je vec sve izmišljeno i servirano na stol u vezi prehrane, dođe neki tip koji želi postat poznat  i izmisli prehranu po krvnim grupama, i naravno ima nadobudnih ljudi koji slijepo vjeruju u tako nešto. Bezveze.


Rijeąeno na PM.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2011 at 00:05

aahaa, izgledalo je da si mislila na knjigu :)

U svakom slucaju, ne znam ni što bi mene natjeralo da samo na zelenjavi budem...teška kriza
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 20:41
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:


zasad ne...krvna grupa A sam...i OBOŽAVAM meso, ribu i mlijecne proizvode . mislim, volim povrce i sve to vrijedi, ali ne vjerujem da cu u buducnosti vegeterijanka il veganka postat. osim ak cu stvarno imat nekih problema koji ce tražim odricanje proteina.


Ko kaže da trebaš postat vegetarijanka? Ili se odrec proteina? Btw. i da postaneš vegic ih se ne moraš odrec, dapace, bilo bi to prilicno loše.. ...

Nitko ti ne brani piletinu i puretinu, btw. ja ih tamanim iz dana u dan i zasad nema šanse da ih se odreknem, kao ni posnog sira, nedam ga nizašto ....u knjizi se tvrdi da bi se trebalo izbacit samo crveno meso zbog toga što ga navodno grupa A teško probavlja... isto tako i za ribu i mlijecne proizvode....preporucuje se izbacit određenu ribu (tipa dagnje, lignje, itd.) i masne mlijecne proizvode, pogotovo masne sireve, maslac i tome slicno - dakle posni sirevi, jogurti..sve je to ok.

Po tvom ispada da bi trebali samo po biljkama brstit, a nije baš tako

Kažem, ne tvrdim da knjiga ima smisla, samo eto meni slucajno baš odgovara tako :)


ne, nisam mislila na knjigu...mislila sam opcenito. ne vjerujem da bih mogla samo na zelenjavi bit.
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 20:31
Trudim se dat krv što cešce, al me hemoglobin (tj željezo) zezaju u zadnje vrijeme, pa nisam dala preko godinu ipo dana.
Inace imam B - grupu, hehe, i vidim da mogu jest sve..pa istina, nema baš toga šta ne podnosim.

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 19:06
Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:


zasad ne...krvna grupa A sam...i OBOŽAVAM meso, ribu i mlijecne proizvode . mislim, volim povrce i sve to vrijedi, ali ne vjerujem da cu u buducnosti vegeterijanka il veganka postat. osim ak cu stvarno imat nekih problema koji ce tražim odricanje proteina.


Ko kaže da trebaš postat vegetarijanka? Ili se odrec proteina? Btw. i da postaneš vegic ih se ne moraš odrec, dapace, bilo bi to prilicno loše.. ...

Nitko ti ne brani piletinu i puretinu, btw. ja ih tamanim iz dana u dan i zasad nema šanse da ih se odreknem, kao ni posnog sira, nedam ga nizašto ....u knjizi se tvrdi da bi se trebalo izbacit samo crveno meso zbog toga što ga navodno grupa A teško probavlja... isto tako i za ribu i mlijecne proizvode....preporucuje se izbacit određenu ribu (tipa dagnje, lignje, itd.) i masne mlijecne proizvode, pogotovo masne sireve, maslac i tome slicno - dakle posni sirevi, jogurti..sve je to ok.

Po tvom ispada da bi trebali samo po biljkama brstit, a nije baš tako

Kažem, ne tvrdim da knjiga ima smisla, samo eto meni slucajno baš odgovara tako :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 13:12
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Mesa se nikad odreci!!!


možda bih mogla i bez slatkog živjet (što mi je inace porok), ali bez mesa ne vjerujem. u nedjelju gotovo cijeli dan tamanim meso...
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 13:02
Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

ne znam, po meni je prehrana po krvnim grupama cista glupost... a hrana i stupanj tolerancije na određenu vrstu hranu je individualan te nije određen krvnom grupom...


na kraju se mozda ispostavi da stvarno ti pase prehrana po krvnoj grupi.. svi smo mi individue i ne mozemo generalizirati to, ali ima u svemu malo istine.


zasad ne...krvna grupa A sam...i OBOŽAVAM meso, ribu i mlijecne proizvode . mislim, volim povrce i sve to vrijedi, ali ne vjerujem da cu u buducnosti vegeterijanka il veganka postat. osim ak cu stvarno imat nekih problema koji ce tražim odricanje proteina.


Mesa se nikad odreci!!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 12:59
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

ne znam, po meni je prehrana po krvnim grupama cista glupost... a hrana i stupanj tolerancije na određenu vrstu hranu je individualan te nije određen krvnom grupom...


na kraju se mozda ispostavi da stvarno ti pase prehrana po krvnoj grupi.. svi smo mi individue i ne mozemo generalizirati to, ali ima u svemu malo istine.


zasad ne...krvna grupa A sam...i OBOŽAVAM meso, ribu i mlijecne proizvode . mislim, volim povrce i sve to vrijedi, ali ne vjerujem da cu u buducnosti vegeterijanka il veganka postat. osim ak cu stvarno imat nekih problema koji ce tražim odricanje proteina.
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 12:54
Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

ne znam, po meni je prehrana po krvnim grupama cista glupost... a hrana i stupanj tolerancije na određenu vrstu hranu je individualan te nije određen krvnom grupom...


na kraju se mozda ispostavi da stvarno ti pase prehrana po krvnoj grupi.. svi smo mi individue i ne mozemo generalizirati to, ali ima u svemu malo istine.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 12:52
ne znam, po meni je prehrana po krvnim grupama cista glupost... a hrana i stupanj tolerancije na određenu vrstu hranu je individualan te nije određen krvnom grupom...
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 12:26

Tocno ili ne, ja sam skužila da mi je tijelo samo odabralo prehranu po svojoj krvnoj grupi Inace sam A i ne mogu bez povrca, težinu od crvenog mesa osjetim satima kasnije, narance mi stvaraju totalnu kiselinu, a mesne prerađevine tipa salama (pa cak i pureca šunka koju sam nedavno makla s dnevnog reda) kaos u želucu kad ih pojedem malo više...

I to sam sve primijetila i prije nego što sam procitala knjigu....tako da bilo kako bilo, meni takva prehrana odgovara al da je svima tako...sumnjam....

Ipak svi znamo što spada u smece od hrane, a to se ionako u nijednoj dijeti ne preporucuje tako da se ljudi automatski osjecaju bolje cim samo to izbace iz prehrane..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 18:45
  Just a girl samo naprijed ja sam davala krv prije... To je tako super osjecaj.
hm
Back to Top
gagadite View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Location: Austria
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gagadite Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 18:29
  Za dijetu po krvnim grupama osim famozne knjige Dr Adama ne postoji nijedna ozbiljna naucna potvrda  da ima smisla .
Back to Top
ksoric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ksoric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 18:24
Dobrovoljno darivanje krvi je krasna stvar. Nekom pomognete, kažu vam koja ste krvna grupa, a usput vas besplatno testiraju na razne boleštine...
Usto, kao dobrovoljni davatelj krvi cesto imate prednost pri cekanju raznih zdravstvenih usluga.
šteta je ne davati krv. ;-)
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2011 at 02:45
ja nemam pojma koja sam krvna grupa...šta je u mom slucaju za ruganje.
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 15:51
 ja ni ne znam koja sam.. al' chem uskoro uchinit jedno humano djelo-darivat krv, pa chu saznat
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.