New Posts New Posts RSS Feed - pomoc s prehranom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc s prehranom

 Post Reply Post Reply
Author
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoc s prehranom
    Posted: 26 Veljaca 2007 at 19:59
E ovakva je situacija...imam š8 god, visok sam š83 i imam 95 kg.....BF mi je oko 24% (ne znam koliko se mogu pouzdati u tu vagu)...

idem u teretanu...ajd , recimo rekreativno...

4-5 puta tjedno....

3 dana utezi + lagano crobni
2 dana HIIT

znaci situacija je ovakva....isao sam u teretanu prije godinu i pol....onda sam poceo raditi preko ljeta...i nisam imao vremena za teretanu...onda je tu dosla cura i tako...da skratimo stvar...

u tih godinu i pol kojih nisam trenirao sam se udebljao sa 65 na ovih danas 94 kg...znaci 29 kg u godinu i pol...


prije sam imao BF oko šš%....

jako volim jesti :-)...


i sada sam planirao spustiti BF na nekih š0% - šš%...

redoviti treninzi i prehrana...

sada citao sam puno toga o prehrani...i prije i sada...i ne znam...sve mi se to cini nekako nezamislivo...

ja sam planirao...

dorucak
tuna i posni sir

rucak
tuna i posni sir

vecera
tuna i posni sir


:-)...izmedju toga jesti puno voca i povrca...

ne mogu vise od 3 normalna obroka dnevno zbog puno obaveza....

sad vidite u cemu je dilema :-)....mogu umrijeti od tune i posnog sira ....hehehehe...sta bih mogao ubaciti u prehranu a da je fat free i da ima puno proteina...

ili vasa iskustva...kakva se sve jela mogu napraviti od tune i posnog sira :-)??

tuna sa sirom, sir s tunom i salata od sira i tune :-)???
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 20:25

vaga koja pokazuje tvoj body fat??
kakva je to vaga, gdje toga ima?


š.  teretana i nije toliko bitna za mrsavljenje, nego je najbitniji dnevni kalorijski unos i dnevna aktivnost

2. sta si zapeo za tunu i posni sir?


3. jelovnik:

dorucak:
- muesli s mlijekom, sok od narance (home-made, bez icega)

rucak:
- pileca juha s mrkvom i piletinom
- juha od rajcica, spinat s kuhanim jajima
- pileca prsa s tave i integralna riza, zelena salata
- riba

vecera:
- svjezi sir, salata
- tuna, salata

medjuobroci (2 dnevno):
- voce
- povrce
- integralna peciva
- jogurt
- orasasti plodovi (30g)

tekucina:
- casa vode prije rucka
- casa soka nakon rucka
- zeleni caj ili kava kasno posljepodne
- casa vode prije vecere
- zeleni caj nakon vecere


zvuci neizvedivo? meni ne.


4. nemoj mislit da moras izbacit sve ugljikohidrate i jest samo proteine.
ugljikohidrati ti trebaju za zivot, oni su energija, a ako ih nemas dovoljno, onda ti tijelo pretvara proteine u ugljikohidrate.

ono sto jedino moras pazit je da smanjih kalorijski dnevni unos.

Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:07
ima za kupiti...ima kod nas u teretani jedna...a koliko sam vidjao ovako cijene im se krecu od 200 pa nadalje...i mjere poprilicno precizno +- 2%..barem ove jeftinije..a koliko sam cuo , one skupe mjere š00% precizno...

gle...rucak je neizvediv.....jer meni skola pocinje u š2:20h.....treba mi laganih pola sata do skole....znaci šš:50 moram krenuti....a treba mi jos barem pola sata da se spremim i otusiram....znaci trebao bih poceti to sve kuhati i spremati u 9 da bih u š0 rucao ???

pa zapeo sam toliko za proteine upravo zbog teretane....jedem ja dovolnjo ugljikohidrata....nisu zitarice jedini izvor ugljikohidrata..koliko sam vidio poprilican broj se nalazi u vocu i povrcu...a posto moja o obitelj ima vocarnu....toga jedem u enormnim kolicinama...a jos da napomenem za tunu i posni sir...i sam znas da se nema ni volje ni vremena nekada kuhati...a ovo je instant izvor proteina... :-)!!

a sto se tice tekucine....zar nije bolje piti sto vise vode ???? a ne ovako casu prije, casu poslje??

I sta je s kavom ?? Citao sam da je dobra za sagorjevanje masti, ali da usporava metabolizam...

I jel dobro jesti velike kolicine voca s obzirom na kolicinu ugljikohidrata ???
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:09
Tunu nije dobro jesti vise od 3-4x tjedno jer ima dosta zive u njoj. 
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:13
eeeeee...tu se varas....nije dobro jesti tunu s porijeklom iz azijskih zemalja...zato sto te tune imaju poprilicno zive...znaci..azijske zemlje, pa filipini i tako....ima negdje popis na netu...

sta mislis zasto japanci uzimaju od nas tunu, a svoju izvoze ??

zato je najbolje ako ekonomska situacija dopusta uzimati domacu tunu i tunu kojoj š00% znas porijeklo...
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:15
Bilo je puno govora o prehrani na ovom forumu, a imas i na webu dosta o tome, tako da si malo pogledaj!

Imas tu na forumu neke planove prehrane, ja sam konkretno sam bio napisao plan prehrane za cijeli tjedan, a i jos jedna cura je ako ne i vise njih pa si malo pogledaj da sad sve to ne pisem ponovo!

A sta se tice da ne stignes, to sam i ja govorio al vjeruj mi sta se jako zeli to se i moze! Marendaj u 9 h ujutro , onda rucas oko šš:30 h (ja imam skolu u š4 :00 h pa stignem rucati u š2:30 h a jos izmedju marende i rucka ubacit neko voce) , onda u skoli si pojedi neko voce (uzmes sa sobom) , kasnije na marendi pojedes sendvic od razenog kruha i sira naprimjer , kasnije za veceru opet mozes pojest recimo svjezi sir

Pogledaj si malo ove jelovnike koje vec imas na forumu, malo ih prouci pa sastavi i sebi jelovnik jer ces onda vjerojatno puno bolje jesti nego ovako kad ga nemas

Sretno, i nisra nije nemoguce kad se zeli
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:19
Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

eeeeee...tu se varas....nije dobro jesti tunu s porijeklom iz azijskih zemalja...zato sto te tune imaju poprilicno zive...znaci..azijske zemlje, pa filipini i tako....ima negdje popis na netu...

sta mislis zasto japanci uzimaju od nas tunu, a svoju izvoze ??

zato je najbolje ako ekonomska situacija dopusta uzimati domacu tunu i tunu kojoj š00% znas porijeklo...


95% ljudi koji jedu tunu, misle na onu tunu iz konzerve.

Ne znam di vise imas kupit svjezu 'domacu' tunu, citao sam negdje kao da je
i vise nema kod nas.
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:24
ne svjezu domacu...isto iz konzerve ali s kontroliranim porijekolom...znaci da kada kupujes tunu okrenes ju, pogledas etiketu i u mozgu izlistas azijske zemlje i trazis zemlju koja nije na tom popisu :-)!!!


evo npr. Rio Mare....jedini bed je sto malo pretjeruju s cijenom...
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 17:25

Originally posted by Zoran89 Zoran89 wrote:

evo npr. Rio Mare....jedini bed je sto malo pretjeruju s cijenom...
 

Nije da malo pretjeruju s cijenom ,oni puno pretjeruju s cijenom(bar po mome misljenju) jer za jednu rio mare mogu kupiti dvije druge sa nesto vecom tezinom

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 18:36

Da, rio mare je luksus.

Ja kupujem "K plus" u konzumu za 5 kuna (velika konzerva)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.