New Posts New Posts RSS Feed - Kako u fazi oporavka?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako u fazi oporavka?

 Post Reply Post Reply
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako u fazi oporavka?
    Posted: 30 Sijecanj 2010 at 21:24
Evo malo me zaintrigiralo ovo pitanje buduci da sam nedavno imala velikih problema sa zubima. Sam cu rezimirat jer sam sve napisala pod ZDRAVLJE - Natekla užasno, vadila zub pod upalom, imala temperaturu, par dana skoro ništa nisam jela, cijelo vrijeme bila doma pod lijekovima(ko izdrogirana ) samo mi se spavalo, teturam i za svaki veci napor mi se vrti.

Pa me zanima kad ste nakon nekih bolesti prisiljeni više mirovati, izostaviti neko vrijeme svoje uobicajene treninge i samo smijete lagano šetati te obavljati vecinu kucanskih poslova a maniti se vece fizicke aktivnosti; Kad morate cešce sjedit, bit doma i mirovat neko vrijeme još - KAKO ONDA PRILAGODITI PLAN PREHRANE?

Mislim, manje se covjek troši, pa i nije da ima gdje ispucat tu energiju, ali istovremeno(IRONIJE LI ) je sav malaksao od iscrpljenosti zbog bolovanja.

I sad, kako to "posložiti"?

Koliko bi optimalno trebao iznosit dnevni energetski unos a da se održavate? Manji?


Je li se to može drasticno odrazit na mišice? Jednom rjecju, kako se treba hraniti u fazi oporavka?



Edited by Kate
Back to Top
EssekerKif View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EssekerKif Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2010 at 20:24
pa ja mislim - naravno da se odražava i na mišice i na cjelokupni organizam, no nista jako drasticno(osim možda nekog dugog perioda).A sto se prehrane tice pa na prvom mjestu bi trebalo biti zdravlje,probat se normalno i zdravo hraniti a uz to polako vracati se svojim aktivnostima i poceti nešto lakše.Ja sam nakon tjedan bolovanja i stalnog ležanja u krevetu krenuo u teretani s treningom upola lakšim nego dotad:)
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2010 at 20:49
Hej, EssekerKif

Dobro dođe da netko opiše i svoja iskustva.

A eto, meni se znalo potrefit da me tako malo baci unatrag neka boljka pa mi nekad treba malo više vremena da se ufuram natrag u svoju normalu.

Ne volim to što se onda malo krecem, još ak je vani zima ko sada, onda pogotovo minimalno.

Nastojim i dalje prehranu istu provoditi- ali to nekretanje ne traži istu kolicinu energije, manje se covjek troši i dilema je - jesti isto(radi oporavka i iscrpljenosti da se sve uštima) ili manje(zbog mirovanja)?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2010 at 21:08

 Kate, ja bi na to opet odgovorila - ovisi o pojedincu 

Sigurno da tijelu u takvom stanju treba manje energije (teoretski ajmo rec negdje oko BMR-a) ali puno ovisi i o metabolizmu, građi tijela itd...

Recimo, ja koja sam malo sklonija debljanju jednostavno moram smanjit kalorijski unos u takvom slucaju, ali sad koliko bi tebi to utjecalo s obzirom da nemaš problema sa tim...nebi rekla...uostalom, inace jedeš zdravo i umjereno tako da mislim da nebiš trebala smanjivat unos....naprotiv, još biš više oslabila sad kad baš trebaš jacat da se brže oporaviš ...tako da samo ti nastavi normalno papat da mi se što prije napuniš energijom

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2010 at 14:00
Thank You Gym Girl, u pravu si

Gotovo sve po ovom i slicnim pitanjima je individualna stvar.

Malo me je antibiotik izludia, zadnji put je probava bila preaktivna, a sad mi je problematicno neaktivna

I to mi zadaje glavobolju

Ma posložit cu ja to nekako, vec mi je i smiješno kakav sam ja maslacak, pa mi stalno negdje zapinje

Jednom me skoro bura odnijela hehe


Ali, ja sam ti što se ono kaže sitna, ali dinamitna iliti u malim bocicama se špirit drži


Borba ili bijeg? Hm ...


Definitivamente BORBA!! FAJT FAJT

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.