New Posts New Posts RSS Feed - Sardine u ulju?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sardine u ulju?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
martyL View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martyL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sardine u ulju?
    Posted: 29 Sijecanj 2010 at 22:12
  Evo našla sam super link za sve vezano uz živu u ribi ..
http./www.mercuryanswers.org/fish.htm..pa krenite u proucavanje..
pozz.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 01:22

Originally posted by martyL martyL wrote:

  Gymgirl...hehehe.ja jednom po putu do Trsta otvorila kuhani oslic i brokulu svekrvi u autu..žena skoro sa ceste izletila..a bogme i ja iz auta...moraš nabaviti T-shirt na kojoj piše..BLAME THE DOG ili DOGGY DID IT!
 

 stvarno nismo za ljude sa tim našim kombinacijama

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
martyL View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martyL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 17:45
  Gymgirl...hehehe.ja jednom po putu do Trsta otvorila kuhani oslic i brokulu svekrvi u autu..žena skoro sa ceste izletila..a bogme i ja iz auta...moraš nabaviti T-shirt na kojoj piše..BLAME THE DOG ili DOGGY DID IT!
Manu chao fan..nema na cemu..
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 16:02
Originally posted by martyL martyL wrote:

  Kada smažeš sardine (imaš caku da ih staviš u cijedilo a u cijedilo u  dva sloja papirnati rucnik,da se ipak malo ocijede) prebaci se na tunu u vodi..koja je definitivnio kvalitetniji izbor..trenutno najjeftinija tuna u vodi je u Getrou..
Inace jedan od kvalitetnih a brzih obroka (npr.na poslu) je izmješati konzervu tune i konzervu mahuna..mene u pripremama za natjecanje takva kombinacija spašavala..imala zalihu u gepeku..
Možda vas budu kolege na poslu malo cudno gledali..pa gledajte i vi njih..tko ih šiša!
Inace ovakav obrok je odlican za srednji dio dana ili ranije poslije podne..za vecernji obrok su ipak neke druge kombinacije namjernica bolje..i svakako ne poslije treninga..

meni je tuna u vodi(salamuri) odlicna, vecini judi je bljak, a pošto kruh gotovo više ne konzumiram, pomiješam ju s svježim kupusom ili graškom i jedem i prefina mi je , hvala na savjetu!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 14:52

Originally posted by martyL martyL wrote:

  HEHE..a što se oslica tice,i kuhanog bakalara ...nošenje u tuperveru je ok ako je vani hladno ali po ljetu...uff..bolje da se ne sjetim..i još kuhana brokula uz to...plinska komora u malom..
 

 uuu istina, nakon svakog mog obroka morala sam sve prozore otvarat da mi se ekipa ne poruši, cekala sam da se malo isprazni teretana koliko me bilo sram jest

...a što se tune tice, ja ju jedem max 3 puta tjedno, a to i nisu neke kolicine koje bi trebale loše utjecat...e sad, teško je ovako rec, trebalo bi zapicit svaki dan po njoj neko vrijeme i napravit pretrage prije i kasnije, jedino cemo tako znat...vjerujem da je to, ko i sve drugo, individualno pitanje.

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
martyL View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martyL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 13:57
  Zoki to je ta tuna sa slike..Rio Mare je skupa do boli a bas i ne vjerujem da je tolika razlika u kolicini žive..tuna je sama po sebi ogromna ribetina i sklona je nakupljanju žive u sebi..jedino one koje love oko Japanske obale nisu navodno toliko pune ..pa ti znaj u kojoj je konzervi ta..cijena nažalost vrlo cesto nije pokazatelj kvalitete.Ja sam ju jela svaki dan (sada kao trudnica puno rijeđe) i nisam imala nikakvih problema a suprug je jede redovito i isto sve 5.Redovito kontroliramo krvnu sliku.A što se tice tocnog unosa žive u org. vrlo rado cu provjeriti pa napišem.Ne volim istrcavati sa podacima u koje nisam š00% sigurna.
HEHE..a što se oslica tice,i kuhanog bakalara ...nošenje u tuperveru je ok ako je vani hladno ali po ljetu...uff..bolje da se ne sjetim..i još kuhana brokula uz to...plinska komora u malom..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 11:45
Originally posted by Zoki Zoki wrote:



Nekolicina s foruma koji konzumiraju tunu svakodnevno, nakon pretraga su rekli da imaju povecanu kolicinu željeza u krvi.. I to bi bilo vjerojatno od tune.
  

Odlicno, zato se i bolje osjecam i bolje vježbam, a da ne govorim o cirkulaciji

šalu na stranu, koja je to nekolicina i ajd još više info o tome? Može i na PM.

Sad ne znam koliko to željezo ima veze sa tunom kad se za tunu veže živa

 

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 11:30
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Koliko zapravo uopce smijemo jesti tunu tjedno?
Mnogi govore da je Rio Mare najbolja jer ne sadrži toliko žive kao ostale.
 
 

Sad cu ti ja odgovoriti u maniri onoga koji roka sirova jaja iza treninga - pa evo, ja vec konstantno gotovo svaki dan jedem tunjevinu i nemam nikakvih problema, bar zasad

Inace je tunjevina dosta skup izvor proteina i da ju ne uzimam povoljno na x-icu ne bih ju ni jeo vrlo vjerojatno. Prije sam bio dosta pod utjecajem drugih i nekih opcih postulata, gdje se između jaja, mlijeka, posnoga, mesa našla i tunjevina ali zahebi ti to, skupa je.

Ima puno isplativijih izvora proteina što se tice ribe (oslic, som itd) dakako svježe.



Nekolicina s foruma koji konzumiraju tunu svakodnevno, nakon pretraga su rekli da imaju povecanu kolicinu željeza u krvi.. I to bi bilo vjerojatno od tune.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2010 at 10:44

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Koliko zapravo uopce smijemo jesti tunu tjedno?
Mnogi govore da je Rio Mare najbolja jer ne sadrži toliko žive kao ostale.
 
 

Sad cu ti ja odgovoriti u maniri onoga koji roka sirova jaja iza treninga - pa evo, ja vec konstantno gotovo svaki dan jedem tunjevinu i nemam nikakvih problema, bar zasad

Inace je tunjevina dosta skup izvor proteina i da ju ne uzimam povoljno na x-icu ne bih ju ni jeo vrlo vjerojatno. Prije sam bio dosta pod utjecajem drugih i nekih opcih postulata, gdje se između jaja, mlijeka, posnoga, mesa našla i tunjevina ali zahebi ti to, skupa je.

Ima puno isplativijih izvora proteina što se tice ribe (oslic, som itd) dakako svježe.

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 23:03
Originally posted by martyL martyL wrote:

  Kada smažeš sardine (imaš caku da ih staviš u cijedilo a u cijedilo u  dva sloja papirnati rucnik,da se ipak malo ocijede) prebaci se na tunu u vodi..koja je definitivnio kvalitetniji izbor..trenutno najjeftinija tuna u vodi je u Getrou..


Martina,

jel to ova tuna: http://www.getro.hr/products/566-tunj-u-salamuri
Koliko zapravo uopce smijemo jesti tunu tjedno?
Mnogi govore da je Rio Mare najbolja jer ne sadrži toliko žive kao ostale.
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 22:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by martyL martyL wrote:

 Inace jedan od kvalitetnih a brzih obroka (npr.na poslu) je izmješati konzervu tune i konzervu mahuna..
 

ooo da, moj cest poslovni obrok  samo ga furam u tupperware-u  Mene srecom tamo ne gledaju cudno, manje-više svi smo u tome, samo oni novi nekad znaju blenut 

 

 

Ja ovog frenda što radi u mom gymu uvijek cudno gledam kad vidim one posudice sa piletinom i rižom  pa ti jedi to svaki dan

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 22:11

Originally posted by martyL martyL wrote:

 Inace jedan od kvalitetnih a brzih obroka (npr.na poslu) je izmješati konzervu tune i konzervu mahuna..
 

ooo da, moj cest poslovni obrok  samo ga furam u tupperware-u  Mene srecom tamo ne gledaju cudno, manje-više svi smo u tome, samo oni novi nekad znaju blenut 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
martyL View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martyL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 21:55
  Kada smažeš sardine (imaš caku da ih staviš u cijedilo a u cijedilo u  dva sloja papirnati rucnik,da se ipak malo ocijede) prebaci se na tunu u vodi..koja je definitivnio kvalitetniji izbor..trenutno najjeftinija tuna u vodi je u Getrou..
Inace jedan od kvalitetnih a brzih obroka (npr.na poslu) je izmješati konzervu tune i konzervu mahuna..mene u pripremama za natjecanje takva kombinacija spašavala..imala zalihu u gepeku..
Možda vas budu kolege na poslu malo cudno gledali..pa gledajte i vi njih..tko ih šiša!
Inace ovakav obrok je odlican za srednji dio dana ili ranije poslije podne..za vecernji obrok su ipak neke druge kombinacije namjernica bolje..i svakako ne poslije treninga..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 14:00

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

  Znaci bilo bi ok pojesti navecer za veceru sa recimo malo svježeg kupusa, bez kruha naravno ili baš samo bi trebalo?
 

ma možeš, super, možeš bilo koje povrce, samo se drži onog niskog GI-a, znaci lisnatog

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 13:50
  Znaci bilo bi ok pojesti navecer za veceru sa recimo malo svježeg kupusa, bez kruha naravno ili baš samo bi trebalo?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 01:42
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Samo da nisu UH u kombinaciji i dobro je :)


fakat, zaboravili smo to naglasit, iako je thorn spomenuo u kojoj kombinaciji ide, no zlu nebilo


je,je, vidjela ja Thornov P+M, ali kažem, vecina bi to mogla predvidjet kako to vec biva pa ajmo mi to još jednom naglasit
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.