New Posts New Posts RSS Feed - Hellllp
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hellllp

 Post Reply Post Reply
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hellllp
    Posted: 13 Veljaca 2007 at 03:18
 Helou ljudovi!   Kao sto se da i vidjeti, nova sam ovdje.. Vec vas duze vrijeme citam i pohvala za puuuno korisnih savjeta koji se mogu pronaci, kako na stranici, tako i na forumu..  
 
Imam š8 godina, visoka sam nekih š75 cm sa svojih cca 63 kilograma (mozda to nekima i ne zvuci tako puno, ali, svi znamo da je bitniji sastav koji cini tu brojcicu, a ne ona sama po sebi). Krenula sam na fitness prije otprilike 3 i po mjeseca, nazalost-ne ranije, zbog zablude kako su svi ondje vec 'dotjerani u red' i kako ce me gledat' kao da sam 'pala s Marsa' kad se pojavim ondje.. U pocetku sam isla 2 puta tjedno, i ne za pohvalu-neredovito, zadnja dva i po mj sam se ozbiljno primila tog-vise ne propustam trening ni za sto na svijetu, idem 3 puta tjedno, odnedavno-povecavsi š h treninga na 2. Inace-volim sport (namjeravam krenut' trcat cim bude malo bolje vrijeme, a jos sam u skoli-matura i tak to-pa se i nema previse vremena do ljeta ) i smatram da se dosta trudim u vezi toga. No, je li to dovoljno? Trebam li povecati broj ili minutazu treninga tjedno?   Trebam li se drzati programa iako ga smatram prelaganim? (npr. 3, 4 serije po š0 ponavljanja) Rezultati su zasad vidljivi samo na misicima ruku  Dobro, dobro, znam ja da tu treba puuuuno znoja i 'krvavog' rada-vjerojatno godinama, al...
  
Postoji puno veci problem za mene, a to je ZDRAVA PREHRANA, š.naime mnoge obveze mi ne dopustaju obroke 6 puta dnevno
2. ne volim povrce-gotovo nista (samo ono sto 'ne valja'), pokusavala sam puno puta isprobavat,al jednostavno-ne ide mi..
3. stara mi uvijek poludi kad pocnem kupovat proizvode jako niskog udjela masnoca i tak neke 'dijetne', odvajam zumanjak od bjelanjka, ne jedem kruh, ect.  Pa je prehrana jedan od glavnih uzroka svakidasnjih prepirki, jer ona misli da ja idem na dijetu, a ja to ne smatram dijetom
Vjezbanje bez zdrave prehrane, 0 bodova, je l'?! Moze li se s minimalnim i ne tako velikom raznolikoscu povrca ipak postici dobar izgled (ajd' tu i tam volim vise voca)? Ili da se odmah ubijem?  Znam, pise tu mnogo o tome, ali ipak moram postaviti jos nekoliko pitanja, koja ce se cak mozda i ponavljati. Treba li izbaciti cak i integralni/crni kruh iz prehrane? Koliko su dobri/stetni krumpiri, tjestenina, riza, juha, sos, banane? SIRUTKA.. citala sam kako je dobro poslije treninga, gdje to nabaviti i po kojoj cijeni otprilike? Je li bez uzimanja raznih dodataka prehrani moguc kakav uspjeh?
©to se pica tice-tu nemam problema vec nekoliko godina ne pijem gazirane sokove, cak ni ostale<--lose? Vecinom pijem vodu i to dosta.. Porok mi je topla cokolada =( .
citala sam da zvakace gume 'nisu na dobrom glasu', misli se samo na one slatke?
 
©to mislite, nakon procitanog, ce bit sta od mene?
 
Eto, to bi bilo to  (Ako se jos stogod sjetim.. hehe.. ma ima vremena) Dugacak i vjerojatno-iscrpan tekst, znam-tek mi je prvi, al' nadam se da ce ipak netko procitati i pomoci mi, unaprijed zahvalna. S.
 
 

Edited by just_a_girl
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2007 at 09:06
 odgovore na svoja pitanja ces naci ovdje, samo malo procesljaj stranicu.....ako ces i onda imati potpitanja slobodno se javi....
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2007 at 11:42
ej pozdrav i dobrodosla!

Pa ovako, mislim da ti je kilaza s obzirom na visinu sasvim pristojna, samo ako nisi  zadovoljna, onda ces malo bolje rasporedit tu kilazu mozda i dobijes koju kilu ali ces puno bolje izgledati! S obzirom da nisi debela ne moras toliko smanjivat prehranu nego samo pazit da jedes cim vise puta pomanje kao sto znas, znam da je to problem zbog skole, ja sam isto maturant , tako da mi je jasno na sta mislis!

što se tice minutaze treninga mislim da ti je sasvim dovoljno sat i pol treninga svaki put kad ides dakle 3 puta po sat i pol to na kraju ispadne skoro 5 sati i to ti je sasvim dovoljno, naravno da mozes i izvan teretane trcat to je super u prirodi mi je uvijek bolje trcat nego na traci u teretani (iako je na traci vjerojatno zdravije za koljena, samo izbjegavaj trcanje puno po asfaltu)!


šta se tice povrca ni ja ga pretjerano ne volim recimo brokule i takve stvari jednostavno ne mogu smislit ali jedi barem ono sta volis ja jedem npr. blitvu , salatu itd. neznam sad sta sve al nikako se ne bi svrstao u one koji jedu puno povrca! Srecom jedem dosta voca, kruske, banane , jabuke sve ti je to super za npr. medjuobrok!

što se tice obroka poslije treninga dobro ti je uzet whey protein od mlijecne sirutke to ti kosta oko šš0 kn pola kile od weidera, koji bi ti preporucio jer su mi svi rekli da je weider najbolji proizvodjac! I neznam koliko je to dobro, al vidim da dosta cura uzima l-carnitin navodno sluzi za bolje sagorijevanje masti, neznam kako se uzima prije ili poslije treninga jer me to osobno nije zanimalo tako da to bolje da pitas jos nekog!Ali osobno mislim da to nije potrebno,al svako ima svoje misljenje!

što si ono pitala za prehranu, tjestenina je veoma dobra poslije treninga, krumpir je dobar ako nije frigani, dakle leso je dobar, juha je uvijek zdrava, banana je odlicna, prava mala energetska bomba nije ju lose pojest nakon treninga, a prije treninga je ok pojest malo grozdjica za energiju!

Samo pomalo, nemoj s nicim pretjerivat i rezultati ce se vidjet! Uzivaj u treningu


što se tice zvakacih , nemam pojma, ja ih osobno vrlo rijetko zvacem tako da .....

Nadam se da sam ti pomogao barem malo

Dugacko pitanje, dugacak odgovor

P.S Si ti mozda iz Rijeke? Mogu ti pokazat neke vjezbe salim se

Pozdrav

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 11:47
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:


Dugacko pitanje, dugacak odgovor

P.S Si ti mozda iz Rijeke? Mogu ti pokazat neke vjezbe salim se

Pozdrav

 
 
Hvala na tak' opsirnom odgovoru.. Nisam iz Rijeke, hehe =) (Slavonija)
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 15:24

 Hm..whey nakon treninga za nju? Zar mu ne treba oko 45min da se samo pocne razgradjivat u crijevima, pa tek poslije apsorpcija? I jos ti je tijelo u stanju kada krv vise ide po misicima, pa dok ponovo dodje u probavni sustav... Ako vec nesto treba uzimati poslije treninga kod definicije misica ja bih uzimala BCAA i glutamin, a kod dobivanja mase neki preparat za oporavak koji ima vise slobodnih aminokiselina koje se mogu lako apsorbirati i pomoci rastu i odrzavanju misicne mase. Prije treninga kod definicije tekuci L-carnitin u ampuli najbolje.

Weider NIJE najbolj!!

 

Edited by themaja
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:05
Nisam rekao da je najbolji samo sam rekao da su ga meni preporucili! A sto se tice l-carnitina rekao sam joj da o tome neznam nista i da pita nekog ko to koristi zato jer  meni uopce nije jasno cemu to , kao za sagorijevanje masti al neznam tocno kako to djeluje!

Ti si cura i vjerojatno bolje znas sto je njoj bolje jer si to probala pa.....

Samo joj pomagaj
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2007 at 23:35
 nosi slobodne masne kiseline u mitohondrij na sagorjevanje. Ovak laicki receno. Neki kazu da je sranje, al to je zato kaj misle da ce on to radit a da se ni prstom ne makne. E pa treba se i s njim oznojit.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 17:19
Pa normalno da se treba i s tim oznojit, kao  i sa svakim dodatkom prehrani , isto tako nema smisla to uzimat ako ces kasnije jest cevape i hamburgere poslije treninga treba pazit i na prehranu, jer to je samo dodatak prehrani
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.