New Posts New Posts RSS Feed - Help me
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Help me

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2009 at 17:03
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luly luly wrote:

bolje nego cola ;)
a psiha je psiha mocnija stvar cak od onog što unosiš u sebe ;)


Ako je psiha tako mocna, a ti si toga svjesna, zašto onda imaš problema?

Pa upravo jer nema kontrole, a to je opet šta? psiha

Pogledaj slucajeve koji su preživjeli konc logore, izgladnjivani, premlacivani, slomljenih tijela a ipak prežive, zahvaljujuci cemu?

Ili ljudi koji umru nakon što im partner premine, zbog cega?

Znam da je gruba usporedba ali eto...moram branit psihu
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2009 at 17:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luly luly wrote:

bolje nego cola ;)
a psiha je psiha mocnija stvar cak od onog što unosiš u sebe ;)


Ako je psiha tako mocna, a ti si toga svjesna, zašto onda imaš problema?


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2009 at 18:28

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by luly luly wrote:

bolje nego cola ;)
a psiha je psiha mocnija stvar cak od onog što unosiš u sebe ;)


Ako je psiha tako mocna, a ti si toga svjesna, zašto onda imaš problema?

Pa upravo jer nema kontrole, a to je opet šta? psiha

Pogledaj slucajeve koji su preživjeli konc logore, izgladnjivani, premlacivani, slomljenih tijela a ipak prežive, zahvaljujuci cemu?

Ili ljudi koji umru nakon što im partner premine, zbog cega?

Znam da je gruba usporedba ali eto...moram branit psihu
 

još najbolje da ne braniš

to je psiha ali kad je covjek svjestan određenog problema onda može i nekako nac nacin da to promijeni - mislim da je na to Illy mislio, bar sam ja to tako shvatila......Illy?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2009 at 20:40

Jel ja to opet moram ponovit da psihu treba trenirat isto ka i tilo!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2009 at 20:37
Oh bože, kako neki ljudi fulaju smisao

Mislio sam da je oboje jednako važno
Back to Top
luly View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 20:18
wiii koje glupo pitanje hi hi, svi smo mi svjesni da je psiha jako mocna, da vrijedi bit samo svjestan mocnosti psihe, svi bi bili perfektni u svakom pogledu ;)...prva stavka je da je budeš svjestan a gdje je ostalih 738494 stavki koje dovode do promjena :) džaba ti je nekad, džaba...
normalno da nije psiha najbitnija, ali nekad toliko zna bit mocna, da možeš jesti smece i smršaviti a nekad se možeš hranit sjemenkama i vježbat 6 sati na dan a ne smršavit...mislim da kužite poantu.. ;) postajemo ono što mislimo..
a to što sam ja svjesna moci psihe, ne govori da je imam..dapace labilna ko ljuljacka za ljuljanje... ;) preintimne su teme to za razgovarat ovako javno ;)
Back to Top
luly View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 20:21
  i kad si ti svjestan svojih problema to je super...ali kad ih imaš puno,a debljina je jedna sitnica u svemu tome..teško joj je stat u kraj jer nije među najbitnijima...
mislim da uspješnost u mršavljenu ovisi o cistoci uma...ljudi koji su na miru sami sa sobom su sigurno uspješniji u mršavljenju, u biti obicno nemaju problema s debljinom...
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 21:08
Originally posted by luly luly wrote:

 
ljudi koji su na miru sami sa sobom su sigurno uspješniji u mršavljenju,.


istina

ljudi cesto neku drugu emociju zamijene za glad, kao npr nervoza, usamljenost, tuga, dosada.... i onda to uđe u naviku..želudac se navikne i gotovo... stuck 4 life osim ako nemaju dovoljno volje za prepoznati problem i dovoljno jaku psihu da riješe problem

Edited by Skviki
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2009 at 15:56

 luly, nije ovdje rijec da li je ko svjestan il ne same moci psihe - mislim da smo toga svi svjesni. I nije stvar u tome da li bi bili prefektni ili ne jer to ni ne možemo bit, to i je fora :) Nego u tome da ne dopustimo da nas život klati nego da zauzdamo nekako tu psihu i isplivamo iz svake krize i krizice što jaci i bolji.

Svi imamo problema. Neki manje, neki vece. I svi imamo nacine kako te probleme i emocije utapamo i skrivamo. Ja sam nekad bila teška emocionalna izjelica - zbog jedne krize sam prije š0-ak god. nakupila više od š0 kg u relativno kratko vrijeme jer sam mela sve pred sobom ....dok nisam svoj ispušni ventil našla u treningu. Netko drugi ce nac u necem drugom.

Koliko god bili teški problemi, zanemarujuci sebe i svoje tijelo na takav nacin ( ne govorim sad o izgledu, govorim o zdravlju) vodimo sebe u još vece probleme.

A o cemu između ostalog ovisi cistoca uma? O cistoci tijela.....i tako u krug

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 14:29
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

I nije stvar u tome da li bi bili prefektni ili ne jer to ni ne možemo bit, to i je fora :) Nego u tome da ne dopustimo da nas život klati nego da zauzdamo nekako tu psihu i isplivamo iz svake krize i krizice što jaci i bolji.





Eh kriza.
Rece jedan mudri covik: NE MOŽE BIT KRIZE SLJEDEcI TJEDAN. RASPORED MI JE VEc ISPUNJEN

Postoje strah od neuspjeha i strah od uspjeha, a obadva te mogu paralizirat do te mjere da neceš ništa krenit popravit u životu kad osjetiš da stvari ne štimaju.
Lipo je Yoda (iz STAR WARS) reka : Pokušaj? Nema pokušaja. Postoji samo UcINITI ili NE UcINITI.



Edited by Kate
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.